Польща в рейтингу європейських бізнес-шкіл - 2014

У рейтинг "Financial Times" увійшли Академія Козмінського та Варшавський університет економіки

Польща в рейтингу європейських бізнес-шкіл - 2014

1 грудня 2014 року в газеті «Financial Times» опубліковано рейтинг кращих бізнес-шкіл Європи. Польщу в ньому представили два навчальних заклади – Академія Леона Козьмінського (ALK) (41-е місце) й Варшавський університет економіки (Szkoła Główna Handlowa) (77-е місце).

Рейтинг «European Business Schools 2014» сформований з урахуванням присутності навчальних закладів у чотирьох підрейтингах, опублікованих у «FT» протягом року, а саме: у рейтингу найкращих магістерських ступенів у сфері менеджменту (Masters in Management), рейтингу програм МВА та Executive Education, а також ураховуючи рівень якості педагогічних кадрів і середньої заробітної плати випускників через три роки після закінчення навчання.

Уже в одинадцятий раз опублікований у «Financial Times» рейтинг бізнес-шкіл виявив дві важливі тенденції: європейські вищі навчальні заклади об'єднуються, щоб отримати конкурентну перевагу завдяки масштабу своєї присутності, а також усе більше й більше виходять на зарубіжні ринки, особливо в Азії, де спостерігається зростаючий попит на вищу освіту у сфері управління. Обидва ці показники поки що обходять показники кращих університетів Польщі, Чехії та Угорщини, а також Німеччини, яка робить ставку тільки на один сильний національний кампус.

Не дивлячись на це, ALK вписується в модні тенденції міждисциплінарного навчання менеджерів. Редактори «FT» акцентують увагу на цьому факті, тому що бізнес-школи, які розширили свої пропозиції в гуманітарних науках або математиці, стали колискою інновацій у галузі бізнесу та технологій. В Академії Козьмінського можна вивчати не тільки фінанси, бухгалтерський облік і менеджмент, а і право, економіку, соціологію бізнесу та ЗМІ, психологію менеджменту, адміністрування та менеджмент у віртуальному просторі.

«У нас також є програми, що реалізуються спільно із закордонними ВНЗ, що дає студентам можливість отримати два дипломи – польський та іноземний, а також дає шанс навчатися протягом року або семестру у ВНЗ-партнері», – каже професор Вітольд Білецький, ректор Академії Леона Козьмінського, яка ось уже п'ять років є найкращим бізнес-ВНЗ в Польщі за версією рейтингу «Financial Times».

Студенти академії крім польськомовних програм можуть вибрати кілька програм, які викладаються виключно англійською мовою. Крім флагманських з менеджменту й фінансів є й інші програми, у тому числі «Master in International Business and Management» Бредфордського університету, програма подвійного ступеня бакалавра «Management with Professional Placement» у співпраці з німецьким університетом DHBW Mannheim. Академія Козьмінські має також підписану угоду із французькою школою «Grenoble Ecole de Management», завдяки чому студенти ALK можуть рік навчатись у Франції, отримавши там другий диплом. Проводиться також обмін студентами та науковцями з більш ніж 200 університетами в усьому світі.

В академії навчаються близько тисячі іноземних студентів з майже 70-ти країн, що ставить варшавський ВНЗ в один ряд з максимально інтернаціоналізованими польськими вищими навчальними закладами. Це також один з польських ВНЗ, який студенти, які навчаються в Польщі в рамках програми міжнародного обміну, вибирають найчастіше. Більшою мірою іноземні студенти керуються рейтингом «Financial Times», в якому цей ВНЗ виглядає досить привабливо, а також завдяки конкурентоспроможній вартості навчання й відносно високим заробіткам випускників.

Академія Леона Козьмінського користується також великою популярністю серед польських студентів, для яких вона все частіше стає вибором номер один. Набір на академічний 2014/2015 рік пройшов дуже добре, не дивлячись на демографічний спад у Польщі й високу конкуренцію на внутрішньому ринку серед державних університетів, де навчання безкоштовне. У ВНЗ прийняли більше двох тисяч нових студентів на вивчення всіх програм І та II ступеня.

«Випускники повертаються до нас на післядипломне навчання, МВА, у докторантуру (PhD) й рекомендують наш ВНЗ знайомим і друзям, – зазначає Сільвія Халас-Дей, директор факультету освітніх програм і розвитку ALK. – Ми розцінюємо це як вираз довіри та задоволеності отриманою освітою. Радує нас також і їх професійний успіх, за яким ми постійно стежимо. Ми намагаємося, щоб наші післядипломні пропозиції відповідали освітнім очікуванням, зокрема випускників і роботодавців. Ми створюємо нові програми під їхні потреби».

У рейтингу європейських бізнес-шкіл 2014 року «Financial Times» у цьому рокі перемогла London Business School (Велика Британія), друге місце дісталось HEC Paris (Франція), а третє – іспанській IE Business School. Серед 80-ти кращих навчальних закладів, які увійшли в рейтинг, найбільше з Великої Британії – 21 ВНЗ і Франції – 19 ВНЗ. Східна Європа представлена головним чином державними університетами, з яких найвище місце посів Санкт-Петербурзький університет (61); далі – Економічний університет Праги, Варшавський університет економіки (SGH) та угорський Corvinus, що відповідно зайняли місця від 77 до 79-го.

Наймолодшим у цій компанії (і єдиним приватним) вищим навчальним закладом виявилась Академія Леона Козьмінського, яка, тим не менше, яскраво їх усіх випередила. На високу 41-у позицію ALK піднялася з упевненістю, представивши комплект наявних міжнародних акредитацій AASCB, EQUIS та AMBA.

Академія Леона Козьмінського є вищим навчальним закладом широкого бізнес-профілю, який має повні академічні повноваження. Це єдиний університет у Польщі, який має міжнародну акредитацію AACSB, EQUIS, AMBA й CEEMAN та отримав відмінну оцінку Польської акредитаційної комісії для освітніх напрямів «Менеджмент», «Право» та «Адміністрування». Згідно з польським національним і міжнародним рейтингами, він є найкращим польським бізнес-ВНЗ й лідером у сфері навчання менеджменту в Центральній та Східній Європі. Це також найбільш інтернаціоналізований вищий навчальний заклад у Польщі: у ньому навчаються близько тисячі іноземців, які представляють більш ніж 60 національностей. Усього за програмами бакалаврату, магістратури, докторантури та післядипломного навчання навчаються 8000 осіб.

Освіта.ua
10.12.2014