Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Рейтинги університетів світу Новий рейтинг Times Higher Education: Азія кидає виклик Заходу
Новий рейтинг Times Higher Education: Азія кидає виклик Заходу

Опубліковано новий рейтинг світових університетів World University Rankings 2012-13 за версією Times, серед лідерів вузи США і Британії. Українські університети досі поза елітою

Новий рейтинг Times Higher Education: Азія кидає виклик Заходу

Згідно з результатами досліджень, другий рік поспіль рейтинг Times Higher Education очолює американський California Institute of Technology.

Загалом американські університети продовжують залишатися найкращими у світі - університети США отримали 76 місць в топ-200, а також 7 місць у першій десятці.

Укладачі рейтингу зазначають, що за межами Золотого трикутника британських університетів, до якого входять Оксфорд, Кембридж і Імперський Коледж Лондона, присутність університетів Великої Британії у рейтингу дещо скорочується.

Незважаючи на те, що відомі вузи Великої Британії поліпшили свої позиції за більшістю критеріїв, загальна присутність британських університетів в топ-200 скоротилася, а до топ-100 рейтингу увійшли лише десять університетів у порівнянні з 12 вузами у минулорічному рейтингу та 14 у рейтингу-2010/11.

Слідом за США і Великою Британією, які представлені у рейтингу 76 і 31 університетом відповідно, значну кількість місць у топ-200 отримали Нідерланди - 12 навчальних закладів та Німеччина -11. П'яте місце за присутністю у топ-200 World University Rankings поділяють між собою Австралія та Канада - по 8 університетів.

Також, незважаючи на те, що університети США і Великої Британії отримали кращі строчки у топ-200 світових університетів, зафіксована втрата позицій обома країнами особливо контрастує зі сплеском присутності країн Азії та Австралії.

Азіатські університети, особливо з Кореї, Сінгапуру, Тайваню і Китаю показали зростання своєї присутності у топ-200, в середньому майже на 12 місць. Ці країни отримують дивіденди від політики своїх урядів, що спрямована на збільшення фінансування ВНЗ.

Найбільше зростання продемонстрував Nanyang Technological University з Сінгапуру, перемістившись вгору відразу на 83 позиції і опинившись на 86-му місці рейтингу. Такі результати, передусім пов'язані із значним збільшенням фінансування досліджень.

При складанні рейтингу використовувалися 13 показників: в галузі викладання, досліджень, передачі знань та міжнародних перспектив з використанням ідентичною методології попереднього рейтингу-2011-12.


Підготовлено за матеріалами www.timeshighereducation.co.uk

Освіта.ua
04.10.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!