Як безкоштовно вступити до елітної школи США

Киянка Саломе Мікадзе про досвід вступу на безкоштовне навчання в елітну школу США

Як безкоштовно вступити до елітної школи США

Учениця 11 класу київської гімназії №183 «Фортуна» Саломе Мікадзе розповіла Освіта.ua про те, як їй вдалося вступити й отримати стипендію в розмірі 120 000 доларів США на дворічне навчання в елітній американській школі EmmaWillard.

Саломе, як у Вас народилося рішення про отримання освіти в США?

Після закінчення 10 класу переді мною постало питання про подальшу освіту. Розглядаючи його, я не виключала можливості навчання за кордоном. На той час я вже знайшла інформацію про програму UkraineGlobalScholars, яка безкоштовно допомагає українцям вступати в елітні навчальні заклади США, була в них на зустрічі в Києві й познайомилася з випускниками топових західних університетів.

Завдяки цій зустрічі я переконалася, що немає нічого неможливого у вступі в елітні школи й вузи США, а також зрозуміла, що разом з UkraineGlobalScholars отримаю неоціненний досвід, який мені допоможе вступити в топовий американський університет.

Ви вчитеся в 11 класі, чому ви вирішили вступати не в університет безпосередньо, а в топову американську середню школу?

Зазвичай американські випускники вступають до університету у віці 18-19 років. Я ж розумію, що в 16 досягти цієї мети набагато важче ніж через 2 або 3 роки.

Крім того, ментори UkraineGlobalScholars дуже рекомендували пройти цей шлях, оскільки більшість з них свого часу закінчували американські топ школи, після яких вступали в топові університети.

Невід’ємна частина таких шкіл є  цілеспрямована підготовка своїх учнів до вступу в топовий університет. Там не лише допомагають з підготовкою до вступних іспитів, але й супроводжують протягом усього процесу подачі документів. До того ж, університетам значно легше прийняти рішення про зарахування абітурієнта, який пройшов навчання в топовій підготовчій школі.

За якими критеріями Ви обирали школу в США?

Ментори із UkraineGlobalScholars надали нам список з більш ніж 60-ти шкіл. Я довго аналізувала його, але, врешті-решт, зупинилася на школах, в яких навчалися наші ментори, оскільки їх відгуки й досвід могли замінити будь-яку брошуру або статтю про школу під час вступу. Далі я дивилася, які програми пропонує кожна школа, можливості для студентів і наявність повної фінансової підтримки.

EmmaWillard - це школа-пансіон для дівчат, де вчать не лише того, як стати успішною людиною, але й того, як стати сильною й освіченою дівчиною, що мене дуже приваблює. Крім того, завдяки тому, що в школі вчаться всього близько 360 учениць, кожній приділяється окрема увага. Як правило, випускниці цієї школи вступають до кращих університетів Америки, що також є суттєвою перевагою.

Які предмети Ви б хотіли вивчати в EmmaWillard?

В EmmaWillard я б хотіла вивчати математику - один з моїх найулюбленіших предметів у школі, а також економіку. EmmaWillard пропонує великий список предметів, включаючи предмети вищого рівня, які збільшують вагомість вашого атестата в очах топових університетів.

Вже зараз я планую стати успішним економістом, щоб допомогти Україні в майбутньому. Я надихнулася прикладом наших менторів, які допомагають своїй країні вже тим, що працюють з нами, і тому думаю, що починаючи з EmmaWillard і продовживши свою освіту в топовому університеті, я зможу досягти високого рівня професіоналізму й допомогти своїй країні в майбутньому.

В EmmaWillard дуже багато позакласних груп і організацій, де влаштовують освітні вечори, діляться один з одним новими знаннями, інформацією, а також допомагають новачкам влитися та стати повноправними членами студентської спільноти.

Що потрібно було для вступу до EmmaWillard?

Для вступу в EmmaWillard кандидатам необхідно було відправити своє есе (personal statement), рекомендації, резюме, скласти іспити SAT і TOEFL.

Також потрібно мати лист від батьків, в якому школа може побачити, чого очікують від неї батьки, чи є в них особливі вимоги щодо навчання їх доньки в EmmaWillard, а також що вони хотіли б побачити у своїй доньці в майбутньому.

Також необхідно записатися на інтерв'ю. У школах кандидатів менше ніж в університетах, тому вони намагаються провести з кожним особисте інтерв'ю, щоб у розмові оцінити вас як потенційного студента. Найважливіше - це показати себе: не лише розповісти про свої досягнення, які й так видно з вашого резюме, а й проявити себе як особистість і підтвердити всі ті позитивні якості, які були вказані в аплікації.

Як Ви готувалися до інтерв'ю й до вступу взагалі?

В UkraineGlobalScholars мені розповіли про всі тонкощі проходження інтерв'ю й дали поради, як успішно впоратися з цим випробуванням, що дозволило тримати себе невимушено під час розмови з представниками школи.

Крім того, в UkraineGlobalScholars нам виділили фінансову допомогу для складання всіх іспитів і придбання необхідних книг для підготовки. Для наших українських сімей це є вагомою сумою: один з іспитів коштує 200 доларів, допоміжні матеріали  також коштують немало й зараз, незважаючи на те, що я отримала шкільний грант в розмірі майже 120 000 доларів, він, на жаль, не покриває медичну страховку, квитки й деякі інші витрати. Ця сума в 4 000 доларів не така велика, як та, що мені виділили на навчання, але я попросила своїх менторів та батьків знайти кошти, щоб покрити й ці витрати.

