Вузи Любліна запрошують українців

Статистичні дані та позиція влади Любліна щодо пріоритету іноземних студентів

Вузи Любліна запрошують українців

В 2013/14 навчальному році у вищих навчальних закладах Любліна вчилися в цілому більше трьох тисяч іноземців. Це на третину більше, ніж у попередньому навчальному році. Більше половини з них - з України, інші ж численні групи складалися з представників таких держав, як США і навіть Тайвань.

«У Любліні кількість студентів з-за кордону перевищує три тисячі, і це третій результат на території Польщі (після Варшави і Кракова)», - акцентує начальник організаційного підрозділу Департаменту стратегії та обслуговування інвесторів муніципалітету міста Любліна Маріуш Саган.

При цьому він додає, що індекс інтернаціоналізації, тобто відсоток іноземців серед студентів, становить в Любліні 4%. Це значно вище середнього показника, який у Польщі складає 2%.

Кількість іноземних студентів в Любліні в останні роки неухильно зростає. Так, в 2010/11 навчальному році в Любліні навчалося 1,4 тис. іноземців, в 2011/12 - більше 1,7 тис., в 2012/13 - близько 2,4 тис. Нині у дев'яти вузах Любліна - державних і приватних - навчається 3037 іноземців.

Третина з них (1081 осіб) - це студенти Медичного університету, який багато років займається англомовним навчанням майбутніх лікарів-стоматологів. Більше 630 осіб з-за кордону вивчають різні освітні напрямки в Університеті імені Марії Кюрі-Склодовської, а 380 - в Люблінському католицькому університеті, 370 іноземних студентів - у Вищій школі суспільно-природничих наук імені Вінцента Поля, яка, зокрема, пропонує навчання англійською мовою з таких спеціальностей, як «Фізіотерапія» та «Туризм і рекреація».

Найчисленніша група іноземних студентів в Любліні - 1537 осіб (50,5%) - це студенти з України, 282 людини (9,3%) - тайванці, а 271 студент приїхав на навчання в Люблін з США. Близько 6% студентів-іноземців - це норвежці, 4,7% - білоруси, а 4,5% - громадяни Саудівської Аравії. Є також студенти з Канади, Швеції, Словаччини, Іспанії та Чехії.

Саган підкреслює, що присутність студентів з-за кордону приносить місту та його жителям багато переваг: економічних, культурних і соціальних. Оскільки зростання числа іноземних студентів викликає зростання попиту не тільки на освітні послуги, але також і на якісні ресторани, оренду житла та багато іншого.

«Іноземні студенти дуже активно беруть участь у житті міста. Вони є споживачами не тільки в економічному сенсі. Наші дослідження показали, що вони беруть участь в культурному, спортивному, розважальному та соціальному житті набагато частіше, ніж студенти з Польщі. До того ж, іноземні студенти привозять з собою яскраві та цікаві враження з рідних країн, чим, безумовно, впливають на розвиток міста», - додав Саган.

Важливим є й те, що з 2011 року в Любліні реалізовується проект «Study in Lublin», підтримуючий люблінські вузи в залученні студентів з-за кордону. В рамках проекту функціонує інформаційний портал, на якому публікується інформація на кількох мовах про освітні пропозиції, стипендіальні програми, а також цінні поради, що стосуються необхідних формальностей та організації перебування іноземних студентів у Польщі.

Крім того, освітні пропозиції Любліна презентуються на різних зустрічах з молодими людьми в Польщі та за кордоном, зокрема, в консульствах, в школах польської діаспори, а також на виставках освітніх установ.

Саган вважає, що ця програма буде неодмінно тривати, а її діапазон - якісно розширюватися, зокрема, в країнах у східного кордону Польщі.

«Наша мета, щоб до 2020 року в Любліні кількість студентів-іноземців зросла до п'яти тисяч, і ми намагаємося всіляко цьому сприяти», - резюмує він.

Освіта.ua
23.09.2014