Osvita.ua Освіта за кордоном Мова за кордоном Користь мовного середовища при вивченні іноземних мов
Користь мовного середовища при вивченні іноземних мов

Зараз на ринку освітніх послуг представлено безліч різноманітних мовних курсів. Одні курси розраховані на 4-5 річний цикл вивчення мови, інші пропонують навчитися англійській за один місяць

Користь мовного середовища при вивченні іноземних мов

Скільки ж часу насправді потрібно, щоб навчитися не тільки читати і писати мовою, але й чути, думати і вільно говорити?

Всім відомо, що швидше вивчити іноземну мову можливо у мовному середовищі. Наприклад, іспанську легше вивчити в Іспанії.

Уявіть. Ви включаєте телевізор і чуєте іспанську мову, ви йдете по вулиці і чуєте, як люди говорять іспанською, в магазині всі написи на іспанській. Ви просто оточені іспанською: вона скрізь, навколо вас.

Спочатку, намагаючись перекладати якісь слова з рідної на іспанську, ви будете замислюватися на деякий час. Але вже скоро ви навчитеся говорити, при цьому думати ви будете не рідною, а іспанською. Як же так відбувається? Щоб зрозуміти, як взагалі людина вчить іноземні мови, давайте розглянемо одну життєву ситуацію, яких в історії дуже багато.

Ви, напевно, чули подібні історії, коли після корабельних аварій люди потрапляли на острів, населений якими-небудь племенами. При сприятливому результаті ці люди встановлювали контакти з цим плем'ям і починали жити з ним разом, якщо не було можливості повернутися з острова.

Природно, головною перешкодою, з якою стикалися люди при налагодженні відносин - нерозуміння. Люди не могли зрозуміти, що говорять остров'яни, а ті, у свою чергу, не розуміли їх. Нерідко це призводило до конфліктів, тому що у племен, як і у будь-якої соціальної групи, є свої правила і закони, порушуючи які, люди могли загинути.

У зв'язку з цим перед людьми поставала необхідність у вивченні нової мови. І після нетривалого періоду часу люди могли не тільки розуміти мову островітян, але і говорити з ними.

Як це можливо? Малоймовірно, що у цих людей був з собою словник з перекладом слів з мови островітян. І тим не менше люди вивчали мову. Як це їм вдавалося? Бажання вижити? Чари? Навряд чи...

Насправді все просто.

Розглянемо приклад. Один островитянин просить людину принести води у відрі, вирубаному з дерева. Природно, людина не зрозуміє, що від неї хочуть. Тоді островитянин бере відро до руки і вимовляє його назву. Після, він вказує на воду в інших відрах і вимовляє її назву. У голові людини це фіксується так: вода як рідина (концепт) - вода (слово рідною мовою людини) - вода (слово на мові островітян). Вода як рідина в даному випадку є концептом.

Тобто коли людина захоче попросити води, в його голові відбудеться приблизно наступне: концепт (вода) - вода (слово рідною мовою) - вода (мовою островітян). При перекладі слова зі своєї рідної мови на мову островітян, людина замислюється на деякий час.

Але з часом, коли людина постійно перебуває в мовному середовищі і використовує різні слова, необхідність перекладу відпадає, і процес набуває такого вигляду: концепт (вода) - вода (мовою островітян). У людини більше немає необхідності згадувати про те, як вода вимовляється на її мові. Тепер людина думає концептами. Крім цього людина постійно чує іноземну мову, різні її вимови, і вчиться швидко, без проблем, розпізнавати слова. Тому мову легше вчити в мовному середовищі, до якої вона відноситься.

Але чи означає це, що вивчити іноземну мову швидко не в мовному середовищі не можна?

Звичайно, ні. Поза мовного середовища мову теж можна вивчити відносно швидко, наприклад, на курсах іноземних мов з носіями мови.

Це можливо, якщо:

  • багато спілкуватися на мові, що вивчається.
  • слухати мову інших людей.
  • вивчати граматику для правильної побудови речень.

Старанна робота над письмовими вправами, на жаль, не допоможе вам навчитися вільно розмовляти іноземною.

А можливість вивчити іноземну мову навіть без книжок підтверджує наведений вище приклад, подібних якому в історії людства дуже багато.

Освіта.ua
14.02.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!