Новий рейтинг Times Higher Education: Азія кидає виклик Заходу

Опубліковано новий рейтинг світових університетів World University Rankings 2012-13 за версією Times, серед лідерів вузи США і Британії. Українські університети досі поза елітою

Новий рейтинг Times Higher Education: Азія кидає виклик Заходу

Згідно з результатами досліджень, другий рік поспіль рейтинг Times Higher Education очолює американський California Institute of Technology.

Загалом американські університети продовжують залишатися найкращими у світі - університети США отримали 76 місць в топ-200, а також 7 місць у першій десятці.

Укладачі рейтингу зазначають, що за межами Золотого трикутника британських університетів, до якого входять Оксфорд, Кембридж і Імперський Коледж Лондона, присутність університетів Великої Британії у рейтингу дещо скорочується.

Незважаючи на те, що відомі вузи Великої Британії поліпшили свої позиції за більшістю критеріїв, загальна присутність британських університетів в топ-200 скоротилася, а до топ-100 рейтингу увійшли лише десять університетів у порівнянні з 12 вузами у минулорічному рейтингу та 14 у рейтингу-2010/11.

Слідом за США і Великою Британією, які представлені у рейтингу 76 і 31 університетом відповідно, значну кількість місць у топ-200 отримали Нідерланди - 12 навчальних закладів та Німеччина -11. П'яте місце за присутністю у топ-200 World University Rankings поділяють між собою Австралія та Канада - по 8 університетів.

Також, незважаючи на те, що університети США і Великої Британії отримали кращі строчки у топ-200 світових університетів, зафіксована втрата позицій обома країнами особливо контрастує зі сплеском присутності країн Азії та Австралії.

Азіатські університети, особливо з Кореї, Сінгапуру, Тайваню і Китаю показали зростання своєї присутності у топ-200, в середньому майже на 12 місць. Ці країни отримують дивіденди від політики своїх урядів, що спрямована на збільшення фінансування ВНЗ.

Найбільше зростання продемонстрував Nanyang Technological University з Сінгапуру, перемістившись вгору відразу на 83 позиції і опинившись на 86-му місці рейтингу. Такі результати, передусім пов'язані із значним збільшенням фінансування досліджень.

При складанні рейтингу використовувалися 13 показників: в галузі викладання, досліджень, передачі знань та міжнародних перспектив з використанням ідентичною методології попереднього рейтингу-2011-12.


Підготовлено за матеріалами www.timeshighereducation.co.uk

Освіта.ua
04.10.2012