Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Рейтинги університетів світу Кращі університети світу для вивчення IT
Кращі університети світу для вивчення IT

Десятка кращих університетів 2013 року у сфері вивчення інформаційних технологій

Кращі університети світу для вивчення IT

Компанія «QS» представила «QS computer science ranking 2013», який визначає кращі світові університети для вивчення інформаційних технологій. У порівнянні з минулорічним рейтингом рейтинг цього року відносно стабільний: у десятку кращих потрапив лише один новий університет і один з неї вибув.

Загалом в рейтингу представлено 200 університетів із 35 країн, серед яких лідирують Сполучені Штати Америки. Усього в Топ-200 увійшло 40 американських університетів, 18 університетів з Великої Британії, 15 австралійських, 13 німецьких і по 8 з Канади, Китаю та Японії.

КРАЩА ДЕСЯТКА

1. Массачусетський технологічний інститут (США)


Тут жодних сюрпризів. Всесвітньо відомий Массачусетський технологічний інститут (MIT), який став першим технологічно орієнтованим ВНЗ у списку QS World University Rankings минулого року, дуже добре відомий у сфері інформаційних технологій. На підставі глобального опитування вчених, проведеного QS, найвищу оцінку Массачусетський технологічний інститут отримав за академічну репутацію.

2. Стенфордський університет (США)


На іншому кінці Сполучених Штатів, у сонячній Каліфорнії, Стенфорд залишається найближчим суперником Массачусетського технологічного інституту в галузі комп'ютерних наук. Стенфорд поступається MIT за показниками академічної репутації та репутації серед роботодавців, але має трохи вищу оцінку за цитованістю досліджень.

3. Оксфордський університет (Велика Британія)


Піднявшись на 3 місце з минулорічного 6-го, Оксфорд має добрі оцінки по всіх трьох показниках, але особливо за репутацію серед роботодавців. Проте найвищий бал за цим показником отримав давній суперник університету – Кембрідж.

4. Університет Карнегі-Меллон (США)


Спустившись на одну позицію в цьому році, Карнегі-Меллон зберігає надзвичайно високу репутацію в комп'ютерних науках – тільки MIT має більш високий рейтинг за цим показником. Крім того, цей університет досить добре готує студентів до майбутньої професійної діяльності: школа комп'ютерних наук університету Карнегі-Меллон очолила список американських коледжів з найбільш високооплачуваними випускниками, який був підготовлений компанією «Nerd Wallet» на початку 2013 року.

5. Кембріджський університет (Велика Британія)


Кембрідж повільно наздоганяє Оксфорд у рейтингу вивчення інформаційних технологій, піднявшись з 7-го місця в минулому році. Найбільш високу репутацію він має серед роботодавців, але, як і раніше, поступається Оксфорду через трохи менші бали в академічному опитуванні та цитованості досліджень.

6. Гарвардський університет (США)


Спустившись на одну позицію в цьому році, Гарвардський університет найбільш сильний у показнику репутації серед роботодавців. Справді, якби рейтинг університетів з IT був заснований виключно на думках роботодавців, Гарвард був би третім після Кембріджа й Оксфорда.

7. Каліфорнійський університет у Берклі (США)


Опустившись із четвертої позиції минулого року, Каліфорнійський університет у Берклі є останнім представником США в цій на половину американській десятці. Його найвища оцінка – за цитованістю досліджень (у Топ-10 тільки Стенфорд має більш високий бал за цим показником). Прінстон (що вибув з десятки на 11-у позицію в цьому році) має більш високий бал за цитованістю, але найвищий загальний бал за цим показником належить ірландському University College Dublin.

8. Національний університет Сінгапуру (Сінгапур)


Піднявшись на одну позицію в цьому році, флагман сінгапурських університетів не самотній у рейтингу: сінгапурські Nanyang Technological University та Singapore Management University також піднялися цього року на 22-е та 101–150 місця відповідно.

9. ETH Zurich (Швейцарія)


Опустившись на одну позицію в цьому році, швейцарський ETH Zurich знову показує хороші результати. У рейтингу ВНЗ у сфері IT до нього приєдналися швейцарські Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne, який стабільно посідає 17-е місце, та University of Zurich, який посідає місце у групі 101–150.

10. Університет Гонконгу (Гонконг)


І, нарешті, найбільш вражаючий рух угору у верхній частині рейтингу демонструє університет Гонконгу, який стрибнув у Топ-10 із 21-го місця. У топ-200 увійшли ще чотири гонконгських університети, серед яких Hong Kong University of Science and Technology (HKUST), який піднявся на 12-ту позицію, та Chinese University of Hong Kong (CUHK), який здійснив стрибок із 41 на 19-е місце.

Більше про навчання в США>>>

Освіта.ua
08.06.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!