Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Стипендії на навчання Як написати есе для отримання стипендії
Як написати есе для отримання стипендії

Хейлі Кепп, лауреат стипендії «QS Leadership Scholarship 2013», ділиться досвідом

Як написати есе для отримання стипендії

Немає універсального способу виграшного заповнення документів і написання мотиваційного есе на здобуття стипендії. Якщо ви зберете всі анкети, що коли-небудь перемагали, вам буде важко визначити, що їх об'єднує. Кожна має свій особливий стиль, що використовувався автором, унікальну можливість зазирнути у своє минуле, сьогодення і майбутнє.

У цій унікальності ключ до успіху, і це перше, що ви повинні пам'ятати, коли заповнюєте папери на здобуття стипендії для навчання за кордоном. Зробіть есе виключно особистим, персоналізуйте його, заглибтеся у ваші уподобання і ваш предмет, і надайте відповідь, на яку здатні тільки ви. Саме така індивідуальність кидається в очі екзаменатору при обранні переможця.

Я виграла стипендію «Leadership 2013» від QS і даю рекомендації зі свого особистого досвіду написання мотиваційного листа. Тим не менш, вони можуть бути застосовані до написання будь-якого есе на здобуття стипендії.

1. Прочитайте і перечитайте основні запитання есе, на які вас просять відповісти, а також визначте ключові теми.

У моєму випадку запитання було наступне: «Де я продемонструвала відповідальне лідерство, або інновації, і як це вплинуло на моє співтовариство або мою роботу». Я визначила ключові теми, як «лідерство» і «вплив на спільноту».

2. Зрозумійте значення ключових тем.

Після визначення ключових тем, важливо зрозуміти , що кожна з цих ідей насправді означає, крім початкового рівня. Наприклад, я зрозуміла, що «лідерство» означає і наслідки мого керівництва: здійснені заходи і результати, а не просто описання позиції на якій я працювала і мої обов'язки. Чим глибше ви зрозумієте сенс кожної теми, тим більше прикладів ви зможете описати, щоб продемонструвати свої здібності.

3 . Наповніть своє есе ключовими словами та їх синонімами, що використовуються в первісному твердженні.

Використовуючи ключові слова з початкового твердження в усьому тексті, ви продемонструєте свою прихильність вирішенню поставленого запитання. Наприклад, я доклала особливих зусиль для того щоб поняття «лідерство», «інновації» і «впливу на спільноту» проходили через все моє есе.

4 . Зробіть початок вашого есе захоплюючим.

Якщо вам важко почати своє есе, чому б вам не привести цитату або твердження, що стосується вашої мети, і яке потім можна пов'язати з основним текстом. Показуючи більш широкі знання і здібності з вашого питання, ви зможете переконати суддів, що у вас вигідно інвестувати кошти.

5 . Визначте критерії, які використовуються стипендіальною комісією для оцінки есе.

Виходячи з мого досвіду, я виклала те, що, на мою думку, є ключовим критерієм, який використовувався стипендіальною комісією для оцінювання есе з теми лідерства та впливу на суспільство. Моя порада – обов'язково торкніться зазначених у первісному твердженні тем, навіть якщо вони визначені не так явно.

Що включити в есе про лідерство:

  • Досвід керівної роботи і ступінь ваших досягнень. Які були результати? Чи вдалося вам розширити ваше співтовариство з 10 до 100 осіб під час перебування на посаді?
  • Чому ви почали керувати людьми. У чому було ваше перше натхнення і що ви відчуваєте, отримавши досвід? Це дуже важливий аспект, оскільки дозволяє показати вашу щирість і пристрасть.
  • З якими перешкодами ви зіткнулися і як ви їх подолали? Надихаючі історії наполегливості, незважаючи на негаразди, викликатимуть у читачів (особливо суддів) бажання допомогти вам досягти успіху. Це також показує, що у вас є чималі лідерські якості: здатність адаптуватися до нових ситуацій і рішучість не здаватися за будь-яких обставин.
  • Чого ви навчилися? Як ці уроки сформували в вас лідера? Кожен досвід приносить нові уроки і можливості особистісного зростання при тому, що кращі лідери скромні і розуміють це. Написавши про ці уроки, ви покажете, що дійсно осмислили ваш досвід і розумієте, що таке лідерство.
  • Що це означає для майбутнього? Стипендія - це не просто нагорода, - це інвестиція у ваше майбутнє. Так що якщо ви плануєте продовжувати вашу конкретну діяльність у майбутньому, напишіть про це.

Що включити в есе про вплив на спільноту:

  • Скільки часу ви присвятили цій діяльності? Стипендіальна комісія, швидше за все, буде шукати кандидатів, які досить тривалий час присвячують себе громадській діяльності.
  • Чому це важливо для вас? Радість від допомоги іншим? Бажання спробувати щось нове? Можливість налагодити відносини з іншими людьми? Описавши справжню причину, ваше есе буде переконливіше.
  • Чому це було важливо для суспільства? Дайте відповідь на запитання: Що змінилося б для вашої спільноти, якби ви не робили те, що робили? Дуже важливо показати, що ви розумієте реальні потреби вашого колективу, і дієте для їх вирішення.
  • Що ви отримуєте для себе, працюючи для суспільства? Важливо показати, що ви розумієте, як віддаючи, ви в кінцевому підсумку отримуєте більше. Поділившись тим, чому навчила вас робота для суспільства, ви покажете, що дійсно отримали користь від вашої роботи і будете продовжувати робити це в майбутньому.

Моя остання порада - необхідно дійсно показати, що ви знаєте, хто ви. Який вас досвід демонструє ваші наявні здібності, і до чого ви прагнете? Використовуйте ретельно підібрані слова, щоб підкреслити свою пристрасть, амбіції та ентузіазм, і не забувайте про позитивний настрій, що ви вірите у все, що ви зробили і збираєтеся зробити в майбутньому. Якщо ви самі не вірите в себе, то як у вас повірять судді?

Хейлі Кепп, QSTopUnivesrsities

Освіта.ua
22.09.2013

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!