Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Навчання в Польщі Остерігайтесь шахраїв при вступі до вишів Польщі
Остерігайтесь шахраїв при вступі до вишів Польщі

Непрофесійні компанії не дотримуються обіцянок щодо «безпроблемного» вступу в університети Польщі

Остерігайтесь шахраїв при вступі до вишів Польщі

Щороку ближче до закінчення вступної кампанії до польсько-української програми «ОсвітаПоль» надходить безліч звернень від ошуканих українців, які неправильно обрали посередника для вступу до польського навчального закладу. Вступна кампанія 2016 року не стала винятком, і в цьому році до програми знову звертається чимало людей, шукаючи допомоги та вирішення проблемних питань.

Співробітники програми «ОсвітаПоль» попереджають, що малодосвідчені та непрофесійні компанії, яких сьогодні досить багато на ринку, обіцяють організувати «безпроблемний» вступ до польських навчальних закладів абітурієнтам, проте не дотримуються своїх обіцянок, а лише поповнюють гаманці нечесно заробленими грошима. Через некомпетентність та відверте шахрайство українські абітурієнти в Польщі у 2016 році мали схожі проблеми, які умовно можна розділити на три групи.

Зривання термінів вступної кампанії. До цього призводили невчасно та неправильно оформлені та подані до обраного навчального закладу документи. Кожний польський виш має певні вимоги до пакету документів та чіткі часові рамки, у які він має бути поданий. І чим солідніший університет, тим суворіші ці вимоги й жорсткіше покарання за їх недотримання.

Відсутність візи. Найменша помилка в оформленні одного з необхідних документів до візових центрів означає, що майбутній студент не отримає вчасно візи (а великі черги до центрів завадять у потрібний строк прийти вдруге). Це в свою чергу означатиме, що абітурієнт не зможе приїхати до Польщі у встановлений термін для вступу і початку навчання.

Брак житла. Останнім часом це стає найбільшою проблемою студентів, які розпочинають своє навчання в Польщі, оскільки здебільшого тільки державні вищі навчальні заклади в цій країні мають власні гуртожитки. Приватні ж навчальні заклади, з якими співпрацює переважна більшість компаній на ринку, забезпечують житлом студентів лише частково або не забезпечують взагалі, що частіше. Тому питання проживання є дуже складним для іноземних студентів, і вирішувати його потрібно вже в травні-червні. Мало хто з компаній-посередників має свої гуртожитки у Польщі, тому й виникають очевидні проблеми з цим питанням.

Для порівняння, «ОсвітаПоль» має мережу власних гуртожитків для учасників Програми та солідну базу гуртожитків-партнерів, з якими підписані угоди про розміщення студентів. Компанія також пропонує своїм студентам пристойне житло за доступною ціною.

Організатори польсько-української програми «ОсвітаПоль» наголошують, що освіта в Польщі безпечна та доступна для кожного українця, якщо співпрацювати з професіоналами. Тому обирати посередників для вдалого вступу потрібно дуже уважно і вдумливо. При цьому треба звертати увагу на репутацію фірми, її досвід, ліцензії та сертифікати на даний вид діяльності, позитивні чи негативні відгуки в Інтернеті. Співпраця з фахівцями вбереже вас від неочікуваних неприємностей, зайвих фінансових витрат та нервів.

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

Освіта.ua
07.06.2017

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!