Освіта в США: три способи заощадити

Практичні поради як зробити престижну американську освіту доступнішою для українців

Освіта в США: три способи заощадити

США з кожним роком приваблюють все більше студентів з різних країн світу, і українці - не виняток. Америка вабить високою якістю життя, надійними соціальними гарантіями, хорошими перспективами з працевлаштування, а також можливістю отримати якісну і престижну вищу освіту.

Освіта в США по праву вважається кращою у світі, а американські коледжі та університети постійно посідають найвищі позиції у світових рейтингах ВНЗ. Крім високої якості навчання, США також є лідером за кількістю студентів у країні, яких, згідно з останніми даними ЮНЕНСКО, налічується понад 14 мільйонів! Також рекордним є кількість вищих навчальних закладів в цій країні - понад 6000! Такі показники говорять самі за себе і не залишають сумнівів у тому, що США - дійсно найкраща країна для отримання освіти.

Вступити до американського ВНЗ для багатьох здається нездійсненною мрією, адже найголовніша перепона на цьому шляху - це непідйомний бюджет. Дійсно, навчання в США є одним з найдорожчих у світі і не кожному приходяться "по кишені" такі витрати.

Але, як кажуть, вихід є завжди і здійснити таку мрію можливо, особливо якщо знати, яким шляхом піти, щоб значно заощадити кошти на навчанні. Розібравшись детально в основних аспектах американської  системи освіти, можна виділити три способи значно скоротити свої витрати.

Спосіб 1. Community College + університет (2 + 2)

Даний варіант є найоптимальнішим, оскільки передбачає значну економію коштів за час навчання на перших двох курсах. План полягає в наступному: перші два роки студенти навчаються в так званому громадському коледжі (Community College), вартість навчання в якому в два-три рази дешевше, ніж в університеті, а після його закінчення переводяться відразу на третій курс будь-якого вищого навчального закладу і ще через два роки отримують диплом бакалавра.

При цьому якість отриманої освіти жодною мірою не постраждає. Справа в тому, що на перших 2-х курсах в США студенти вивчають загальноосвітні дисципліни, і навчальний процес в ком'юніті коледжі - абсолютно аналогічний університетському. Після двох років навчання в коледжі по загальній академічній програмі студенти отримують асоційований ступінь (Associate Degree), який ще називають "кандидат в бакалаври". Маючи сертифікат про присвоєння цього ступеня, вступити в хороший університет не складе труднощів, тим більше що більшість громадських коледжів співпрацюють з багатьма вищими навчальними закладами свого штату, що дозволяє їх студентам переводитися на 3-й курс автоматично, а не на загальних підставах конкурсного відбору.

Крім низької ціни і хороших перспектив щодо подальшого переведення до ВНЗ, навчання в ком'юніті коледжах має ще кілька дуже важливих переваг. Головне з них - більш низькі вступні вимоги для іноземних студентів. Наприклад, щоб вступити відразу в університет необхідно мати досить високий рівень володіння англійською мовою - мінімум 80 балів за результатами TOEFL, в той час як для ком'юніті коледжу достатньо буде здати той же іспит на 54-60 балів. Такі результати відповідають рівню Upper Intermediate (вище середнього), так що шанси поступити досить великі. Якщо ж і такий рівень вам поки що дається важко, коледжі пропонують спеціальні підготовчі курси з англійської мови, де протягом декількох місяців ви досягнете необхідного рівня знань.

Ще одна перевага ком'юніті коледжів пов'язана з термінами подачі документів. Як правило, для вступу до університету необхідно подати пакет документів за 8-9 місяців до початку навчання, а в громадському коледжі крайній термін настає значно пізніше. Можна встигнути отримати зарахування навіть за 1-2 місяці до початку навчання.

Таким чином, можна з упевненістю стверджувати, що даний варіант дійсно є найоптимальнішим, адже ви отримуєте головне - першокласну освіту за доступними цінами і, крім того, цілий ряд інших додаткових переваг.

Найпопулярніші ком'юніті коледжі:  Berkeley College, Edmonds Community College, Highline Community College, Santa Barbara City College.

Спосіб 2. Державні університети через програми підготовки (1 + 3)

У США, як і в багатьох інших країнах, навчання в державних університетах обходиться на порядок дешевше, ніж у приватних, так що такий варіант дуже часто привертає увагу іноземних студентів, які прагнуть заощадити. Однак, в цьому випадку доведеться зіткнутися з іншою проблемою - у державних ВНЗ дуже високі вимоги до абітурієнтів і вступити вдається далеко не кожному.

