Англійська на Мальті – і відпочинок, і навчання

Мальта - держава на півдні Європи, яка успішно конкурує з іншими країнами у послугах з вивчення англійської

Англійська на Мальті – і відпочинок, і навчання

Оволодіння іноземною мовою за кордоном є, мабуть, найрадикальнішим методом із широкого арсеналу способів її вивчання. У природному мовному середовищі розуміння нових слів і граматики приходить швидше. Утім, є кілька деталей, які необхідно врахувати, перш ніж пакувати валізи.

По-перше, це психологічна готовність відірватись від звичного оточення та наштовхнутись на культурний і мовний бар’єр. Хоча значна частина мовних шкіл охоче працює і з початківцями, багатьом людям важко уявити себе в незнайомій країні без можливості сказати хоча б кілька простих речень.

По-друге, фінансове питання. Один тиждень вивчення загальної англійської на Мальті обійдеться мінімум у 230 євро (з них 110 безпосередньо за 20 годин занять англійською та 120 за проживання), а ще пам’ятаймо про вартість оформлення візи – 35 євро, авіаквитків – від 300 євро, реєстраційний збір школи – від 40 євро, плюс страхування та інші витрати – загалом набігає ще майже півтисячі в європейській валюті.

За умови звернення до освітнього агентства необхідно також оплатити його послуги. При цьому слід зазначити, що тиждень просто відпочинку на тій самій Мальті у тризірковому готелі коштує приблизно 550 євро, а у п’ятизірковому - від 850, що рівноцінно вартості інтенсивного курсу англійської. Отже, якщо людина може собі дозволити хороший відпочинок, то в неї є можливість привезти додому не тільки купу сувенірів і шоколадну засмагу, а й нові корисні знання.

Велика Британія та Мальта: класика чи розваги?

Серед величезної кількості пропозицій вивчення англійської за кордоном їх основна частина приходиться на Велику Британію та Ірландію, Мальту, США, Австралію й Нову Зеландію. Однак зазвичай українці не бачать сенсу їхати на інші континенти за тим, що можна знайти ближче – в Європі. Людей відлякують вартість і тривалість перельоту.

     

Отже, найпопулярніші варіанти – Мальта та Туманний Альбіон. Чим відрізняються курси в цих країнах – розповідають експерти.

«Відмінностей між методиками викладання в англійських і мальтійських школах немає, адже й там, і там викладають безпосередньо носії мови, - розповідає Наталія Тарченко, директор освітнього агентства «DEC Education». – Можливо, у Великій Британії заняття є більш академічними, у той час як у програми на Мальті чи Кіпрі закладена значна складова відпочинку: позакласні заходи, екскурсії, спорт. До того ж, англійці довше працюють у цьому напрямі, тоді як на Мальті ринок сформувався не так давно».

«Мальта може похвалитися чудовим харчуванням, заняттями на свіжому повітрі, великою кількістю фруктів і сонця на відміну від більш холодної Англії. Тобто якщо головна мета – оздоровитись в англомовному середовищі, то краще вибрати Мальту, але розраховувати на академічні успіхи після такого навчання не варто, - уважає директор освітнього агентства «А-пріорі» Оксана Лозенко. – На Мальті пляжний відпочинок і розваги будуть на першому місці, навчання відходить на другий план. До того ж, англійська мова жителів доволі специфічна, з домішкою місцевого діалекту».

Також варто зазначити різну вартість занять: бездоганна англійська репутація коштує більше, ніж мальтійське «навчання на відпочинку». У британській школі за 20 годин занять англійською просять від 210 євро – майже вдвічі дорожче курсів, що пропонує колишня середземноморська колонія Англії.

Певні труднощі можуть виникнути і з візою, оскільки ані Велика Британія, ані Ірландія не входять у Шенгенську зону. Отримати позитивне рішення від британського посольства доволі складно, нерідко претендентам відмовляють без очевидних причин. Мальта, як член Євросоюзу й держава насамперед туристична, ставиться до іноземних громадян лояльніше.

Маленька країна – великий вибір

Учити англійську можна в будь-якому віці: мовні школи охоче працюють як з дошкільнятами, так і з особами «за 50». Хоча переважна більшість клієнтів – підлітки та студенти, які прагнуть провести канікули з користю.

Кожний новоприбулий проходить тестування, що визначає його рівень володіння англійською. Далі йде зарахування у відповідну знанням групу. За окрему плату можна взяти додаткові години, займатись у міні-групах або тет-а-тет з викладачем. Також є можливість вибрати між курсами загальної та спеціальної англійської. Остання передбачає освоєння професійної лексики (економіка, техніка, медицина і т. ін.), відповідних граматичних конструкцій і правил ділового листування. А ось розмежування між «британським» та «американським» варіантами мови на таких курсах немає: все залежить від походження викладача-носія. Строк навчання визначається бажанням і можливостями клієнта – у середньому це 2-4 тижні влітку, хоча деякі програми можуть тривати й півроку.

Умови проживання легко підігнати під товщину гаманця та власні потреби: відносно недорогими є кімнати на 2-3 особи у студентських резиденціях, дещо дорожчі квартири чи кімнати в оренду або готельні номери. Багато мальтійських родин приймають у свій дім іноземних студентів і старанно виконують прописані в контракті зобов’язання – такий варіант підійде тим, хто готовий до цілодобового занурення в мовне середовище. Харчування обговорюється окремо, індивідуалісти можуть готувати собі самостійно.

Зазвичай заняття проходять до обіду, а після нього студенти мають вільний час для «культурної програми»: дайвінгу та водних видів спорту, екскурсій або ж сонячних ванн на узбережжі Середземного моря. Попри скромні розміри Мальта має що показати туристам: це й середньовічні лицарські фортеці, й одні з перших християнських церков у Європі, й безліч природних пам’яток.

Цей невеличкий острів дуже популярний серед вихідців із країн СНД. Відповідно, значна частина, а саме 15 % студентів мальтійських курсів розмовляють російською. З одного боку, це полегшує життя тим, хто ще не встиг оволодіти англійською в мірі, достатній для вільного спілкування. Однак зловживати такими послабленнями не варто, бо це зводить нанівець саму ідею вивчення мови за кордоном.

Вікторія Скрипник, Освіта.ua.

Освіта.ua
15.02.2013