Як написати есе для отримання стипендії

Хейлі Кепп, лауреат стипендії «QS Leadership Scholarship 2013», ділиться досвідом

Як написати есе для отримання стипендії

Немає універсального способу виграшного заповнення документів і написання мотиваційного есе на здобуття стипендії. Якщо ви зберете всі анкети, що коли-небудь перемагали, вам буде важко визначити, що їх об'єднує. Кожна має свій особливий стиль, що використовувався автором, унікальну можливість зазирнути у своє минуле, сьогодення і майбутнє.

У цій унікальності ключ до успіху, і це перше, що ви повинні пам'ятати, коли заповнюєте папери на здобуття стипендії для навчання за кордоном. Зробіть есе виключно особистим, персоналізуйте його, заглибтеся у ваші уподобання і ваш предмет, і надайте відповідь, на яку здатні тільки ви. Саме така індивідуальність кидається в очі екзаменатору при обранні переможця.

Я виграла стипендію «Leadership 2013» від QS і даю рекомендації зі свого особистого досвіду написання мотиваційного листа. Тим не менш, вони можуть бути застосовані до написання будь-якого есе на здобуття стипендії.

1. Прочитайте і перечитайте основні запитання есе, на які вас просять відповісти, а також визначте ключові теми.

У моєму випадку запитання було наступне: «Де я продемонструвала відповідальне лідерство, або інновації, і як це вплинуло на моє співтовариство або мою роботу». Я визначила ключові теми, як «лідерство» і «вплив на спільноту».

2. Зрозумійте значення ключових тем.

Після визначення ключових тем, важливо зрозуміти , що кожна з цих ідей насправді означає, крім початкового рівня. Наприклад, я зрозуміла, що «лідерство» означає і наслідки мого керівництва: здійснені заходи і результати, а не просто описання позиції на якій я працювала і мої обов'язки. Чим глибше ви зрозумієте сенс кожної теми, тим більше прикладів ви зможете описати, щоб продемонструвати свої здібності.

3 . Наповніть своє есе ключовими словами та їх синонімами, що використовуються в первісному твердженні.

Використовуючи ключові слова з початкового твердження в усьому тексті, ви продемонструєте свою прихильність вирішенню поставленого запитання. Наприклад, я доклала особливих зусиль для того щоб поняття «лідерство», «інновації» і «впливу на спільноту» проходили через все моє есе.

4 . Зробіть початок вашого есе захоплюючим.

Якщо вам важко почати своє есе, чому б вам не привести цитату або твердження, що стосується вашої мети, і яке потім можна пов'язати з основним текстом. Показуючи більш широкі знання і здібності з вашого питання, ви зможете переконати суддів, що у вас вигідно інвестувати кошти.

5 . Визначте критерії, які використовуються стипендіальною комісією для оцінки есе.

Виходячи з мого досвіду, я виклала те, що, на мою думку, є ключовим критерієм, який використовувався стипендіальною комісією для оцінювання есе з теми лідерства та впливу на суспільство. Моя порада – обов'язково торкніться зазначених у первісному твердженні тем, навіть якщо вони визначені не так явно.

Що включити в есе про лідерство:

  • Досвід керівної роботи і ступінь ваших досягнень. Які були результати? Чи вдалося вам розширити ваше співтовариство з 10 до 100 осіб під час перебування на посаді?
  • Чому ви почали керувати людьми. У чому було ваше перше натхнення і що ви відчуваєте, отримавши досвід? Це дуже важливий аспект, оскільки дозволяє показати вашу щирість і пристрасть.
  • З якими перешкодами ви зіткнулися і як ви їх подолали? Надихаючі історії наполегливості, незважаючи на негаразди, викликатимуть у читачів (особливо суддів) бажання допомогти вам досягти успіху. Це також показує, що у вас є чималі лідерські якості: здатність адаптуватися до нових ситуацій і рішучість не здаватися за будь-яких обставин.
  • Чого ви навчилися? Як ці уроки сформували в вас лідера? Кожен досвід приносить нові уроки і можливості особистісного зростання при тому, що кращі лідери скромні і розуміють це. Написавши про ці уроки, ви покажете, що дійсно осмислили ваш досвід і розумієте, що таке лідерство.
  • Що це означає для майбутнього? Стипендія - це не просто нагорода, - це інвестиція у ваше майбутнє. Так що якщо ви плануєте продовжувати вашу конкретну діяльність у майбутньому, напишіть про це.

Що включити в есе про вплив на спільноту:

  • Скільки часу ви присвятили цій діяльності? Стипендіальна комісія, швидше за все, буде шукати кандидатів, які досить тривалий час присвячують себе громадській діяльності.
  • Чому це важливо для вас? Радість від допомоги іншим? Бажання спробувати щось нове? Можливість налагодити відносини з іншими людьми? Описавши справжню причину, ваше есе буде переконливіше.
  • Чому це було важливо для суспільства? Дайте відповідь на запитання: Що змінилося б для вашої спільноти, якби ви не робили те, що робили? Дуже важливо показати, що ви розумієте реальні потреби вашого колективу, і дієте для їх вирішення.
  • Що ви отримуєте для себе, працюючи для суспільства? Важливо показати, що ви розумієте, як віддаючи, ви в кінцевому підсумку отримуєте більше. Поділившись тим, чому навчила вас робота для суспільства, ви покажете, що дійсно отримали користь від вашої роботи і будете продовжувати робити це в майбутньому.

Моя остання порада - необхідно дійсно показати, що ви знаєте, хто ви. Який вас досвід демонструє ваші наявні здібності, і до чого ви прагнете? Використовуйте ретельно підібрані слова, щоб підкреслити свою пристрасть, амбіції та ентузіазм, і не забувайте про позитивний настрій, що ви вірите у все, що ви зробили і збираєтеся зробити в майбутньому. Якщо ви самі не вірите в себе, то як у вас повірять судді?

Хейлі Кепп, QSTopUnivesrsities

Освіта.ua
22.09.2013