Вища освіта в університетах Флориди

Університети Флориди пропонують простий вступ і стажування для працевлаштування

Вища освіта в університетах Флориди

Заступник директора з рекрутингу міжнародної освітньої групи «Shorelight Education», яка представляє університет Центральної Флориди (University Central Florida) й Міжнародний університет Флориди (Florida International University), Майкл Лоусон розповів Освіта.ua про можливості, які надають дані університети українським студентам.

Майкл, розкажіть, будь ласка, коротко про особливості отримання вищої освіти у Сполучених Штатах.

Освіта у США відрізняється від освіти у Великій Британії та Європі. В Америці ви не зосереджуєтесь на одному спеціальному предметі. Коли вчився у Британії, то вивчав політику й був зосереджений на ній усі чотири роки. У США такого бути не може: перші два роки ви вивчатимете математику, природничі науки, бізнес, мистецтво й політику. Американське навчання характеризується більше широким світоглядом і всебічним підходом. Якщо ми подивимося на український атестат, то видно, що школярі в Україні вивчають до двадцяти предметів, що дуже добре їх готує до американської системи, і завдяки такому досвіду вони добре відчувають себе, навчаючись у Сполучених Штатах.

В Америці є основні – профільні предмети й додаткові. Наприклад, ви мрієте працювати в нафтогазовій галузі, але в той же час не хочете займатися суто технічними питаннями. Тоді ви можете вивчати основний предмет – бізнес, а додатковим буде інженерна справа. Такий підхід дозволить вам самим вибирати основний і другорядний аспекти вашої майбутньої кар'єри.

Ще однією перевагою освіти у США є якість інфраструктури американських університетів. Завдяки могутньому фінансуванню вона є кращою у світі. Ідеться не тільки про академічну інфраструктуру: першокласні лабораторії та аудиторії, а і про рекреаційно-спортивні споруди. Університет Центральної Флоріди має шість басейнів на території кампусу, у тому числі два олімпійські басейни й один курортний басейн – такий, як ви звикли бачити в Туреччині під час відпустки. Сам же кампус стилізований під курортне містечко, яке має рекреаційний центр, театр, готелі й тому подібну інфраструктуру.

Не всі в Україні знають, що навчання у США робить особливий акцент на успішному працевлаштуванні випускників. Можете розказати про це детальніше?

Звісно. Особлива перевага отримання вищої освіти у Сполучених Штатах – стажування, можливості практики та працевлаштування, які є частиною навчання. У наш час недостатньо мати документ про закінчення університету і вважати це вагомою перевагою на ринку праці. Зараз цим володіє багато хто. Що найбільше цінно в наш час – це досвід роботи. Працедавець дуже уважно дивиться на наявність та якість такого досвіду. На ринку праці від претендентів чекають практичного розуміння ключових навичок, необхідних для успішної кар'єри.

Дуже важливою складовою місії американських університетів є успішне працевлаштування випускників. На практиці це досягається за допомогою стажувань. Після завершення навчання в Америці можна залишитись на певний час та отримати досвід роботи. Коли ви одержуєте диплом, ви маєте право подати заявку на OPT – Optional Practical Training – практику, для проходження якої видається віза на 27 місяців, з якою ви можете працювати на будь-якій роботі в Америці залежно від вашої спеціальності. Якщо випускник добре вчився, йому дають можливість попрацювати в дуже добрій компанії. Особливим попитом користуються спеціальності з галузі STEM (science, technology, engineering, and mathematics), і саме при навчанні за ними видається така тривала віза для повноцінного оплачуваного стажування.

Окрім стажування OPT, яке студент проходить після завершення навчання, існує такий вид сумісного з навчанням стажування, як CPT – Curriculum Practical Training (3, 6, 12 місяців). Це також оплачуване стажування, яке, як і OPT, проходять у компаніях зі списку «Fortune Top-500».

А як саме можливість стажувань реалізується в університеті Центральної Флориди й Міжнародному університеті Флориди?

