Найпопулярніші університети світу за версією Google

Дані, надані Google, свідчать про феноменальне зростання популярності онлайн-курсів

Найпопулярніші університети світу за версією Google

Компанія "Google" оприлюднила найпопулярніші пошукові запити, за допомогою яких люди в усьому світі шукають різні університети. Це ранжирування пошукових запитів значно відрізняється від традиційної рейтингової таблиці глобальних важковаговиків вищої освіти.

За даними Google, люди більше цікавляться онлайн-курсами, а не традиційними кампусами університетів. Майже сенсацією стала присутність у топ-20 п’яти індійських університетів.

Найпопулярнішим у світі став університет Фенікса (США), який пропонує безліч онлайн-курсів. Цей університет, заснований у 1970-их роках, знаходиться попереду відомих американських академічних важкоатлетів, таких як Гарвард, Стенфорд і Колумбійський університет.

На другому місці в рейтингу онлайн-пошуку розташувався Массачусетський технологічний інститут, який оцінюється відомими світовими рейтингами як кращий у світі університет, а також як піонер онлайн-курсів.

Найкращим європейським ВНЗ став британський піонер дистанційного навчання – Відкритий університет. Він пропонує онлайн-курси, у тому числі і для студентів зі США, і знаходиться на третьому місці в рейтингу найбільш популярних університетів Google.

Серед британських університетів Університетський коледж Лондона й Лондонська школа економіки випередили Оксфорд і Кембридж. Університет Калькутти у штаті Керала, Індія, є четвертим у цьому рейтингу онлайн-запитів. А університет "Анна" в Ченнаї є другим індійським університетом у топ-10.

У першій двадцятці з’явився і Євангелістський християнський університет свободи, заснований у Вірджинії (США), який має багато онлайн-студентів.

Аналіз компанії "Google" свідчить, що Інтернет став ключовим ринком для університетів при пошуку потенційних студентів. Крім того, він є середовищем надання курсів, у тому числі й масових відкритих онлайн-курсів або MOOC.

У 2013 році Інтернет-університети обігнали традиційні університети за кількістю запитів. На прикладі британської системи вищої освіти Google демонструє, наскільки глобалізованим і швидко мінливим є ринок. Серед світових запитів, що відносяться до британських університетів, 40 % відправлені з-за меж Великої Британії. Найбільшими іноземними регіонами пошуку британських університетів є Азіатсько-Тихоокеанський регіон і Західна Європа. Це допомогло п’яти британським університетам потрапити в топ-20.

Але звіт Google свідчить про швидкі зміни. У 2011 році найбільш популярними університетами у Великій Британії крім Відкритого університету були звичайні кампуси, очолювані Оксфордом і Кембриджем. У 2014 році всі ці британські кампуси потіснив американської провайдер онлайн-курсів Coursera. Інші постачальники MOOC, такі як EdX і FutureLearn, також стали популярніше, ніж багато традиційних університети Великої Британії.

"Зростання, яке демонструють провайдери онлайн-курсів, є феноменальним, – свідчить аналіз Google. – Вищі навчальні заклади повинні вирішити, чи слід їм прийняти й адаптувати онлайн-навчання чи вони ризикують залишитись позаду".

Академія Khan Academy, яка надає онлайн-навчання із 2006 року, має більшу популярність в онлайн-пошуку, ніж Кембриджський університет, який займається вищою освітою із XIII століття.

Університети гостро усвідомлюють важливість їх присутності в Інтернеті, каже Рональд Еренберг, директор Науково-дослідного інституту вищої освіти Корнуельського університету у Нью-Йорку.

"Інтернет є основним способом, яким університети можуть продати себе потенційними студентам, – каже професор Еренберг. – Ми оновлюємо наш веб-сайт кілька разів на тиждень, щоби транслювати всі новини університету та всі досягнення, у тому числі дослідження наших викладачів і студентів, а також продемонструвати всім відвідувачам наш університет. Але це лише верхівка айсберга, того, як Інтернет змінив поведінку ВНЗ. Багато університетів акцентують увагу на онлайн-навчанні як способі розширення студентського контингенту".

Нік Хіллман, директор Інституту політики вищої освіти в Лондоні, уважає, що значення MOOC переоцінюється. Але, тим не менше, сайти університетів грають важливу роль у вербуванні і особливо іноземних студентів.

Дані Google припускають, що вчені, які звикли до університетської термінології, також повинні звернути увагу й на пошукову термінологію. "Інтернет відіграє все більшу роль у прийнятті рішень. В Інтернеті студенти шукають і «споживають» контент у всіх формах, приймаючи рішення, який університет слід вибрати", – каже Гаррі Уокер, директор Google з освіти.

Топ-20 університетів Google-2014

 1. University of Phoenix.
 2. Massachusetts Institute of Technology.
 3. Open University.
 4. University of Calicut.
 5. University of California, Los Angeles.
 6. Anna University.
 7. Stanford University.
 8. London School of Economics.
 9. Columbia University.
 10. New-York University.
 11. University of Mumbai.
 12. University College London.
 13. University of Oxford.
 14. Florida State University.
 15. Harvard University.
 16. University of Cambridge.
 17. Liberty University.
 18. University of Rajasthan.
 19. University of Michigan.
 20. Annamalai University.

BBC
30.09.2014