Сім відмінностей польської системи освіти від нашої
PR

Спеціалісти «ОсвітаПоль» підготували огляд основних відмінностей між системами освіти двох країн

Сім відмінностей польської системи освіти від нашої

Не дивлячись на те, що Україна і Польща - сусідні держави, відмінностей між системами освіти в обох країнах більш ніж достатньо. Особливо це відчувають студенти з українським дипломом бакалавра, які приїхали до Польщі за ступенем магістра, дипломом європейського зразку. Спеціалісти польсько-української програми «ОсвітаПоль» підготували огляд основних відмінностей між системами двох країн.

  • Перше, що дивує студентів, - це те, що навчальний рік розпочинається 1 жовтня, а не звично для нас у вересні. Це подовжує літні канікули ще на місяць, дає студенту більше часу на відпочинок, подорожі або заробіток на оплату за наступний рік навчання.
  • Друге, що цікавить студентів - це сесії. Система відрізняється від нашої, оскільки всі дисципліни умовно діляться на лекції й семінари. Семінари студент здає ще до сесії, а лекції - під час неї. В основному студенти пишуть тексти, усний іспит складається вкрай рідко.
  • Наявність загальної електронної системи USOS. Кожен польський студент має свій акаунт в даній системі, де вказані всі його дані, дисципліни, що вивчаються, прізвища викладачів з контактами, розклад занять, оцінки за сесію і ще багато іншого. В акаунті навіть є імена всіх одногрупників з контактами.
  • Які предмети вивчати - вирішує студент, а не деканат. Всі дисципліни діляться на обов'язкові - їх змінити не можна, а також дисципліни «на вибір». Які обрати предмети з останньої групи, вирішує тільки студент.
  • Лояльне ставлення викладача до студентів, до відвідування. Польські викладачі зазвичай на першому ж занятті оголошують, скільки пар може пропустити студент, дають свої контакти для зворотного зв'язку, раптом у молодої людини виникне запитання, щось трапиться і він не зможе відвідувати заняття. Як бачимо, стосунки між студентами й викладачами побудовані на принципах рівності. Тут цінують час і працю обох.
  • Навчання в Польщі передбачає написання наукової роботи вже з першого курсу. Ще на початку навчання студент обирає собі керівника роботи («промотора»), з яким він регулярно зустрічається, обговорює тему, вибирає літературу, методи дослідження тощо. Загалом, з першого курсу він пише наукову роботу, яку буде в кінці навчання захищати.
  • Різдвяні, Великодні канікули. Оскільки поляки - віруючий народ, то найзначніші католицькі свята вони відзначають масштабно на державному рівні. Так, на час Різдва, Великодня в навчальних закладах роблять невеликі канікули, щоб всі могли відпочити, провести добре час у колі сім'ї.

Звичайно ж, польська система освіти - не ідеальна. Але є в неї істотні плюси - це повага до студента, розуміння його інтересів, цінування його роботи, часу.

Отримати професійну консультацію з усіх питань, що стосуються прийому на навчання в університети Польщі, отримання польської візи, а також вивчення польської мови в Україні та Польщі, ви можете у фахівців програми «ОсвітаПоль».

Ухвалюйте зважені рішення!

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

Освіта.ua
21.02.2019

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!