Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Віденський технічний університет Телефон в Україні (044) 200-28-44
Австрія, м. Відень
http://www.tuwien.ac.at/

Віденський технічний університет

Всесвітньо визнаний університет з багатством освітніх програм

Віденський технічний університет (нім. Technische Universität Wien, TU Wien; міжнародна назва - The Vienna University of Technology, TU Vienna) - це престижний державний ВНЗ з прекрасним професорсько-викладацьким складом, масштабною науково-дослідницькою діяльністю і найсучаснішим технічним оснащенням.

Історія. Університет був заснований в 1815 році в період правління першого імператора Австрії Франца ІІ як Імператорсько-королівський політехнічний інститут (kk Polytechnisches Institut), в 1865 році заклад був розділений на п'ять факультетів (сьогодні їх вісім). Через роки назва університету зазнала декількох змін. Так, з 1872 року він став іменуватися Технологічним коледжем (Technische Hochschule), а в 1975 році отримав свою сучасну назву - Technische Universität Wien (Vienna University of Technology). У 1902 році в університеті вперше були присуджені докторські ступені, а в 1919 - жінки отримали довгоочікуване право бути його студентками. У 2004 році TU Vienna став повністю автономним завдяки закону про університети 2002 року, що одразу ж якісно розширило його можливості.

Відомими випускниками, якими пишатися TU Vienna, є Крістіан Доплер (ефект Доплера), Йоган Йозеф Лошмідт (постійна Лошмідта), архітектор Отто Вагнер, лауреат Нобелівської премії в галузі хімії Ріхард Зігмонді, Віктор Каплан (турбіни Каплана), Олександр Мейснер (петля зворотного зв'язку для коливальних контурів), піонер комп'ютерних технологій Хайнц Земанек («Mailüfterl»), Готфрід Унгербек (трельяж кодової модуляції), а також композитори Йозеф і Йоганн Штраус, автор Фріц фон Герцмановскій-Орландо і засновник антропософского руху Рудольф Штайнер.

Сучасними успішними випускниками є Франц Фібек (1-й астронавт Австрії), Вольфганг Анценгрубер (Голова правління Verbund), Сусанна Запрева (генеральний директор Wienstrom GmbH), Терезія Фогель-Ланер (Фонд австрійського уряду з клімату та енергії) і Ingeborg Hochmair-Desoyer (кохлеарна імплантація).

Міжнародний рівень. Міжнародне співробітництво у наукових дослідженнях, навчанні та викладанні є невід'ємною частиною діяльності університету. Успішна участь у міжнародних програмах, створенні мереж транснаціональних спільнот, а також стратегічний акцент на партнерських відносинах з кращими університетами забезпечують випускникам і молодим вченим Віденського технічного університету гарантоване отримання стійкої позиції на світовому рівні.

Особливості вузу. TU Vienna велику увагу приділяє залученню студентів у науково-дослідні програми, вважаючи це важливим завданням щодо плекання нового покоління вчених. При цьому їм надається всебічна підтримка і допомога на всіх етапах. Студентам запропонований широкий вибір бакалаврських, магістерських та докторських програм, а також можливість отримати післядипломну освіту.

Факультети. TU Vienna структурований у вигляді наступних факультетів: факультет архітектури та містобудування, будівельний факультет, факультет машинобудування, факультет електротехніки та інформаційних технологій, факультет математики та геоінформатики, факультет фізики, факультет технічної хімії та факультет інформатики.

Інфраструктура. TU Vienna налічує близько 9000 обладнаних кімнат, що в цілому складає майже 276 000 квадратних метрів. До того ж, вирішивши залишити собі міське місце розташування, ВНЗ впровадив новий проект «TU Univercity 2015». Він має на увазі масштабне будівництво, яке планується закінчити до 200-й річниці університету в 2015 році, в наслідок чого будуть обладнані якісно нові навчальні приміщення для наукових досліджень і навчання, а всі факультети задля комфорту будуть сконцентровані в 4-му і 6-му округах Відня, а також у лабораторії "Науковий Центр". На сьогодні заклад володіє власними лабораторіями, центром мікроскопії (USTEM), кімнатою низький температур. Також студентам доступні всі IT-послуги та найсучасніша бібліотека.

Розташування. Головний корпус Віденського технічного університету розташований в центральному районі столиці на площі Карлсплац (Karlsplatz, 13) в оточенні безлічі пам'яток, серед яких церква святого Карла, Віденський музей, павільйон Отто Вагнера та ін. Крім них на Карлсплац виходять стара будівля виставкового залу Kunsthalle Wien, Будинок художника з виставковим центром і кінотеатром (Künstlerhaus) і концертний зал Musikverein. У безпосередній близькості від кампуса розкинувся прекрасний парк, названий на честь винахідника Йозефа Расселя, в якому студенти люблять проводити свій вільний час. Карлсплац є важливим транспортним вузлом міста, де перетинаються перша, друга та четверта лінії метро, що в свою чергу дозволяє легко дістатися до університету з будь-якої точки міста. Університет має й інші корпуси, але всі вони знаходяться поблизу з головним.

Проживання надається в студентських гуртожитках Віденського технічного університету, які дещо віддалені від основних корпусів. Слід пам’ятати, що необхідно за кілька місяців до початку навчання подати заявку. При бажанні, Центр підтримки університету надає допомогу у аренді іншого житла, надаючи всю необхідну інформацію

Із запитаннями про навчання у Technische Universität Wien звертайтеся за телефоном у Києві: (044) 200-28-44.

Віденський технічний університет пропонує навчання за такими напрямами:

  • IT-ТЕХНОЛОГІЇ
  • ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНІ НАУКИ

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 04.06.2016