Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Рейтинги університетів світу Новий сезон рейтингів світових вузів відкрито
Новий сезон рейтингів світових вузів відкрито

Нові рейтинги університетів світу Academic Ranking of World Universities і QS World University Rankings, підтвердили лідируючі позиції вузів США і південного сходу Англії

Новий сезон рейтингів світових вузів відкрито

У серпні вийшло дев'яте видання Академічного рейтингу університетів світу (Academic Ranking of World Universities - ARWU), підготовлене Шанхайським університетом Цзяо Тун та опубліковане Шанхайським рейтинговим агентством. А у вересні компанія Quacquarelly Symonds (QS) опублікувала рейтинг 700 кращих вузів світу - QS World University Rankings 2011/2012.

ARWU, на відміну від QS World University Rankings, використовує методологію яка, в основному, стосується наукових досліджень. Цей рейтинг враховує Нобелівські премії і їх математичний еквівалент - Філдсівську премію, найчастіше цитованих дослідників, статті в щотижневиках Science і Nature, а також загальний обсяг наукових робіт. Потім ці результати приводяться у відповідність із розмірами освітньої (наукової) установи.

"Так як 70 відсотків балів університету в рейтингу ARWU нараховується за цитування наукових робіт, статті в журналах Science і Nature, і перемоги в престижних преміях, він може і не вимірювати загального рівня університету. Натомість ARWU фіксує факти високопрофесійної наукової діяльності, що є всього лише частиною академічного життя", - вважає Мартін Інс, голова Глобальної академічної ради QS.

При цьому він зазначає, що топ-10 університетів ARWU на чолі з Гарвардським, дуже близькі до топ-10 університетів в рейтингу QS.

Однак, для нарахування половини можливих балів університету Quacquarelly Symonds досліджує думку академічного складу та роботодавців, вивчає дані цитування робіт, співвідношення персоналу університету до кількості студентів, а також наявність іноземних співробітників і студентів.

Тим не менше, і той і інший аналіз сходяться в тому, що монстри США на східному і західному узбережжях, а також середньовічні установи на південному сході Англії, є кращими університетами світу. Так Гарвард, Масачусетський технологічний інститут, Прінстон, Каліфорнійський технологічний інститут, Оксфорд і Кембридж входять до десятки кращих як рейтингу ARWU, так і рейтингу QS.

"Це відноситься і до університетів, що знаходяться нижче в рейтингах. У 2010 році 142 з 200 кращих університетів ARWU увійшли і в топ-200 рейтингу QS і така ситуація ймовірно матиме продовження", - вважає Мартін Інс.

"Узгодженість результатів цих двох дуже різних підходів показує, що існує певна група університетів світового класу, що буде відображена за будь-якої розумної методології складання рейтингів", - говорить Мартін Інс.

Також, у кінці липня було опубліковано останню версію рейтингу університетів Webometrics відповідно до їх присутності в мережі Інтернет. Такий підхід ставить Масачусетський технологічний інститут на перше місце, а Гарвард - на друге, і дає 27 з 30 перших місць американським університетам. Виключеннями є тільки Кембридж (16), Національний університет Тайваню (24) і Оксфорд (27).

Слід зазначити, що в 700 кращих університетів рейтингу QS World University Rankings вперше увійшли два українські вищі навчальні заклади - Київський політехнічний інститут і Донецький національний університет.

Освіта.ua
16.09.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!