Стипендії німецького фонду Фрідріха Еберта

Як потрапити в число стипендіатів найбільшого в Німеччині фонду імені Фрідріха Еберта

Стипендії німецького фонду Фрідріха Еберта

Фонд імені Фрідріха Еберта (Friedrich-Ebert-Stiftung) – один з найбільших стипендіальних фондів Німеччини, які підтримують обдарованих студентів і молодих учених з різних країн світу, у тому числі і з України.

Заснований у 1925 році і названий на честь першого в історії Німеччини демократично обраного глави держави Фрідріха Еберта (Friedrich Ebert) фонд у своїй діяльності орієнтується на такі цінності, як свобода, справедливість і солідарність. Тому його стипендіати повинні перш за все відрізнятись видатною академічною успішністю й займати активну громадсько-політичну позицію, близьку духу фонду.

Від абітурієнтів до аспірантів

Розмір стипендії залежить від стадії навчання, на якій знаходиться здобувач. «Програма основної підтримки» (Grundförderung) розрахована на іноземців, які планують навчання або вже навчаються в одному з німецьких ВНЗ за бакалаврською чи магістерською спеціальністю.

Сума такої стипендії – 650 євро на місяць, тривалість фінансування залежить від академічної успішності та суспільно-політичної активності студента. Крім того, фонд покриває витрати стипендіата на медичну страховку й надає матеріальну підтримку в розмірі 276 євро щомісяця членам сім'ї стипендіата (чоловіку/дружині й дітям), які живуть разом з ним у Німеччині. Але якщо стипендіат улаштується на роботу і його щомісячний дохід перевищить 400 євро, розмір стипендії можуть урізати.

Програма для осіб з вищою освітою (Promotionsförderung) розрахована на аспірантів, які планують написати в Німеччині кандидатську дисертацію і мають відповідну згоду одного з німецьких ВНЗ. Аспірант може брати участь у стипендіальній програмі протягом двох років. У виняткових випадках цей строк можуть продовжити ще на один рік.

Розмір щомісячної стипендії становить 1000 євро. Як і у випадку зі студентами, фонд покриває витрати аспірантів на медичну страховку і надає членам сім'ї, які живуть з ними в Німеччині, матеріальну підтримку в розмірі 276 євро на місяць. Фінансування стипендіата теж можуть скоротити, якщо його додатковий заробіток перевищить 400 євро на місяць.

Фонд імені Еберта очікує від своїх стипендіатів регулярного відвідування семінарів на наукові й суспільно-політичні теми та активної участі в житті університету. Стипендіати повинні проявляти активність у суспільно-політичному житті Німеччини. Крім того, вони повинні закінчити навчання або написати кандидатську дисертацію з результатами вище середнього.

У кілька етапів


До подачі заявки на отримання стипендії фонду імені Фрідріха Еберта слід поставитися серйозно. Перелік необхідних документів досить великий. Відсутність одного з них загрожує виключенням з конкурсу. Заявку можна подати в будь-який час, конкретних строків фонд не встановлює.

Конкурсний відбір стипендіатів проводиться у три етапи. Спочатку претенденти заповнюють онлайн-формуляр. Потім, у разі позитивної відповіді комісії, слід відправити необхідні документи. Серед них – коротке резюме, мотиваційний лист і два рекомендаційні листи від викладачів німецького ВНЗ або (якщо навчання у ВНЗ ще не почалося) школи. Від аспірантів потрібні також рекомендаційний лист від наукового керівника та розгорнутий опис теми наукової роботи.

Після перевірки документів комісія відбирає кандидатів і запрошує їх до участі у співбесіді. Бесіду з кандидатом проводять довірена особи фонду імені Фрідріха Еберта, а також один з членів відбіркової комісії фонду. Після співбесіди складаються два листи з характеристикою кандидата, які разом з документами відправляють на рішення відбіркової комісії. Засідання комісії, у склад якої входять викладачі німецьких ВНЗ, політики, а також відомі діячі науки й культури Німеччини, проходять кілька разів на рік. Про рішення комісії кандидатам повідомляють поштою.

Deutsche Welle
12.05.2014