Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Навчання в Польщі Кількість приватних ВНЗ Польщі скорочується
Кількість приватних ВНЗ Польщі скорочується

Банкрутуючи, деякі приватні польські ВНЗ продовжують своє життя за рахунок іноземців, в тому числі українців

Кількість приватних ВНЗ Польщі скорочується

Через освітні реформи та суттєву демографічну кризу кількість приватних навчальних закладів в Польщі почала стрімко скорочуватись, а через шість років прогнозується, що п’ять вишів з шести буде ліквідовано.

У зв’язку з цим освітня програма «ОсвітаПоль» радить українським абітурієнтам під час вибору польського університету для майбутнього навчання не ігнорувати ці тенденції.

Статистика свідчить про те, що у 2010 році у Польщі налічувалось 455 вищих навчальних закладів, з яких 127 державних та 328 приватних вишів. Станом на 2016 рік кількість державних закладів не змінилася, проте з приватних залишилося 302.

Експерти прогнозують, що протягом наступних шести років буде відбуватися закриття неконкурентоспроможних, невеликих приватних навчальних закладів, і до 2022 року їх залишиться лише 50.

Фахівці називають декілька причин такого суттєвого переформатування освітнього ринку, зокрема, суттєве підвищення привабливості та доступності державних ВНЗ, перенасичення ринку пропозиціями навчання, демографічні зміни в польському суспільстві та підвищення попиту на професійно-технічну освіту.

Також на процес, що призводить до скорочення кількості приватних вишів, значним чином вплинула освітня реформа та потужні державні університети. Після вступу Польщі в ЄС державні ВНЗ та солідні приватні заклади отримали суттєву фінансову допомогу. За цей час вони розвивалися, вдосконалювали технічну та матеріальну базу, піднімали кадровий рівень. З 2015 року, коли на законодавчому рівні державним університетам було дозволено самостійно вирішувати цінову політику на послуги для іноземних громадян, вони склали суттєву конкуренцією приватним закладам.

У зв’язку зі змінами в законодавстві державні ВНЗ, в тому числі топ-університети, стали доступними майже на рівні з приватними.

Так, до прикладу, Ягеллонський університет, найстаріший вищий заклад Європи, пропонує цікаві освітні пропозиції вже від 915 € на рік, а середня вартість на навчання у багатьох солідних державних університетах стала 1000-1200€ на рік.

Банкрутуючи, деякі приватні ВНЗ намагаються продовжити своє життя саме за рахунок іноземців, зокрема, українців. Вони заманюють студентів цікавими у фінансовому плані пропозиціями та співпрацюють з посередниками. Так, обіцяючи надвисоку комісію посередникам, вони стимулюють їх до нечесної гри.

Тому треба бути уважними, адже, розраховуючи на значну комісію за студента, посередник зменшує платню на свої послуги. У такій ситуації страждає лише абітурієнт, який, обравши «смачні» обіцянки та низьку ціну, вступає до банкрутуючого закладу.

Проте ні в якому разі не варто остерігатися приватних вишів як таких, адже, як в усьому світі, одні з найвідоміших і найпотужніших навчальних закладів знаходяться саме у приватній власності.

Солідні та якісні приватні університети завжди будуть серйозною конкуренцією для державних, тому що з більшою увагою дбають про студента, ставлячи його потреби на перше місце. Варто лише бути обачним та правильно обирати навчальний заклад та чесного посередника для вступу в нього.

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ

Освіта.ua
19.01.2017

Навчання в Канаді
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!