Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Рейтинги університетів світу Вийшов «шанхайський» рейтинг університетів світу
Вийшов «шанхайський» рейтинг університетів світу

Як і в минулі роки українські університети до рейтингу 2013 року не потрапили

Вийшов «шанхайський» рейтинг університетів світу

15 серпня 2013 року Китайський університет Цзяо Тун опублікував новий рейтинг 500 кращих університетів світу (Academic Ranking of World Universities - ARWU), який складається вже 10 років.

Гарвардський університет продовжує лідирувати у списку 2013 року. У першій десятці 8 американських і 2 британських університети: Гарвард, Стенфорд, Берклі, Массачусетський технологічний інститут, Кембридж (Велика Британія), Каліфорнійський технологічний інститут, Прінстон, Колумбійський університет, Чиказький університет і Оксфорд (Велика Британія). Місця з 11-го по 19-те також належать університетам США.

Серед вузів континентальної Європи перше місце посів швейцарський університет ETH Zurich (20). Французький університет П'єра і Марії Кюрі (37) обійшов університет Paris-Sud (39) і став другим найкращим університетом у Європі.

В Азіатсько-Тихоокеанському регіоні кращими є Токійський університет (21) і Університет Кіото (26), а також австралійський університет Мельбурна (56).

Університет Гронінгена (92) з Нідерландів входить до списку топ-100 вперше. У 2013 році у список топ-500 увійшло лише 11 нових університетів, серед яких Університет науки і технологій короля Абдалла в Саудівській Аравії, Університет Коімбри в Португалії та Католицький університет Кореї.

Усього до рейтингу потрапили університети з Австралії, Австрії, Бельгії, Бразилії, Великої Британії, Німеччини, Гонконгу, Данії, Ізраїлю, Іспанії, Італії, Канади, Китаю, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Росії, Саудівської Аравії, США, Тайваню, Фінляндії, Франції, Швейцарії, Швеції, Південної Кореї та Японії.

Росія представлена Московським державним університетом (79) і Санкт-Петербурзьким державним університетом (301‑400). Українські університети в рейтингу не представлені.

Освіта.ua
17.08.2013

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!