Стипендія електронною поштою

Як правильно скласти лист для встановлення контакту з координатором стипендіальної програми?

Стипендія електронною поштою

Нерідко для подання заявки на отримання стипендії виникає необхідність уточнити ту чи іншу інформацію. Листування по електронній пошті не тільки допомагає налагодити зв'язок зі стипендіальних фондом, а й дає кандидату можливість справити враження. Як зробити так, щоб воно було позитивним?

Сайт дає довідки

Для того щоби привернути до себе співрозмовника, при складанні листа важливо врахувати кілька нюансів. Насамперед це стосується змісту вашого повідомлення. «Основна інформація про можливості фінансової підтримки викладена на сайті організації, – розповідає в інтерв'ю DW Елізабет Шульце Хорн (Elisabeth Schulze Horn), контактна особа для іноземців, які подають заявки на отримання стипендії фонду імені Фрідріха Еберта. - Проте ми постійно отримуємо листи із запитаннями, відповіді на які вже є». Такий підхід, на думку представника фонду, характеризує кандидата як неуважну або слабо зацікавлену в отриманні стипендії людину.

Однак наявність докладної інформації на сайті не означає, що не варто писати координатору програми. Щоби справити враження вартого підтримки претендента, завжди можна блиснути уточнюючим запитанням, яке доводить, що ви уважно ознайомилися з усіма умовами участі у програмі.

Стислість – сестра таланту

У цілому свої думки слід викладати коротко й конкретно. Такого висновку дійшов Олексій Саливон з України. Студент Європейського інституту юдаїки у Стокгольмі збирається вчитись в аспірантурі при німецькому ВНЗ. У надії отримати стипендію йому довелось відправити чимало листів у різні фонди підтримки. «У людини, яка читає лист, повинно виникнути чітке розуміння того, навіщо їй пишуть», – упевнений Олексій.

Із цим погоджується й координатор магістерської програми Європейського інституту імені Клауса Менерт Крістіан Вельшер (Christian Welscher). На його погляд, текст електронного листа не є вирішальним у питанні про надання стипендії. «Але це відмінна можливість для претендента викликати до себе інтерес, яку не варто упускати», – відзначає він. Спеціаліст рекомендує в мейлі крім інформації, яку ви хочете прояснити, указувати й основні дані: повне ім'я, місце народження та проживання, спеціальність, дату закінчення ВНЗ. Можна також написати, звідки ви дізналися про програму.

А ось заклик про допомогу з листа краще виключити. «Зовсім необов'язково пояснювати, чому ви потребуєте фінансування, адже якщо людина подає заявку на отримання стипендії, це вже означає, що вона їй потрібна», – підкреслює співробітниця фонду імені Фрідріха Еберта Елізабет Шульце-Хорн. Головне, за її словами, – розповісти про свою діяльність і громадянську активність і тим самим обґрунтувати, чому саме ви заслуговуєте стипендії.

Мовне питання


Поряд зі змістом електронного листа важливу роль відіграє його оформлення. Якщо виникають мовні труднощі, студент Олексій звертається по допомогу до носіїв мови. «Найчастіше стикаєшся із проблемою правильного вживання стійких виразів, і тут важливо не зробити помилку», – каже він. Утім, за словами представників фондів, російськомовні студенти зазвичай рідко проявляють неписьменність. Але все ж іноді в їх повідомленнях зустрічаються незвичні для німців мовні конструкції.

«Наприклад, улюблена форма звернення «Lieber Herr Welscher, wie geht es Ihnen?» («Дорогий пане Вельшер, як Ваші справи?»). Або фраза «Siesindsehrnett» («Ви дуже милий») у листах від тих, з ким я раніше бачився особисто, можуть за зайвої невимушеності швидше злякати, ніж розташувати до себе», – уважає Крістіан Вельшер.

Не варто починати лист і з важливого, але безособового звернення «Sehr geehrte Damen und Herren» («Шановні пані та панове!»). Ви справите добре враження, якщо не полінуєтесь і з'ясуйте ім'я адресата. При зверненні не забудьте врахувати наявність в адресата вченого звання або іншого титулу.

Важливі дрібниці


При оформленні листа з інформаційним запитом фахівці рекомендує чітко формулювати його тему, наприклад, «Стипендія для магістрів». Важлива також і електронна адреса, з якої ви пишете. Крістіан Вельшер радить створити «офіційну» електронну адресу, що містить ваші ім'я та прізвище, і не використовувати такі логіни, як, наприклад, sweetnastya або goldig88, здатні змастити ефект.

Нерідко у претендентів на отримання стипендії виникають запитання й у зв'язку з оформленням того чи іншого документа для заявки. У такому випадку документи, що вас цікавлять, слід прикріпити до листа в одному файлі у форматі pdf. Скачування окремих, та ще й різних за форматом документів віднімає в комісії багато часу, а тому ваш лист ризикує бути проігнорованим.

Ольга Міщенко, Deutsche Welle

Deutsche Welle
01.04.2014