У Швейцарії хочуть обмежити кількість іноземних студентів

Вузи можуть встановлювати квоти для абітурієнтів за умови недостатньої кількості місць

У Швейцарії хочуть обмежити кількість іноземних студентів

При цьому співтовариство ректорів не рекомендує вузам посилювати вимоги до вступу іноземних студентів і не підтримує встановлення квоти для іноземців на національному рівні, повідомляє Swissinfo.

Так, у доповіді засідання підкреслюється, що лише окремі кантони, у разі потреби, можуть посилювати вимоги до іноземних студентів щодо вступу на деякі спеціальності.

Однак не всі освітні установи готові піти на встановлення квот. Так, Федеральна політехнічна школа Цюріха відмовилася від прийому декількох іноземних студентів.

"Ми не можемо приймати більше студентів, ніж це можливо. У нас немає на це коштів", - пояснила директор вузу. Її установа залежить від національного уряду і не має юридичних підстав для такого рішення.

     

Представник Федеральної політехнічної школи Лозанни, кількість іноземців в якій становить 40% від загального числа студентів, Жером Гросс, вітає додатковий набір іноземних студентів.

"Багато хто з них залишається після навчання та створює свої підприємства. Близько половини наших випускників, які згодом стали підприємцями, - вихідці з інших країн", - повідомив він.

"Ми не вітаємо введення квот і вважаємо, що не слід їх вводити на національному рівні", - заявив представник союзу швейцарських студентів (UNES). Профспілка вважає, що введення квот - це дискримінація. Також організація не підтримує підвищення вартості навчання для іноземних студентів.

На сьогоднішній день тільки один швейцарський університет встановив квоти для іноземних студентів - Університет Сен Голль. Кількість іноземців у цьому вузі не має перевищувати 25% від загальної кількості студентів. Наразі багато швейцарських вузів, що знаходяться в німецькомовних кантонах, розглядають можливість введення квот.

Більше про навчання в Швейцарії>>>

Освіта.ua
08.08.2011