У Польщі студент, працюючи, може придбати квартиру
PR

У Польщі постійно збільшується кількість українських студентів, які бажають придбати власне житло

У Польщі студент, працюючи, може придбати квартиру

Все більше українських студентів цікавляться можливістю придбання власної нерухомості в Польщі на період навчання та з метою подальшого проживання в цій країні.

Консультанти з юридичних питань розповідають, що в Польщі передбачено та дозволено на законодавчому рівні придбання квартир іноземцями без жодних формальних обмежень. Негромадянам Польщі набагато складніше придбати землю, приватний будинок чи комерційну нерухомість. Щоб здійснити таку покупку, потрібно отримати дозвіл від Міністерства внутрішніх справ Польщі.

А для того, щоб купити квартиру в Польщі, українцеві потрібно лише мати закордонний паспорт та діючу візу.

Ціни на нерухомість в Польщі

Ціни на нерухомість у Варшаві дещо схожі з цінами в Києві, проте якість житла, умови та сервіс значно вищі. Наприклад, на околиці Варшави мінімальна вартість квадратного метра у новобудові чи на вторинному ринку (вік будівлі не старше 10 років) - 1300 євро. У центрі столиці мінімальна вартість житла становить 2000-2500 євро за кв. м. Експерти прогнозують, що такими доступними ціни на житло будуть не довго, поки країна не перейде на офіційну валюту Євросоюзу – євро. Тоді, скоріш за все, відбудеться подорожчання нерухомості в 2-3 рази.

Планування та розмір польських квартир дещо відрізняється від українських. Так, нормальною однокімнатною квартирою-студією вважається житло розміром 25-30 м²; двокімнатні квартири мають площу від 40 м².

Купують однокімнатну квартиру в Польщі зазвичай студенти та приватні підприємці з метою подальшої її здачі в оренду. Для проживання сім’ї варто купувати двокімнатну квартиру і більше.

Купівля квартири в кредит

Якщо підрахувати вартість оренди житла, яку щомісяця повинен сплачувати орендар, то стає очевидним – краще поступово виплачувати за своє, ніж «годувати» когось. Іпотека в Польщі дуже приваблива і лояльна для громадян. Кредит у банку може отримати кожна повнолітня особа, в тому числі студент, який зможе показати свій прибуток у Польщі, достатній для іпотеки. Доходи в Україні не рахуються, студент повинен мати стабільний заробіток на території Польщі.

Ще однією умовою отримання кредиту в Польщі є наявність 10% грошових одиниць від вартості житла. При цьому, цікавим є той факт, що ці 10% не обов’язково потрібно викласти при розрахунку за квартиру, їх можна витратити на ремонт житла, що дуже зручно.

Але найбільш цікавий для українців той факт, що процентна ставка на іпотеку в Польщі в середньому - 4,5% річних. Це разюче відрізняється від банківських вимог в Україні, де відсоткова ставка складає 17-22% річних.

Щоб купити квартиру за 50 000 євро (хоча є пропозиції значно дешевші), потрібно показати наявність на рахунку 5 000 євро та підтвердити дохід в Польщі у розмірі 600 євро на місяць.

Кредити бувають короткострокові (2-5 років) і довгострокові (10-30 років). Якщо брати іпотеку на 30 років на таку суму, щомісячний платіж складе 300 євро. Це дійсно підйомна сума, враховуючи заробітки в цій країні.

Таким чином, квартира в Польщі – це цілком реально для студента старших курсів, який знайде роботу. А власна нерухомість – це значний вклад в майбутнє та перспективний крок вперед. До того ж цю квартиру можна здати в оренду, це зможе покрити щомісячний платіж в банку або стати додатковим прибутком.

Освіта.ua
05.01.2017