Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Рейтинги університетів світу Рейтинги світових вузів з різних предметів демонструють силу глобальної конкуренції
Рейтинги світових вузів з різних предметів демонструють силу глобальної конкуренції

Рейтинги QS World University Rankings з різних предметів в цьому році охоплюють 29 дисциплін

Рейтинги світових вузів з різних предметів демонструють силу глобальної конкуренції

Массачусетський технологічний інститут і Гарвард йдуть в авангарді глобального наукового співтовариства в цілому ряді областей, лідируючи в рейтингу QS з 11 дисциплін, в той час як ще один вуз з США - Стенфордський університет лідирує з 3 предметів.

З решти предметів лідирують британські університети: Оксфорд (перше місце з географії, історії та філософії) і Кембридж (англійська мова та література).

Однак у той час як провідні інститути із США і Великобританії демонструють свою орієнтацію на весь спектр академічної діяльності, ці рейтинги відрізняються, перш за все, кількістю установ світового рівня, що займають скромні позиції в світовому рейтингу.

Широкий спектр країн

Університети з 17 різних країн потрапили до топ-20 щонайменше з однієї дисципліни на всіх п'яти континентах: США, Великобританія, Австралія, Канада, Швейцарія, Італія, Франція, Німеччина, Нідерланди, Ірландія, Швеція, Китай, Сінгапур, Гонконг, Корея, Японія і Бразилія.

Для майбутніх студентів це означає, що програми світового рівня пропонуються в усьому світі, а не тільки в декількох великих відомих університетах, які постійно входять в десятку кращих в світових рейтингах.

     

Університети в різних регіонах світу демонструють неабиякі результати в рейтингах з різних предметів, багато з яких, мають історичні освітні традиції, у міру того, як різні галузі знань були пріоритетними в рамках державної політики.

Наприклад, традиція ліберальної освіти в США і Великобританії добре відома, і не дивно, що ці країни лідирують з таких предметів, як історія, філософія, англійська література і право.

Англомовні університети мають очевидну перевагу, що випливає з глобальної доступності мови, а також з того факту, що багато журналів з цих дисциплін видаються англійською мовою.

Простіше кажучи, якщо ви пишете роботу англійською мовою, вона має більше шансів бути прочитаною і цитованою за межами своєї країни, ніж, якби ви публікували її угорською або корейською.

Науково-технічні дисципліни

Тим не менш, серед науково-технічних дисциплін, глобальна різноманітність університетів, представлених у верхній частині таблиці, помітно ширше.

Це відображає положення цих дисциплін в епіцентрі глобальної конкуренції, де уряди по всьому світу конкурують за збільшення результативності досліджень.

Успіх багатьох країн в області науки і технологій є наслідком політики уряду. У Німеччині, наприклад, ініціатива Excellence Initiative направила великі ресурси в наукові дослідження в провідних університетах, зокрема, в 11 «університетах Excellence».

В цілому 14 німецьких університетів входять до топ-50, щонайменше, з одного предмета, на чолі з Ludwig-Maximilians-Universität München, який займає 12 місце в світі з фізики, що робить його п'ятим в Європі.

Інші відмінні результати з фізики демонструють швейцарські споріднені установи ETH Zurich і Ecole Polytechnique Federale в Лозанні, які входять до першої десятки.

Зростання азіатських вузів

Проте, мабуть, найбільш погоджене зростання інновацій і наукоємного економічного підходу спостерігається в Азії.

Китай подвоїв свій бюджет на наукові дослідження між 2009 і 2011 роками, і публікація їм науково-дослідних робіт зросла з менш ніж 200 000 в 2006 році до більш ніж 330 000 в 2010 році.

Подібні інвестиції мали місце в Гонконзі, а також в таких країнах, як Сінгапур і Корея, чиї пропорційні витрати на вищу освіту є найвищими в світі.

Індія має амбітні плани і плекає свої технологічні інститути, які повинні стати світовими технологічними центрами в найближчі роки.

Тим не менш, ще занадто рано пророкувати, що азіатські університети перевершать західні найближчим часом.

Проте варто зазначити, що ці рейтинги демонструють прогрес Азії в науково-технічних дисциплінах набагато більше, ніж це можливо в загальному рейтингу QS World University Rankings.

В Азії знаходиться близько чверті провідних інститутів в області машинобудування, математики, хімії та матеріалознавства.

Токійський університет посідає 2 місце в цивільному будівництві, в той час як Національний університет Сінгапуру, Пекінський університет, Університет Гонконгу та Університет Кіото входять до першої десятки, щонайменше, з однієї дисципліни.

Китай має 17 вузів в топ-30, в той час як Індія демонструє кращі свої результати в рейтингу QS, де Індійський технологічний інститут Делі і Індійський технологічний інститут Бомбея займають 30-у позицію в світі з цивільного будівництва та електротехніки відповідно. 13 індійських університетів представлені в топ-200, щонайменше, з однієї дисципліни.

Освіта.ua
03.07.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!