Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Навчання в Польщі Вартість навчання в університетах Польщі
 Вартість навчання в університетах Польщі

Популярність польської освіти обумовлена ​​співвідношенням вартості і якості навчання

Вартість навчання в університетах Польщі

В даний час у Польщі приділяється величезна увага якості вищої освіти. При цьому разом з прагненням вивести польські виші на рівень кращих університетів світу пріоритетним завданням є залучення іноземних студентів і створення їм максимально комфортних умов навчання. Важливу роль в цьому процесі відіграє врегулювання питань, що стосуються вартості навчання.

Вступний внесок

У Польщі під час вступу до вищих навчальних закладів прийнято вносити реєстраційний внесок, сума якого щорічно зазначається у відповідному указі міністра науки та вищої освіти. Так, в указі від 15 травня 2014 на підставі ст. 98 п. 2 закону "Про вищу освіту" від 27 липня 2005 максимальний збір, пов'язаний з прийомом на навчання в 2014/15 академічному році становить:

а) 150 злотих для абітурієнтів, які вступають на спеціальності мистецького та архітектурного напрямів і проходять ряд перевірок на наявність відповідних здібностей;

б) 100 злотих для абітурієнтів, які вступають на спеціальності, що вимагають попередньої перевірки фізичної підготовки;

в) 85 злотих для абітурієнтів, що вступають на навчання іншим спеціальностям.

Даний збір стягується з усіх студентів, незалежно від наявності або відсутності громадянства або певних пільг, як і вступний внесок, який призначений в основному для оформлення студентської документації (заліковки, студентського квитка тощо) і становить в середньому 200 євро.

Вартість навчання

Офіційно для іноземних студентів, які не мають польського громадянства або «Карти поляка» (документа, що підтверджує належність особи - громадянина однієї з країн СНД і Балтії - до польського народу), навчання в державних і приватних вищих навчальних закладах Польщі платне. Також завжди платне навчання англійською та іншими іноземними мовами. Однак для даної категорії все ж існують можливості безкоштовного навчання в державних вузах польською мовою, якою потрібно володіти мінімум на рівні В1, В2.

Перевагою вартості навчання в польських вузах є її фіксований розмір на весь період, тобто сума, зазначена в договорі, залишиться незмінною аж до кінця навчання.

Урядом Польщі встановлено мінімальний рівень оплати, верхня ж межа не регламентована і визначається адміністрацією конкретного вищого навчального закладу. Згідно з постановою міністра науки та вищої освіти Польщі навчання в державних вузах на І ступені (бакалавраті) для отримання ступеня "Licencjat" (BA) або "Inżynier" (BSc), а також на ІІ ступені (магістратурі) для отримання ступеня "Magister" (MA, MSc) становить мінімум 2000 євро/рік; навчання на ІІІ ступені (докторантурі) і післядипломна освіта - мінімум 3000 євро/рік. У приватних вузах мінімальна вартість складає 700 євро/рік.

Наприклад, у трьох найпрестижніших і рейтингових державних вишах Польщі навчання оцінюється в такий спосіб:

а) у Варшавському університеті вартість одного року навчання на бакалавраті становить 2000-4000 євро залежно від спеціалізації, в магістратурі - 2000 - 4500 євро;

б) в Ягеллонському університеті вартість навчання на бакалавраті також варіюється залежно від обраної спеціальності від 2000 до 4000 євро/рік, в магістратурі - від 2200 до 5000 євро/рік. Єдина магістерська освіта, програма якої розрахована на 5-6 років навчання, є більш дорогою: від 4500 євро/рік до 11000 євро/рік (на лікувальному факультеті);

в) в Університеті імені Адама Міцкевича вартість одного року навчання на бакалавраті становить 2500-4500 євро, в магістратурі - від 3000 євро для студентів з країн, що не входять в Європейський союз, і до 4500 євро/рік.

Слід зазначити, що для студентів з України багато польських вишів передбачають спеціальні пільги, що включають зниження оплати. Так, наприклад, ректор Люблінського політехнічного університету (Politechnika Lublińska) в 2014 році офіційно заявив про своє рішення знизити в два рази вартість навчання для всіх українських студентів, а також дозволив вносити плату двома платежами.

До того ж в рамках національних польських проектів "Стратегії розвитку вищої освіти 2010 - 2020" і "Просування навчання в польських вищих навчальних закладах серед іноземців" існує безліч інших акцій та програм, якими можуть скористатися українські студенти навіть з незаможних сімей. Важливо, що в державних вузах завжди можна подати мотивовану заяву на ім'я ректора з проханням зменшити вартість навчання. І, як правило, такі заяви отримують позитивну відповідь.

Отримати професійну консультацію з усіх питань, що стосуються прийому на навчання в університети Польщі, отримання польської візи, а також вивчення польської мови в Україні та Польщі, ви можете за телефоном програми «ОсвітаПоль» - (044) 200-28-40.

Освіта.ua
28.08.2014

Навчання в Канаді
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!