Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Навчання в Швейцарії Навчання в Швейцарії: досвід колишніх студентів
Навчання в Швейцарії: досвід колишніх студентів

Вчитися за кордоном - для багатьох це дуже приваблива перспектива. Колишні іноземні студенти швейцарських вузів поділилися своїми досвідом і переживаннями

Навчання в Швейцарії: досвід колишніх студентів

Швейцарські університети здійснюють все для того, щоб залучати зі всього світу кращих студентів. Кількість студентської молоді в країні постійно зростає. Портал swissinfo.ch взяв інтерв'ю у тих, хто колись вчився в університетах Швейцарії.

Отримані відгуки були в цілому досить позитивними. Всі опитані говорили про те, що викладання та організація навчального процесу у всіх університетах були поставлені на найвищому рівні. Очевидною була і знаменита швейцарська гостинність.

«У мене був багатий студентський досвід у Швейцарії», - ділиться своїми спогадами Дипа Мазумдар (Deepa Mazumdar) з Індії. Протягом трьох років вона працювала над своєю кандидатською дисертацією в області психології в університеті Лозанни. «Мені так все подобалося! Мене скрізь поважали, я жодного разу не зіткнулася з расизмом, і взагалі, я тут відчувала себе в цілковитій безпеці».

Хосе Бієрі (Jose Bieri) навчався в Університеті м. Санкт-Галлен. «Я думаю, що це був один з кращих періодів мого життя», - упевнений він.

Більшість респондентів вважає, що вартість навчання в Швейцарії була досить помірною. Деякі колишні студенти, однак, згадують і високу вартість життя в Швейцарії, яка нівелює доступний рівень плати за навчання.

«Якщо скласти витрати на проживання разом з платою за навчання, то в результаті вийде, що навчання в Швейцарії не дешевше, ніж в Нідерландах чи Німеччині», - каже голландець Маартен де Круйф (Maarten de Kruijf).

«На мою думку, в Швейцарії має бути більше можливостей для студентів в плані доступного житла, особливо в Цюріху, - вважає Саламамма (Salamamma). - По хорошому, університети повинні забезпечувати студентів з низьким доходом дешевим житлом».

Найбільше коментарів, що не дивно, викликала перспектива можливого підвищення плати за навчання для іноземних студентів.

«Той факт, що іноземні студенти в Швейцарії будуть змушені платити більш високу плату за навчання, лише посилить думку, що Швейцарія є «закритим клубом для багатих» і що політики, що визначають розвиток країни, все ще страждають ксенофобією», - припускає Лоррейн (Lorrainе).

«Для Швейцарії взагалі характерний страх перед іноземцями», - вважає Аксінія (Axiniа). - Це ускладнює життя багатьох іноземних студентів».

Дієго Дзуніно (Diego Zunino), який вчився у Вищій технічній школі Цюріха (ETH), також є одним з тих, хто критично згадує своє навчання у Швейцарії. «Атмосфера серед студентів була просто жахливою. Я насилу її виносив. Якщо ти вже не є частиною системи, то друзів ти точно не знайдеш».

Освіта.ua
19.04.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!