У наших університетах пропонується близько 50 000 різних варіантів стажування. Компанії, які приймають у нас більше за все студентів на стажування, – це «Siemens Computers», «Disney», «Boeing Airplanes», «Lockheed Martin». У цих компаніях можна працювати в інженерному департаменті, департаменті маркетингу, продажів.

Стажування проходять і в інших компаніях зі списку «Fortune Top-500». Наприклад, студентка з Одеси три місяці стажувалась у рекламному відділі круїзної компанії «Sea World». Вона отримала не тільки унікальний практичний досвід і реальні навички, а й можливість почати кар'єру в цій компанії. Інша українка з Києва проходить 6-ти місячне стажування у відділі маркетингу компанії «Pink», широко відомої в модній індустрії США, й отримує аналогічні переваги.

Окрім OPT і CPT студенти, які вивчають готельний менеджмент і готельне господарство, гарантовано проходять стажування в готелях, спеціально побудованих із цією метою на території наших університетів. Студенти, таким чином, одержують конкретну практику, завдяки якій стануть привабливими для працедавців. Крім того, що під час цього стажування студенти отримають досвід, вони ще й заробляють гроші.

Чи складно українцю поступити на навчання в University Central Florida і Florida International University?

Довгий час у світі панувало помилкове уявлення про те, що поступити в американський університет дуже важко. Ми кардинально міняємо такого роду уявлення й гарантуємо вступ протягом 24-х годин. Тому що хочемо, щоб у нас училися студенти зі всього світу, ми хочемо, щоб у нас училися українці. Тому ми пропонуємо адаптаційну підготовчу програму першого року, після якої український абітурієнт може відразу ж перейти на другий курс навчання в університеті.

Абітурієнту навіть не треба складати IELTS або TOEFL – ми приймемо в нього свій внутрішній іспит з англійської мови. Йому не треба надавати результати SAT.

Програма першого року дозволить вивчати ті ж самі предмети, які вивчають першокурсники наших університетів. Але вона включає й додаткові заняття з уміння навчатися, уміння самопрезентації, письма. Це ключові навички, які знадобляться для успішного навчання в університеті. Під час проходження програми абітурієнт також знайомиться із життям кампусу: відвідує змагання з американському футболу, знайомиться з різними аспектами життя університету, дізнається, чого від нього чекають викладачі й одногрупники.

Вивчення цієї програми коштує стільки ж, скільки коштує перший рік навчання в університеті, але в той же час студент одержує додаткове тренування та підтримку для успіху в майбутньому навчанні. Наприклад, коли ви прибудете на кампус, вам допомагатиме російськомовний студент, старше вас на один рік, який, як старший брат або сестра, допоможе влитись у процес навчання й подолати труднощі. Крім того, на кожні 50 іноземних студентів ми виділяємо академічного куратора, який також надаватиме допомогу при вирішенні різних проблем.

Розкажіть трохи докладніше про самі університети.

Університет Центральної Флориди (University Central Florida) є другим найкрупнішим вишем США й одним із найпопулярніших серед абітурієнтів. Він має вражаюче студентське містечко в сонячному Орландо, штат Флорида, у столиці курортів і відпочинку, а також визнані навчальні програми з інженерної справи і комп'ютерних технологій, численні види практики та стажування для студентів усіх факультетів.

У цьому університеті навчаються 6 000 іноземних студентів зі всього світу. 80 % із них живуть безпосередньо на кампусі. Щоб обійти кампус пішки, буде потрібно шість годин. Щоби перетнути його по прямій, потрібно 55 хвилин. Усього в університеті вчаться близько 60 000 студентів. У нас є стадіон для американського футболу на 55 тисяч глядачів – це майже як стадіон у Києві.

Орландо надає безліч можливостей для працевлаштування: це й Діснейленд, і кіностудія «Universal», й інші компанії, де можна працювати й у відділі HR, й у відділі маркетингу, і в інших сферах.

