Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Навчання в Польщі Форми навчання в польських університетах
Форми навчання в польських університетах

Доступні форми навчання у вищих навчальних закладах та університетах Республіки Польща

Форми навчання в польських університетах

Стаціонарна (studia stacjonarne) – форма навчання, в якій (відповідно до ст. 2, п. 1 (12) закону «Про вищу освіту» від 27 липня 2005 року) не менше 50 % навчальної програми читається у безпосередній присутності викладачів і студентів. Стаціонарне навчання проводиться в будні дні, максимум з понеділка по п'ятницю. Як правило, з 8:00–9:00 до 16:00–17:00 години. Тим не менше, багато польських університетів виділяють 1–2 дні на тиждень (крім вихідних) для самостійної роботи студентів поза стінами ВНЗ. Стаціонарне навчання є пріоритетним у системі вищої освіти Польщі.

Нестаціонарна (studia niestacjonarne) – відповідно до ст. 2, п. 1 (13) закону «Про вищу освіту» від 27 липня 2005 року – це інша, ніж стаціонарна, форма навчання, особливості якої прописуються та затверджуються сенатом вищого навчального закладу. Дана форма вимагає безпосередньої присутності викладачів і студентів при реалізації мінімум 25 % навчальної програми. При цьому не менше 60 % програми повинно повністю відповідати програмі стаціонарної форми. Навчання в основному триває на один чи два семестри довше, ніж стаціонарне, і є платним як у державних, так і у приватних ВНЗ Польщі. Нестаціонарна форма діє як для І (бакалавріат), так і для ІІ (магістратура) ступеня вищої освіти:

а) заочна (niestacjonarne, zaoczne) – заняття проходять два рази на місяць (тобто раз на два тижні) або щотижня (рідше) у вихідні дні з ранку (з 8:00–9:00) до самого вечора (до 21:00). Як правило, вони починаються вже із п'ятниці (із 16:00–17:00). Однак такі нюанси вирішуються сенатом конкретного ВНЗ;

б) вечірня (niestacjonarne, wieczorowe) – заняття проходять у робочі дні (як і на стаціонарній формі) з понеділка по п'ятницю, але у вечірній час – після 16:00;

в) екстернат (studia eksternistyczne) – особлива форма навчання, дозвіл на яку можна отримати від сенату ВНЗ тільки в індивідуальному порядку. Екстернат призначений для студентів заочної форми навчання, які опинились у важкій життєвій ситуації (чому має бути документальне підтвердження), і надається тим, хто вже успішно завершив перший рік навчання. Студенти екстернату продовжують навчатися за програмою заочного навчання, але тепер мають право не приходити на лекційні та практичні заняття, а освоювати все вдома самостійно на підставі списку тем і матеріалів, виданих викладачами. Для таких студентів екзаменаційна сесія передбачена тільки наприкінці академічного року, причому дати іспитів не фіксуються, а встановлюються за домовленістю.

Індивідуальне навчання (szkolenia indywidualne, indywidualna organizacja studiów (IOS)) – це також особлива форма навчання, рішення про переведення на яку розглядається з урахуванням конкретного випадку, але не раніше ніж завершиться перший рік навчання. Передбачена вона для успішних студентів стаціонарної форми навчання як з урахуванням обставин, що склались, так і в якості заохочення (програми, що фінансуються різними міжнародними освітніми фондами). Перевагами є індивідуалізований контент навчальної програми, в якому ступінь складності матеріалу співвідноситься з рівнем конкретного студента, темпом програми, строками складання іспитів і прямою й непрямою допомогою викладача.

E-learning (Інтернет-навчання, електронне навчання, дистанційне навчання) – форма, яка передбачає процес викладання й навчання за допомогою персонального комп'ютера та Інтернету без фізичної присутності студента в аудиторії. Найчастіше вона є доповненням традиційної форми навчання у ВНЗ або її частиною, рідше – самостійною формою отримання освіти (в основному курси). Форма навчання E-learning є економічно більш вигідною й на даному етапі активно розвивається у ВНЗ Польщі.

Отримати професійну консультацію з усіх питань, що стосуються прийому на навчання в університети Польщі, отримання польської візи, а також вивчення польської мови в Україні та Польщі, ви можете за телефоном програми «ОсвітаПоль» - (044) 200-28-40.

Освіта.ua
09.09.2014

Навчання в Канаді
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!