Навчання в Польщі 2019 – актуальні та важливі зміни
PR

«ОсвітаПоль» надає допомогу українським студентам у питаннях вступу і забезпечує їх опікунами

Навчання в Польщі 2019 – актуальні та важливі зміни

Вищі навчальні заклади Польщі останнім часом ставлять нові й нові вимоги до іноземних студентів. З одного боку ці вимоги надалі полегшують молодим людям життя і вирішують багато питань, проте виконати їх потрібно в досить короткі терміни, що може викликати певні труднощі.

Опікунство для неповнолітніх

Велика кількість студентів з України їде на навчання в Польщі у віці 17 років. Оскільки такі особи є неповнолітніми, то вони мають досить обмежені права. Так, вони не можуть самостійно отримати медичну допомогу, вирішити ряд формальних питань у державних установах (оформити приписку, подати заявку на карту побуту тощо). Тому все більше польських університетів ставлять вимогу – наявність опікуна на території Польщі у неповнолітніх українських студентів.

Реєстрація в NFZ - Національній системі охорони здоров’я

Для забезпечення повного медичного обслуговування на території Польщі своїх іноземних студентів все більше університетів почали вимагати від них реєстрації в NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia). Для студента така реєстрація гарантує повне медичне забезпечення на рівні з польськими громадянами, що рано чи пізно знадобиться. Проте обмежений часовий термін такої реєстраціє - протягом перших 2 тижнів від початку навчального року - може викликати труднощі, адже це складний бюрократичний процес.

Українські абітурієнти та їх батьки, що планують навчання в Польщі, мають бути готові до таких вимог. По можливості рекомендуємо перевіряти заздалегідь, чи провадить такі нововведення бажаний вами навчальний заклад, оскільки термін на їх реалізацію обмежений.

Освіта.ua
25.03.2019

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!