Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Навчання в США Молоді українці стажуються у Гарварді, щоб стати державними службовцями
Молоді українці стажуються у Гарварді, щоб стати державними службовцями

Цього року 32 молодих українця отримали можливість стажуватися у найкращих вузах США в рамках новоствореної Програми формування Президентського кадрового резерву

Молоді українці стажуються у Гарварді, щоб стати державними службовцями

У четвер перші учасники програми, повернувшись з Гарварду (США), зустрілися з київськими журналістами.

Це гарний досвід, кажуть Радіо Свобода інші учасники подібних програм, але попереджають, що в Україні ним не завжди виходить скористатися.

30-річний Андрій Кожевников працює у Національній комісії регулювання електроенергетики.

У Гарварді Кожевников разом із колегами слухав лекції про особливості управління економікою та процесом реформ. А у вільний час Андрій цікавився, як американці використовують відновлювані енергетичні ресурси.

"Те, що мене вразило – навіть на території Гарвардського університету ми побачили вітрові електростанції, – каже він. - Мені би дуже хотілось, щоб і в Україні за 3–5 років ми у кожній школі, вузах, бюджетних установах теж мали альтернативні джерела енергії. Це треба для того, щоб з держбюджету ішло менше оплати за енергоносії, і більше грошей ішло на підвищення зарплат освітян або, наприклад, медиків. Національна комісія співпрацює з ЄС, із США, тож для мене стажування у Гарварді – це можливість краще порозумітися із західними колегами".

Гарвард – тільки один із університетів, в якому стажуватимуться українські держслужбовці, обіцяє перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова.

"Програма розпочалася з відкритого конкурсу за участю багатьох цікавих молодих людей: хтось працював у бізнесі, дехто вже мав досвід державного управління у регіонах. Завдяки стажуванню на Заході, вони навчаться управляти державою та впроваджуватимуть реформи. Більшість із них уже працевлаштовані у державних агенціях", – зазначила Акімова.

Партнерами у здійсненні програми виступають Адміністрація Президента України та недержавний Фонд економічних реформ.

Ірина Акімова – не перший представник влади, хто пропонує чиновникам вчитися за кордоном. Майже 20 років тому така програма розпочалася у Національній академії державного управління при Президентові України. Відтоді за кордоном стажувалися кілька тисяч молодих чиновників.

Але, повернувшись додому, дехто зіткнувся з тим, що їхні знання нікому не потрібні. Це перше, що відчув після річного навчання у Школі державного правління Франції фахівець з питань місцевого самоврядування Юрій Ганущак.

"Це абсолютне відчуття безсилля! Тобто, нікому ти не потрібний, – каже він. – Мені було образливо, тим більше, що я бачив, як "хапали", ніби гарячі пиріжки, інших випускників з інших держав, це ж вища адміністративна школа! Виглядало так, ніби Франції я цікавий і потрібний більше, аніж Україні".

В Україні ж досі важко підтвердити диплом, отриманий за кордоном, і вельми складно влаштуватись у державні інституції, яким насправді потрібні не стільки розумні, освічені фахівці, скільки перевірені політичні партнери або корисні люди, зауважив Юрій Ганущак.

За його словами, лише через 15 років після навчання у Франції його досвід по-справжньому знадобився і тепер він консультує Асоціацію мерів України.

Нагадаємо, програма президентського кадрового резерву "Нова еліта нації" була анонсована у травні цього року.

Більше про навчання в США>>>

Освіта.ua
07.10.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!