Osvita.ua Освіта за кордоном Мова за кордоном Як обрати мовну підготовку за кордоном
Як обрати мовну підготовку за кордоном

З чого варто починати вибір мовних курсів за кордоном та на який термін краще їхати

Як обрати мовну підготовку за кордоном

Мовні курси залишаються одним з найпопулярніших видів освіти за кордоном, зокрема в Європі, запевняють експерти. Однак, перш ніж почати переглядати інтернет-сторінки в пошуках необхідного курсу, варто визначитися, яка кінцева мета програми, - від цього залежить і вартість, і тривалість курсу.

"Наприклад, якщо це стандартний мовний курс, буде запропонована програма від двох тижнів, якщо інтенсивний курс - від одного тижня, а якщо це програма підготовки до міжнародних іспитів - від 4 до 6 тижнів. Максимальний термін навчання стандартних мовних програм необмежений, але найчастіше тривала поїздка передбачає навчання протягом одного академічного року або протягом 6 місяців", - розповідає генеральний директор міжнародного освітнього агентства Ярослав Єсенін.

"Школи зазвичай менше ніж на два тижні не беруть, проте бувають і тижневі курси. Усе залежить від того, що студент хоче отримати від навчання. Якщо батьки хочуть відправити дитину підтягнути мову за літо, то це зазвичай 3-4 тижні або 6-8 тижнів, якщо підготувати дитину до вступу в університет - це від трьох місяців до року", - вважає заступник директора Students International Сергій Кузьмінцев.

Тим, хто хоче дійсно вивчити іноземну мову, експерти радять брати програму на три місяці - для мови чим більше знаходишся у середовищі, тим краще. Однак і розтягувати задоволення студентам теж не рекомендується. "Оптимальний термін знову ж таки залежить від того, які цілі переслідує людина і на якому рівні вона знає мову. Щоб оволодіти мовою, зазвичай достатньо перебування у мовному середовищі від трьох місяців до року. А якщо людина і за рік не вивчила мову, то невідомо, що ще їй може допомогти", - говорить Кузьмінцев.

Однак не обов'язково перебувати в країні тривалий термін, щоб оволодіти мовою на достатньому рівні. "Якщо ми візьмемо найпопулярніші - інтенсивні мовні курси, то статистика говорить про те, що чотири тижні, проведені на мовних курсах з носіями мови і в країні, де мова, що вивчається, є основною у спілкуванні, прирівнюються до 3-4 місяців вивчення мови на мовних курсах вдома. Якщо студент дійсно хоче активно вдосконалювати мову, наша порада - їздити мінімум на місяць влітку і ще мінімум на два тижні взимку", - говорить Ярослав Єсенін.

За словами Ярослава Єсеніна, найбільший попит на мовні курси за кордоном саме влітку, причому в різні країни. "Найпопулярнішими (країнами) можна, безсумнівно, назвати англомовні Велику Британію, а також Німеччину, Іспанію та Італію для вивчення німецької, іспанської та італійської мов відповідно. До цього списку також варто додати Мальту, Грецію, Туреччину та інші середземноморські сонячні країни, куди їдуть в основному на період літніх відпусток", - зазначив Єсенін.

Втім, так як англійська мова найбільш популярна і її вивчає більшість, для навчання обираються саме англомовні країни. "Велика Британія під номером один була і буде. На другому місці Мальта. Там тепло і хороший рівень вивчення мови, туди багато їдуть навчатися саме влітку, причому і діти, і дорослі. Потім йде континентальна Європа - Німеччина, Франція. Ці країни також досить популярні", - розповів представник Students International.

Планувати навчання в Європі експерти радять заздалегідь і через спеціалізовані агентства. "Якщо організовувати поїздку заздалегідь - найкраще за півроку, особливо якщо хочете вчитися влітку", - говорить Ярослав Єсенін.

Як відзначає заступник директора Students International, вартість курсів розрізняється залежно від того, на кого розрахована програма. "В пакет дитячих програм входить звичайно не тільки навчання, але і проживання, і екскурсійні програми - грубо кажучи, "все включено", дорослі програми складаються з різних компонентів", - сказав він.

Що стосується вартості, то найбільш економічний варіант - курси в Середземномор'ї - обійдуться у середньому в 1500-2000 тис. дол. за три тижні, дорожче - у Великобританії - від 2200 до 3500 тис. дол. за цей же термін навчання. Ця вартість враховує всі витрати, включаючи і транспортні.

Автор: Євгенія Власова

euromag.ru
05.11.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!