Стипендіальна програма від Stanford University

Триває прийом заявок на стипендіальну «Програму для нових лідерів України» в Стенфордському університеті

Стипендіальна програма від Stanford University

Програма для нових лідерів України (UELP) - це 10-місячна програма стажування в Стенфордському університеті. Програма була заснована в 2016 році Центром демократії, розвитку та верховенства права Стенфордського університету, а також Олександром і Катериною Акименко (стипендіатами програми Stanford John S. Knight fellowship) і націлена на вирішення проблем в Україні і в більш широких географічних масштабах.

Програма для нових лідерів України надає унікальну можливість трьом фахівцям середньої ланки, які працюють в сферах політики та права, підприємцям, а також головам громадських організацій України навчатися протягом навчального року в одному з провідних університетів світу.

Метою програми є розвиток лідерських навичок стипендіатів та поглиблення їх знань. Програма спрямована на розвиток потенціалу учасників шляхом роботи з менторами, участі в житті спільноти університету, відвідування навчальних курсів і заходів, що проводяться в університеті, а також відвідування підприємств Кремнієвої Долини.

Вимоги до претендентів

Стипендіальна програма призначена для практикуючих фахівців середньої ланки в сфері політики, права, а також для підприємців, соціальних підприємців і голов громадських організацій.

  • Кандидати повинні бути громадянами України, проживати на території країни. Кандидати зобов'язуються повернутися в Україну після закінчення програми.
  • На момент початку програми (вересень 2020 року) кандидати повинні бути не молодше 28 років.
  • Кандидати повинні продемонструвати професійні та особисті досягнення в сферах демократичних ініціатив, розвитку і верховенства права.
  • Кандидати повинні мати як мінімум 5 років досвіду діяльності в одній з вищевказаних сфер. Перевага в процесі відбору мають кандидати з великим досвідом.

Метою є сформувати групу з представників різних сфер, яким навчання в університеті і робота з менторами допоможе перейти на новий етап їх професійної діяльності. Тому обов'язковою умовою для кандидатів є наявність вищої освіти на рівні бакалавра на момент початку програми. До участі в програмі не допускаються кандидати, які на момент початку програми є студентами денної форми навчання.

Важливою умовою участі в програмі є знання англійської мови. Це необхідно для того, щоб стипендіат міг в повній мірі скористатися перевагами програми.

Структура програми

Програма для нових лідерів України включає в себе навчальні курси, роботу з менторами і участь в житті спільноти університету. Це буде сприяти розвитку потенціалу та лідерських якостей учасників програми.

Програма створена відповідно до проектного підходу. Стипендіати визначають для себе проблему, над якою вони працюватимуть протягом періоду програми і яку будуть вирішувати після повернення в Україну.

У кожного стипендіата буде ментор, з яким вони будуть регулярно зустрічатися під час перебування в Стенфордському університеті. Викладачі університету керуватимуть проектами і курсовими роботами стипендіатів, обговорювати з ними проблеми в Україні, допомагатимуть стипендіатам налагоджувати зв'язки з університетським співтовариством.

Стипендіати проходять в Стенфордському університеті навчальні курси, які допомагають їм поглибити і розширити свої знання.

Стипендіати працюють разом над проведенням щорічної конференції для залучення зацікавлених осіб в політичний і економічний розвиток України.

У кінці стипендіальної програми стипендіати представляють викладачам і всьому співтовариству Стенфордського університету результати свого дослідження.

Викладачі

У число викладачів програми входять провідні політологи, які проводять дослідження в області демократії, розвитку та верховенства права. Основними викладачами Програми для нових лідерів України є: Ларрі Даймонд (Larry Diamond), Френсіс Фукуяма (Francis Fukuyama), Анна Гржималі-Буссе (Anna Grzymala-Busse), Ерік Йенсен (Erik Jensen), Майкл Макфол (Michael McFaul).

Дати проведення програми

Дати проведення Програми для нових лідерів України 2020-2021: з 13 вересня 2020 року до 20 червня 2021 року. Дедлайн подачі попередньої анкети - 22 січня 2020 року.

Стипендіати зобов'язуються брати участь у програмі протягом усього навчального року. На цей період вони повинні бути вільні від своїх професійних обов'язків і прийняти на себе зобов'язання брати участь у всіх заходах, передбачених програмою, після схвалення їх кандидатури.

Фінансування та підтримка

Стипендіати отримують стипендію на десятимісячний період програми. Стипендія передбачає витрати на навчальні матеріали, переїзд та проживання в області затоки Сан-Франциско.

Програма покриває вартість візового збору і поїздок в Україну і назад для стипендіатів. Також покриваються витрати на навчання стипендіатів, поїздки і участь у заходах, передбачених програмою.

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ

Освіта.ua
20.12.2019