Навчання українки у магістратурі Тартуського університету

Студентка з України Єлизавета Чуркіна ділиться своїм досвідом навчання у Тартуському університеті

Навчання українки у магістратурі Тартуського університету

Студентка Тартуського університету (Естонія) Єлизавета Чуркіна, яка сама родом з України, ділиться своїм досвідом навчання в магістратурі за програмою «Демократія і управління».

Моя історія знайомства з Естонією почалася минулого року: я активно писала бакалаврський диплом у Києво-Могилянській Академії і всерйоз думала про подальші професійні перспективи. Неочікувано для самої мене, саме написання диплому допомогло мені сфокусуватися і обрати магістратуру за конкретним спрямуванням: я відчула, що наразі Україна, як ніколи раніше, потребує активних та освічених професіоналів. Саме тому моєю метою стало бажання у майбутньому долучитися до тих, хто безпосередньо бере участь у творенні політики нашої країни. Так у цей момент я відкрила для себе магістерську програму «Демократія та управління» в Тартуському університеті (ТУ).

Процесом підготовки подачі заяви я почала займатися заздалегідь. За півроку до дедлайну активно готувала пакет необхідних документів: мотиваційний лист, сертифікат з англійської IELTS, виписку оцінок. Подача на програму відбувається онлайн, на порталі Estonia.Dreamapply, без додаткових вступних іспитів. На щастя, мене було номіновано на грант безкоштовного навчання у рамках tuition fee waiver scholarship: це свого роду стипендія, що повністю покриває витрати на навчання. Одна із основних цілей нашої програми – здобуття практичних навичок, пов'язаних із сучасним демократичним управлінням, за допомогою яких стає можлива подальша робота на урядових позиціях, у громадському секторі та міжнародних організаціях. Окрім того, навчання поєднує ретельне вивчення теорії та її втілення на практиці: у виборчих процесах, демократичних інституціях, розвитку моделей управління.

Що мені найбільше подобається в моєму навчанні в ТУ?

  • Формат занять. Майже на кожному занятті ми дискутуємо з одногрупниками на теми прочитаного чи переглянутого, беремо участь у дебатах та аналізуємо реальні приклади у рамках навчальних курсів. Окрім покращення навичок аргументувати власну позицію, це також дозволяє застосовувати теоретичне знання під час роботи зі справжніми організаціями, даними чи політичними феноменами.
  • Позакласові можливості. ТУ має безліч академічних зв’язків з іншими університетами, включаючи як європейські, так і американські й азійські. Велика кількість студентів користується можливістю відвідати іншу країну чи навіть континент у рамках програми обміну Еrasmus+ International. Окрім цього, професори мало не щотижня організовують панельні дискусії, конференції чи освітні заходи, залучаючи експертів та гостьових лекторів - нещодавно ми з одногрупниками приєдналися до написання декларації Шумана разом із нашими вчителями. Ще однією особливістю ТУ є можливість подачі на міні-гранти, що покривають витрати, за умови участі у дослідженнях чи інших академічних активностях: на початку весняного семестру я подала заяву на міні-грант, аби взяти участь у міжнародній конференції у Единбурзі (Шотландія).
  • Особливості оточення. Тарту - версія цілого світу в мініатюрі. Тут є можливість знайти друзів з усіх куточків нашої планети! Саме тут руйнуються стереотипи та упередження: ми вчимося працювати у групі, шукати компроміс і те, що об’єднує усіх нас - таких, здавалося б, різних.

Однак досвід навчання на магістратурі за кордоном - це не лише про заняття, підготовку до них та нові знайомства. У моєму випадку, все це органічно переплітається із контекстом невеличного «міста гарних думок» на сході Естонії, Тарту - культурної столиці країни. Недаремно це місто називають ще й студентським центром: дні кар'єри, національні вечори різних країн, музичні концерти та розмовні клуби – все це чи не щовечора об'єднує десятки людей з різних спеціальностей та куточків світу. «Студентська мережа Еразмус» (ESN Tartu) – одна із найактивніших організацій нашого міста, що займається подібними заходами, а також проводить екскурсії країною та поза її межами. Кожен день тут - це зустрічі з друзями у затишних кафе, планування спільних подорожей Естонією та обговорення останніх світових новин. Після проведених років у Києві із притаманним йому шаленим ритмом, заторами та великими відстанями, моє життя в Естонії набуло зовсім іншого змісту: ми майже не користуємося громадським транспортом, гуляємо на вихідних у лісі або парку, знаємо майже кожного студента в обличчя, а всіх сусідів - по іменах. Чим не привід відчувати цілковиту захищеність?

Наші гуртожитки устатковані за блоковою системою: кухня та ванна кімната розраховані на чотирьох людей, а в кімнаті проживають двоє студентів. До речі, у кожному гуртожитку є простора кімната з настільним тенісом – тут можна і навички гри підтягнути, і завести нові знайомства. Поруч із тим, майже уся підготовка до пар відбувається з друзями: обмін досвідом, враженнями, взаємна допомога - це все сприяє інтеграції та культивуванню довіри всередині колективу. На мою думку, саме ці особливості взаємодії є найважливішими при опануванні комплексних дисциплін.

Майбутнім вступникам однозначно рекомендую дві речі: переглянути перелік програм Тартуського університету та починати працювати над мотиваційним листом уже сьогодні!

Дізнайтесь більше про навчальні програми ТУ за посиланням: https://www.ut.ee/en/admissions та слідкуйте за нашими новинами в Телеграмі UniTartu.

Стаття опублікована за підтримки Європейського Фонду Розвитку та SA Archimedes.

Освіта.ua
18.03.2020