Я дуже вдячна менторам за ту увагу, яку вони нам приділяють, витрачають свій час. Наприклад, вони могли вставати о 3 годині ночі за своїм часом (вони працюють і навчаються в США), щоб нам було зручно поспілкуватися онлайн.

У серпні в нас були щоденні сесії по 5-6 годин, куди запрошувалися волонтери, а також випускники топових вузів, які нам розповідали про свій досвід. Нас вчили, як писати есе, складати резюме, а також ділилися всіма важливими порадами при відправці документів.

Коли Ви почали свою підготовку до навчання за кордоном?

Свою підготовку до навчання за кордоном я почала ще в 10 класі з удосконалення знань англійської мови. Завдяки тому, що я вчилася в таких мовних школах як «Домінанта» та «Фортуна», у мене були міцні базові знання англійської мови, але для вступу цього було мало.

Тому я цілеспрямовано готувалася до іспитів, використовуючи такі перевірені методи як словникові картки, фільми, онлайн-уроки, а також допомогу менторів: вони надсилали нам свої книги, ділилися досвідом і, крім цього, я знайшла кількох волонтерів з Англії й Америки, які погодилися зі мною практикувати англійську мову онлайн. Завдяки цьому комплексу занять мені вдалося підтягнути мову до потрібного рівня й успішно скласти іспити та пройти інтерв'ю.

Що було найважчим при підготовці до вступу?

Для мене найважчим було написання есе. Я почала готувати його ще в листопаді. Школи люблять давати такі теми як «Хто на вас вплинув?», «Розкажіть про свій важливий досвід». Але розкрити подібні теми було найважчим, оскільки тут ми повинні розповісти про свої персональні досягнення, продемонструвати зрілість, різнобічний розвиток своєї особистості, свою здатність внести різноманітність у дискусії класу.

І, зрозуміло, без допомоги UkraineGlobalScholars я б писала це есе не три місяці, а цілих десять, і це становило б великі труднощі. Але завдяки допомозі менторів моє есе сподобалося приймальним комісіям - мене взяли в три школи, але повне фінансування надала лише школа EmmaWillard.

Куди Ви плануєте вступати по закінченні EmmaWillard?

Для майбутнього вступу я буду розглядати топові вузи США, так як це робили наші ментори у свій час. Щоб остаточно визначитися з вибором у мене буде ще два роки, але, крім того, я зможу особисто відвідувати ці університети, де можна буде домовитися про інтерв'ю в admission office й представити себе як потенційного студента.

Наскільки реально отримати фінансову допомогу для навчання в топовому університеті США?

З досвіду наших менторів, які успішно пройшли весь цей шлях, якщо університет, особливо з Ліги Плюща, вирішує прийняти на навчання студента, то питання про те, чи отримає він фінансову підтримку, якщо він її дійсно потребує, вирішується практично автоматично. Університети мають кошти, у їхньому розпорядженні великий бюджет, тому якщо студент потребує й заслуговує повного фінансування, він його, в більшості випадків, отримує.

Що б Ви порадили українським школярам, ​​які хотіли б навчатися в топових навчальних закладах США?

Я б сказала, що дуже важливо розуміти, що процес вступу дуже складний і вимагає багато часу. Всім раджу подавати заявки на участь у програмі UkraineGlobalScholars, яка завдяки допомозі менторів значно полегшує цей процес. До речі, незабаром закінчується термін подачі заявок на 2016-2017 роки. Тому, усі охочі можуть ще встигнути відправити свою аплікацію на сайті www.ukraineglobalscholars.org до 31 березня.

Також для вступу потрібні відмінні оцінки, лідерство, досягнення в навчанні, у своєму хобі. Школа або університет повинні побачити в кандидаті різнобічно розвинену особистість. Тому, як кажуть наші ментори, оцінки та іспити це всього лише 25% успіху. І, вже зараз раджу покращувати свою англійську, досліджувати пропозиції вузів і шкіл, розставляти свої пріоритети, починати написання есе.

Але найголовніше - це бажання, мотивація й терпіння. На вступ зазвичай іде близько року, тому якщо ви не впевнені, що готові пожертвувати своїм часом, не варто й починати. І, безумовно, необхідно вірити в себе - немає нічого неможливого, і вся команда UkraineGlobalScholars -  вагомий цьому доказ.

Що змінилося у Вашому світогляді після того, як Вам вдалося вступити до EmmaWillard?

Я стала ще більш серйозно і відповідально ставитися до того, чим займаюся, ще більше усвідомила, наскільки все це важливо для мене. Переконалась, що можна безкоштовно вступити в топовий вуз або в топову школу в США. Коли є величезна підтримка з боку менторів, сім'ї, школи та друзів, коли в тебе вірять, тоді народжується величезна віра, що нічого недосяжного дійсно не існує, потрібно лише ще більше працювати та впевнено йти до своєї мрії.

Підготував Павло Петриченко, Освіта.ua

Освіта.ua
25.03.2016