Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Навчання в Польщі Чому українська молодь їде вчитися до Польщі?
Чому українська молодь їде вчитися до Польщі?

Чимало молодих українців обирають Польщу, де вартість навчання схожа на українську

Чому українська молодь їде вчитися до Польщі?

В багатьох українських містах діють освітні центри, що опікуються студентами від проходження ними співбесіди до підбору їм житла та оформлення польської візи, а деякі забезпечують консультаційну підтримку протягом першого року навчання.

Киянка Ірина Левицька навчається у Польщі та вивчатиме цього року соціологію комунікацій. За словами дівчини, її привабила практична зорієнтованість навчання і можливість підробітку, а також ймовірне подальше працевлаштування у країнах ЄС.

"Насправді українські виші дуже далекі від Болонської системи, – пояснює свій вибір Ірина. – У нас, якщо ти працюєш, не завжди встигаєш навчатися. А за кордоном студент приносить довідку з роботи, і його звільняють від навчання, тож він ходить в університет два рази на тиждень".

Іноземні університети цікавляться не тільки студентами з України, а й молодими науковцями. Таким чином на навчальну програму на рік їздила Катерина Атаманова, аспірантка Донецького університету. Філолог за освітою, у Польщі вона досліджувала есеїстику для своєї кандидатської дисертації.

"Треба знати польську і треба, щоб тема роботи була якось пов’язана з Польщею, – говорить дівчина. – Річну стипендію отримали 70 осіб. Можна було писати свою докторську або кандидатську".

Така доступність навчання у Польщі зумовлена тим, що тамтешні університети відчувають нестачу своїх студентів, яку змушені перекривати іноземцями, пояснює ситуацію Іван Капелюшник, керівник освітнього відділу компанії "Програма "Європейська освіта".

За його словами, з відкриттям кордонів польська молодь їде отримувати освіту за кордоном, до країн Центральної та Західної Європи, в основному їдуть до Великої Британії.

Найвища вартість навчання за рік навчання в університетах, які компанія пропонує українським студентам, – це близько 35 тисяч гривень. Саме за такі гроші можна вивчати логістику у Вроцлаві, отримавши подвійний диплом: польського та французького вишу.

Для порівняння, рік навчання на "найдорожчих" спеціальностях Київського національного університету імені Шевченка – правознавстві та міжнародних відносинах – цього року становить 30 тисяч.

Україна, в свою чергу, нестачі студентів загалом не відчуває, тож зацікавленням абітурієнтів іноземними вишами не переймається.

Директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Ярослав Болюбаш зазначив: "Тут трагедії нема. Ми – суспільство відкрите. Наші співвітчизники все одно повертаються: якщо не фізично, то вони будуть духовно тут. Якщо виїжджають розумні діти, вони рекламують інтелектуальний потенціал України".

Інтерес до закордонних університетів він не пов’язує з якістю освіти в Україні. Інше питання – чи зможе молодий спеціаліст після будь-якого вишу тут працювати.

Отримати професійну консультацію з питань навчання у вищих навчальних закладах Польщі, отримання польської візи та карти поляка, а також вивчення польської мови у Києві та Польщі ви можете за телефоном української компанії «EUROSTUDY»(044) 200-28-40.

Радіо свобода
22.08.2011

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!