Англійська на Мальті – і відпочинок, і навчання

Мальта - держава на півдні Європи, яка успішно конкурує з іншими країнами у послугах з вивчення англійської

Англійська на Мальті – і відпочинок, і навчання

Оволодіння іноземною мовою за кордоном є, мабуть, найрадикальнішим методом із широкого арсеналу способів її вивчання. У природному мовному середовищі розуміння нових слів і граматики приходить швидше. Утім, є кілька деталей, які необхідно врахувати, перш ніж пакувати валізи.

По-перше, це психологічна готовність відірватись від звичного оточення та наштовхнутись на культурний і мовний бар’єр. Хоча значна частина мовних шкіл охоче працює і з початківцями, багатьом людям важко уявити себе в незнайомій країні без можливості сказати хоча б кілька простих речень.

По-друге, фінансове питання. Один тиждень вивчення загальної англійської на Мальті обійдеться мінімум у 230 євро (з них 110 безпосередньо за 20 годин занять англійською та 120 за проживання), а ще пам’ятаймо про вартість оформлення візи – 35 євро, авіаквитків – від 300 євро, реєстраційний збір школи – від 40 євро, плюс страхування та інші витрати – загалом набігає ще майже півтисячі в європейській валюті.

За умови звернення до освітнього агентства необхідно також оплатити його послуги. При цьому слід зазначити, що тиждень просто відпочинку на тій самій Мальті у тризірковому готелі коштує приблизно 550 євро, а у п’ятизірковому - від 850, що рівноцінно вартості інтенсивного курсу англійської. Отже, якщо людина може собі дозволити хороший відпочинок, то в неї є можливість привезти додому не тільки купу сувенірів і шоколадну засмагу, а й нові корисні знання.

Велика Британія та Мальта: класика чи розваги?

Серед величезної кількості пропозицій вивчення англійської за кордоном їх основна частина приходиться на Велику Британію та Ірландію, Мальту, США, Австралію й Нову Зеландію. Однак зазвичай українці не бачать сенсу їхати на інші континенти за тим, що можна знайти ближче – в Європі. Людей відлякують вартість і тривалість перельоту.

     

Отже, найпопулярніші варіанти – Мальта та Туманний Альбіон. Чим відрізняються курси в цих країнах – розповідають експерти.

«Відмінностей між методиками викладання в англійських і мальтійських школах немає, адже й там, і там викладають безпосередньо носії мови, - розповідає Наталія Тарченко, директор освітнього агентства «DEC Education». – Можливо, у Великій Британії заняття є більш академічними, у той час як у програми на Мальті чи Кіпрі закладена значна складова відпочинку: позакласні заходи, екскурсії, спорт. До того ж, англійці довше працюють у цьому напрямі, тоді як на Мальті ринок сформувався не так давно».

«Мальта може похвалитися чудовим харчуванням, заняттями на свіжому повітрі, великою кількістю фруктів і сонця на відміну від більш холодної Англії. Тобто якщо головна мета – оздоровитись в англомовному середовищі, то краще вибрати Мальту, але розраховувати на академічні успіхи після такого навчання не варто, - уважає директор освітнього агентства «А-пріорі» Оксана Лозенко. – На Мальті пляжний відпочинок і розваги будуть на першому місці, навчання відходить на другий план. До того ж, англійська мова жителів доволі специфічна, з домішкою місцевого діалекту».

Також варто зазначити різну вартість занять: бездоганна англійська репутація коштує більше, ніж мальтійське «навчання на відпочинку». У британській школі за 20 годин занять англійською просять від 210 євро – майже вдвічі дорожче курсів, що пропонує колишня середземноморська колонія Англії.

Певні труднощі можуть виникнути і з візою, оскільки ані Велика Британія, ані Ірландія не входять у Шенгенську зону. Отримати позитивне рішення від британського посольства доволі складно, нерідко претендентам відмовляють без очевидних причин. Мальта, як член Євросоюзу й держава насамперед туристична, ставиться до іноземних громадян лояльніше.

Маленька країна – великий вибір

Учити англійську можна в будь-якому віці: мовні школи охоче працюють як з дошкільнятами, так і з особами «за 50». Хоча переважна більшість клієнтів – підлітки та студенти, які прагнуть провести канікули з користю.

Кожний новоприбулий проходить тестування, що визначає його рівень володіння англійською. Далі йде зарахування у відповідну знанням групу. За окрему плату можна взяти додаткові години, займатись у міні-групах або тет-а-тет з викладачем. Також є можливість вибрати між курсами загальної та спеціальної англійської. Остання передбачає освоєння професійної лексики (економіка, техніка, медицина і т. ін.), відповідних граматичних конструкцій і правил ділового листування. А ось розмежування між «британським» та «американським» варіантами мови на таких курсах немає: все залежить від походження викладача-носія. Строк навчання визначається бажанням і можливостями клієнта – у середньому це 2-4 тижні влітку, хоча деякі програми можуть тривати й півроку.

Умови проживання легко підігнати під товщину гаманця та власні потреби: відносно недорогими є кімнати на 2-3 особи у студентських резиденціях, дещо дорожчі квартири чи кімнати в оренду або готельні номери. Багато мальтійських родин приймають у свій дім іноземних студентів і старанно виконують прописані в контракті зобов’язання – такий варіант підійде тим, хто готовий до цілодобового занурення в мовне середовище. Харчування обговорюється окремо, індивідуалісти можуть готувати собі самостійно.

Зазвичай заняття проходять до обіду, а після нього студенти мають вільний час для «культурної програми»: дайвінгу та водних видів спорту, екскурсій або ж сонячних ванн на узбережжі Середземного моря. Попри скромні розміри Мальта має що показати туристам: це й середньовічні лицарські фортеці, й одні з перших християнських церков у Європі, й безліч природних пам’яток.

Цей невеличкий острів дуже популярний серед вихідців із країн СНД. Відповідно, значна частина, а саме 15 % студентів мальтійських курсів розмовляють російською. З одного боку, це полегшує життя тим, хто ще не встиг оволодіти англійською в мірі, достатній для вільного спілкування. Однак зловживати такими послабленнями не варто, бо це зводить нанівець саму ідею вивчення мови за кордоном.

Вікторія Скрипник, Освіта.ua.

Освіта.ua
15.02.2013

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!