Міжнародний університет Флориди (Florida International University) – державний університет, який знаходиться на півдні штату Флорида, у Маямі. Відкритий у 1972 році, цей університет вважається найкрупнішим багатопрофільним ВНЗ у всій Флориді. Тут величезну увагу приділяють проведенню наукових досліджень, які здійснюються за рахунок грантів і контрактів. Сьогодні в університеті викладається близько двохсот підготовчих, бакалаврських і докторських програм, а 95 % професорсько-викладацького складу мають докторські та вчені ступені.

Університет знаходиться у відомому місті-курорті Маямі й має два головні кампуси: Modesto А. Maidique Campus і Biscayne Bay Campus. Перший розташовується на заході Маямі, а на його території знаходяться: студентська резиденція, FIU Arena, найбільша бібліотека «Eight-story Steven and Dorothea Green Library», заповідник, стадіон, спортивні майданчики, а також музей «Patricia and Phillip Frost Museum». Другий кампус розташовується в північно-східній частині міста — він займає 200-акрову територію, на якій розміщені кращі коледжі університету, зокрема «Школа гостинності» та «Школа журналістики та ЗМІ».

Сам університет займає високі позиції в рейтингах і знаходиться на восьмому місці з маркетингу та на сьомому місці з міжнародного бізнесу в рейтингу «U.S. News». Також університет відомий своєю підготовкою в галузі готельного менеджменту й гостинності завдяки багатій готельній інфраструктурі, розташованій на території кампусу.

Перевагою навчання в цих університетах є якість життя у Флориді, яке не є дорогим. Жити у Флориді не дорожче, ніж у Києві. Флорида пропонує дуже високу якість життя за дуже прийнятну ціну. Це чисті вулиці і рік сонячних днів із середньою температурою 22 градуси за Цельсієм. Студенти живуть у гуртожитках у центрі кампусу, які є квартирами, де є чотири кімнати. У двох кімнатах живуть американці, у двох – іноземні студенти. На території кампусу абсолютно безпечно й комфортно.

До яких витрат треба готуватись українським студентам?

Вартість навчання в наших університетах складає 22,5 тисячі доларів на рік. Але, оскільки ми зацікавлені в українських студентах, ми надаємо їм знижку на навчання у 20 %, що складе ще мінус 4 500 доларів від вартості навчання. Таким чином, вартість навчання складе всього близько 18-ти тисяч доларів. Книги, їжа, страховка та житло обійдуться ще в 10 тисяч. У цілому всі витрати складуть 25–32 тисячі доларів на рік.

Окрім того, не тільки наші університети, а й американські ВНЗ у цілому характеризуються можливістю отримання численних видів стипендії, кількість яких обчислюється тисячами найменувань!

Одна студентка з України примудрилася подати заявки одночасно на отримання більше ніж 50 видів стипендії й отримала кілька позитивних відповідей. Хтось дав їй 500 доларів на книги, хтось – 3 000 доларів на покриття вартості навчання. За рахунок стипендії вона покрила 70 % вартості навчання другого року навчання. Плюс працювала 20 годин на тиждень на території кампусу, де супроводжувала новоприбулих студентів. Тому в неї залишалися ще гроші й на свої власні витрати.

Таким чином, якщо у вас є гроші на навчання і мешкання в перший рік, другий і подальший роки ви зможете покрити за допомогою численних стипендій і підробки на кампусі.

Університети зацікавлені як у самих іноземних студентах із метою підвищення інтернаціоналізації студентського складу, так і в їхньому успішному працевлаштуванні. У той же час компанії зацікавлені в іноземних студентах, оскільки мають представництва й виробництва за кордоном по всьому світу. Для самих же студентів вигода від навчання у Флориді та подальшого стажування очевидна: у попередньому році 70 % стажування наших випускників перетворились на реальне працевлаштування з повною зайнятістю.

Розмовляв Павло Петриченко, Освіта.ua

Освіта.ua
17.03.2015