Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Віденський університет Телефон в Україні: (044) 200-28-44
Австрія, м. Відень
http://www.univie.ac.at/

Віденський університет

Унікальне різноманіття освітніх програм і всесвітнє визнання

Віденський університет (нім. Universität Wien, міжнародна назва - University of Vienna) – це абсолютно унікальний ВНЗ з неповторною багатовіковою історією; найстаріший університет у всьому німецькомовному світі й один з найбільших у Центральній Європі. Його засновником був герцог Рудольф IV, який у 1365 році відкрив навчальний заклад, який згідно з літературними джерелами став на його честь іменуватись Alma Mater Rudolphina Vindobonensis. У 2015 році Віденський університет відзначає своє 650-річчя.

У даний час у Віденському університеті навчаються близько 92000 студентів. Їм запропоновано широкий вибір зі 187-и освітніх програм: 55 програм бакалаврату, 116 магістерських програм, 4 дипломні програми і 12 докторських програм. До того ж наявність 9700 співробітників, серед яких 6900 – вчені, робить Віденський університет найбільшою навчально-науково-дослідною установою Австрії.

Інтернаціоналізація. Віденський університет є центральною і найбільш важливою дійовою особою в інтернаціоналізації третинного сектора економіки в Австрії. Це пов'язано з розміром університету, діапазоном предметів, які в ньому викладаються, відмінним розташуванням та активною реалізацією стратегії інтернаціоналізації. Так, приблизно одна чверть студентів не є австрійцями, щороку в університет за обміном вступають більше 2000 студентів. Третина викладацького складу приїжджає з-за кордону, а кількість новопризначених іноземних професорів складає більше 60 %.

Міжнародна мережа. Віденський університет у значній мірі орієнтований на міжнародне навчання й викладання і тому всіляко намагається підтримувати відносини з іншими країнами. Він є учасником програми ERASMUS SOCRATES і членом кількох міжнародних мереж, таких як ASEA-Uninet, мережа університетів європейських столиць (UNICA) та Європейської асоціації університетів (EUA). Із 363 європейських університетів-партнерів Віденський університет уклав ERASMUS-партнерство із 350. Також Віденський університет бере участь у програмах, запропонованих Austrian Science Fund (FWF) та EU Framework Programmes із традиційно великою кількістю проектів. Узгоджена передача знань і технологій ілюструє бажання Віденського університету безперервно розвивати інноваційний потенціал як для суспільства, так і для економіки.

Науково-педагогічна частина. Основне завдання й мета університету полягають у створенні та підтримці високої якості наукових досліджень і викладання. Науково-педагогічний процес у Віденському університеті охоплює широкий спектр дисциплін, серед них: католицька і протестантська теологія, право, бізнес та економіка, інформатика, історичні та культурні дослідження, філологія та культурологія, філософія й освіта, психологія, соціальні науки, математика, фізика, хімія, науки про Землю, географія, астрономія, науки про життя, наука літературного перекладу, спорт, молекулярна біологія та педагогічна освіта.

Структура. Академічні інститути Віденського університету розташовані в більш ніж 60 містах із центром у головній будівлі на Вінер Рингштрассе у Відні. У ньому знаходяться адміністрація, бібліотеки, різні відомства та деякі деканати, а також безліч лекційних залів, у тому числі Audimax – найбільший лекційний зал у всьому університеті. Інший важливий центр університетського містечка розташований неподалік – це корпус, в якому базується більшість кафедр культурології плюс новий Hörsaalzentrum (лекційний зал центру). Іншими університетськими територіями є спортивний центр Auf der Schmelz, Universitätszentrum (університетський центр) в Althanstrasse, Juridicum (юридичний факультет) у Schottenbastei, будівля в Schenkenstrasse позаду Burgtheater, центр бізнес-адміністрування у Brünner Strasse й віденський кампус «Біоцентр» у Dr.-Bohr-Gasse.

Факультети. Віденський університет розділений на 15 факультетів і 4 центри: факультети католицької теології, протестантської теології, юридичний факультет, бізнесу, економіки та статистики, інформатики та обчислювальної техніки, історико-культурних досліджень, філології та культурології, філософії та освіти, психології, соціальних наук, математики, фізики, хімії, наук про Землю, географії та астрономії, наук про життя, центр вивчення перекладів, центр спортивної науки та студентського спорту, центр молекулярної біології та центр педагогічної освіти.

Просування молодих учених. Молоді, креативні вчені грають ключову роль у розвитку досліджень у Віденському університеті. Як докторанти та аспіранти вони отримують максимально можливу підтримку своїх дисертаційних робіт. У 2013 році Віденський університет із цією метою вперше запустив «Uni: docs fellowship». Ця програма фінансує висококваліфікованих докторантів/аспірантів і дозволяє їм повністю зосередитись на своїх дослідженнях. На додаток до індивідуальної підтримки докторські програми в FWF та Initiative Groups Віденського університету спрямовані на фінансування молодих учених у групах. У міжнародному контексті докторанти також контролюються відомими вченими та отримують підтримку при плануванні своєї кар'єри.

Нобелівська премія. ВНЗ пишається своїми випускниками, які зробили неоціненний внесок у світову науку і були нагороджені найбільш престижною міжнародною премією. Серед них Нобелівську премію з медицини отримали: Роберт Барані (отологія), 1914, Юліус Вагнер-Яурегг (психіатрія), 1927, Карл Ландштейнер (імунологія), 1930, Отто Леві (фізіологія та фармакологія), 1936, Конрад Лоренц (біологія) 1973 ; а також Ханс Фішер, 1930 (Нобелівська премія з хімії), Ервін Шредінгер, 1933, і Віктор Франц Гесс, 1936 (Нобелівська премія з фізики), Фрідріх А. фон Хайек, 1974 (Нобелівська премія у сфері бізнесу, економіки та статистики).

Серед відомих випускників варто згадати таких видатних людей, як Карл Менгер (засновник австрійської економічної школи), Якоб Морено (засновник теорії психодрами у психотерапії), Гарегін II (католикос усіх вірмен), Микола Сергійович Трубецькой, Віктор Франкл, Папа Пій ІІІ, Іван Якович Франко, а також студентів ВНЗ – Зіґмунд Фрейд, Отто Вільгельм Фішер, Ліза Мейтнер та інші.

У цілому Віденський університет відрізняється особливою турботою про своїх студентів, надаючи їм все необхідне для успішного навчання, проживання та культурного збагачення.

Із запитаннями про навчання у Віденському університеті звертайтеся за телефоном у Києві: (044) 200-28-44.

Віденський університет пропонує навчання за такими напрямами:

  • БІЗНЕС, ЕКОНОМІКА, МВА
  • ГУМАНІТАРНІ НАУКИ
  • IT-ТЕХНОЛОГІЇ
  • ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНІ НАУКИ
  • ПРАВО, МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 14.11.2017