Для того щоб допомогти студентам подолати цей бар'єр, на базі деяких державних університетів організовуються спеціальні програми підготовки до вступу, так звані University Pathway Program ("Шлях до університету").

Курс підготовки, як правило, триває один рік (іноді семестр) і передбачає навчання за академічною програмою 1-го курсу університету. Але крім безпосередньо академічних дисциплін, велика частина навчального часу присвячена також вивченню англійської мови та розвитку academic skills: складання есе, проведення презентацій, основи дослідницької діяльності, критичне мислення. Це ті якості та навички, які стануть запорукою успіху іноземних студентів під час навчання на бакалавраті або магістратурі в США, і вимоги до яких сильно відрізняються від стандартів українських ВНЗ. Після успішного закінчення такої підготовчої програми (1 рік) студент переходить відразу на другий курс університету і продовжує навчання ще 3 роки в рамках обраної програми і спеціальності, і в результаті отримує диплом бакалавра за 4 роки на рівні з усіма американськими студентами.

Таким чином, за допомогою програми підготовки за один рік ви отримуєте можливість підтягнути свої знання до необхідного рівня, і в той же час закінчити перший курс університету безпосередньо на його кампусі. Більше того, вступні вимоги на програми підготовки набагато нижче, ніж на 1-й курс цього ж університету, і не вимагають складання додаткових іспитів SAT (аналог українського «ЗНО»).

Тому вам не потрібно буде витрачати гроші на попередню підготовку до здачі іспитів, мовні курси або послуги репетиторів, які можуть тривати від декількох місяців до року, і тим не менш не завжди приносять бажаний результат, і часто вступ до ВНЗ все одно доводиться відкладати до наступного року. За вартістю ж програма підготовки приблизно дорівнює вартості одного року навчання в університеті, так що студенти не несуть ніяких додаткових витрат і значно економлять завдяки тому, що поєднують мовну підготовку з академічним навчанням.

Таким чином, вибравши даний варіант навчання в США, Ви економите не тільки гроші, але й дорогоцінний час.

Найпопулярніші державні університети США з програмами підготовки: Colorado State University, James Madison University, University of South Florida.

Спосіб 3. Стипендії на навчання

Американська система освіти передбачає широкі можливості для студентів в отриманні стипендій, причому їх розмір може бути дуже різним і дозволяє покривати від 20% до 100% від вартості навчання.

Однак шанс отримати грант є не у всіх, адже він надається тільки тим, хто може похвалитися відмінними показниками успішності і, як правило, ще кількома важливими якостями. Наприклад, високі шанси отримати стипендію на навчання мають студенти, які беруть участь у всіляких олімпіадах, працюють над дослідженнями, пишуть наукові статті, беруть активну участь в організації студентського життя або мають значні досягнення у спорті. Такі заслуги ви можете отримати вже безпосередньо в процесі навчання в США, або ж "привезти" їх з України і претендувати на стипендію відразу з 1-го курсу навчання.

У будь-якому випадку, якщо у вас є суттєві досягнення в якій-небудь сфері або особливий талант, варто обов'язково спробувати такий варіант економії.

На майбутній навчальний рік деякі американські ВНЗ вже опублікували спеціальні стипендії для кращих студентів. Детальніше про актуальні стипендіальні програми можна дізнатися тут.

Як вибрати підходящий варіант навчання?

По всім перерахованим вище варіантам програм існує велика кількість пропозицій від різних вищих навчальних закладів США і визначитися, в який із них краще вступати, може бути досить складно. У такому випадку варто звернутися за допомогою до професіоналів. Освітня агенція "Страт Плюс" з радістю допоможе вам вибрати оптимальний шлях навчання і візьме на себе всі організаційні питання, що стосуються поїздки та вступу до ВНЗ.

Агенція "Старт Плюс" працює на ринку освітніх послуг з 2011 р і є експертом у цьому питанні. Спектр послуг агенції включає надання консультацій за обраним напрямом, підбір освітнього закладу та бронювання програми навчання, повну візову підтримку, включаючи подачу документів в посольство, інформаційну підтримку під час навчання, а також ряд додаткових послуг.

Звертаючись до професіоналів, Ви точно можете розраховувати на успіх!

Освітня агенція "Старт Плюс".
Тел .: (044) 580-31-26, 236-85-50.
Київ, пр-т Перемоги 25, оф.114.
info@startplus.com.ua
www.startplus.com.ua

Освіта.ua
16.04.2015