Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Навчання в Польщі Програми з обміну студентами в польських вишах
Програми з обміну студентами в польських вишах
На правах реклами

Навчання в Польщі має безліч переваг, у тому числі стажування та навчання в ВНЗ за кордоном

Програми з обміну студентами в польських вишах

Безсумнівно, вища освіта в Польщі має безліч переваг, у тому числі і можливість стажуватися та навчатися в інших закордонних університетах протягом одного чи двох семестрів. Кожен польський вищий навчальний заклад бере участь у таких програмах студентського обміну, оскільки це підвищує рівень навчання та рівень знань студентів, сприяє зміцненню культурних та економічних зв’язків між країнами і народами.

Програми обміну студентами відкривають необмежені можливості для студентів, оскільки це:

  • корисно – навчання у іншому навчальному закладі, перейняття досвіду у кваліфікованих викладачів; проживання в новій країні, вивчення її культури та традицій;
  • цікаво та класно – безліч можливостей для подорожей, нові друзі та захоплення завдяки інтернаціональним групам;
  • практично – під час навчання у рамках програм обміну молодь отримує шанс здобути безліч нових контактів, якими можна скористатися в майбутньому для подальшого навчання, стажування чи працевлаштування.

Програми обміну студентами умовно можна поділити на дві групи.

Перші — це безпосередні домовленості між вишами-партнерами або між містами та державами. Для навчальних закладів це чудова можливість підвищити рівень освіти та обмін досвідом. Для країн та міст – це своєрідна форма дипломатії, що сприяє поглибленню культурних та економічних зв’язків. Діє між вишами із ЄС, США, Канади, Австралії та інших країн.

Другі — це програми Еразмус (Erasmus) та Еразмус Плюс, що є проектами Європейського Союзу, які створені для розвитку студентів в освітньому, лінгвістичному та культурному плані та задля сприяння збагаченню освітнього середовища в установах та організаціях. Розраховані ці програми не лише на студентів, а й на викладачів, які можуть викладати в іншій країні, що бере участь у програмі.

Фінансування таких програм найчастіше здійснюється різноманітними державними і недержавними фондами, завдяки чому студент отримує стипендію на покриття своїх витрат під час навчання. Ця цифра коливається від 400 до 1000 доларів, що безпосередньо залежить від програми та країни, в якій буде проживати студент.

Щоб зрозуміти, що саме потрібно для участі в подібних програмах, ми звернулися до Юрія Ващенко, студента IV курсу Академії Козмінського у Варшаві, учасника Польсько-української освітньої програми «ОсвітаПоль». Юрій нещодавно повернувся з Ісландії, де навчався один семестр в Університеті Рейк’явика за програмою обміну студентами. Для участі в ній він подав до офісу Erasmus в своєму університеті наступні дані:

  • виписку оцінок;
  • сертифікат, що засвідчує знання англійської мови (отримав від викладача);
  • свідчення про додаткові активності (участь у конференціях, форумах і т.п.);
  • лист з обґрунтуванням, чому саме в обраному ВИШі він мріє навчатися.

«Найбільше, що вразило, - розповідає Юрій, - так це повністю інтернаціональний клас, в якому мені довелося навчатися. Лише 5 студентів з 30 були ісландцями, інші– громадяни різних країн з трьох континентів. Досить цікаво для мене було поспілкуватися з людьми з інших країн, знайти в нас багато спільного й відмінного. А ще у мене з’явилося багато друзів по всьому світу».

Програма «ОсвітаПоль» підкреслює, що вища освіта в Польщі відкриває перед українською молоддю необмежені можливості, сприяє їх соціальному розвитку, розширенню їх світогляду. Результат польської освіти – це кваліфіковані професіонали з міжнародним досвідом, які мають перспективу працевлаштування в Україні, країнах ЄС, Австралії, Канаді та інших країнах у всьому світі.

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

Освіта.ua
02.06.2016

Навчання в Канаді
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!