Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Магістратура за кордоном Програма МВА проти МІМ: де вчитись управлінцю
Програма МВА проти МІМ: де вчитись управлінцю

MIM та MBA програми для тих, хто хоче зробити успішу кар’єру в сфері бізнесу та менеджменту

Програма МВА проти МІМ: де вчитись управлінцю

Майбутнім топ-менеджерам пропонуються різні магістерські програми. Але розібратись, яка з них допоможе кар’єрі, під силу не кожному. Менеджер має право вважатись однією з найпопулярніших професій сучасності. Це відображається й на кількості постдипломних програм, що пропонують виші майбутнім управлінцям: з 2000 року їх кількість виросла на 76 відсотків. Але що вибрати, курс MBA (Master of business administration) або MIM (Master in Management)? І та, і інша абревіатура прикрасить резюме будь-якого випускника, але обіцяють вони різні перспективи.

Саме для того, щоб допомогти студентам розібратися, в яку з програм варто інвестувати час і гроші, володар ступеня MBA Томас Граф (Thomas Graf) створив Інтернет-платформу «Компас магістерських програм із менеджменту» (Master in Management Compass). На цьому сайті ‑ інформація про схожість і відмінності всіляких післядипломних програм, їх мету, задачі, зміст і потенціал. А також список навчальних закладів, що їх пропонують. Але про все по порядку.

Магістр менеджменту (Master in Management, скорочено MIM; також називається MSc in Management) ‑ це програма, що пропонує широку теоретичну базу. Вона готує так званих менеджерів-генералістів, які обізнані в широкому колі тем. Підходить вона й тим, хто замислюється щодо подальшого написання кандидатської дисертації. Програм багато ‑ результат один: менеджер.

На відміну від загальноприйнятих скорочень MSc, MA або MBA, абревіатура MIM ‑ скорочення неофіційне, пояснює Томас Граф, проте останнім часом воно використовується все частіше, як у ЗМІ, так і вишами, що пропонують ці програми.

У ході свого дослідження, проведеного у 2012 році, Граф ознайомився з умовами прийому майже 600 магістратів MIM у всьому світі та визначив, що ці програми ‑ європейський феномен. Більше 70 відсотків із них знаходяться в Європі, з яких більшість ‑ у Німеччині.

Обов’язкова умова для вступу на подібні програми в закордонних університетах ‑ наявність ступеня бакалавра з економічної спеціальності. А ось досвід роботи зазвичай не потрібен.

Програми MBA (Master Business Administration ‑ магістр ділового адміністрування) розраховані на претендентів, охочих оволодіти практичними навичками управлінців. Тим, хто хоче отримати цей ступінь, необхідний професійний досвід (зазвичай як мінімум два-три роки), а не відмінні теоретичні знання: наявність економічної освіти в цьому випадку не обов’язкова.

Магістрати з управлінським профілем розраховані на випускників вишів усіх напрямів і пропонуються, як правило, університетами або бізнес-школами. Учитися можна як на денній, так і на заочній формі навчання, паралельно працюючи на виробництві.

Подібні курси сфокусовані на практичному застосуванні знань. Тому, на відміну від MIM, зубрити походження тієї чи іншої формули тут не доведеться. Інша справа ‑ раз і назавжди запам’ятати, в яких ситуаціях і як її застосовувати.

Перевага програм MBA ‑ взаємодія з іншими студентами, які вже мають досвід роботи в різних сферах. Такої можливості програми MIM не надають. До речі, за статистикою, середній вік студентів MBA коливається між 28 і 32 роками, тоді як студенти MIM значно молодші ‑ від 22 до 24 років.

Для вступу на обидва види програм у багатьох вишах потрібен успішно складений тест GMAT (Graduate Management Admission Test).

Важливий чинник при виборі програми ‑ фінансовий. Майбутнім магістрам менеджменту навчання обходиться в середньому в 12 550 євро, максимально ‑ у 30 тисяч. Але це істотно дешевше, ніж освіта студентів MBA. Середня сума, що їм доводиться віддати за свій ступінь, ‑ близько 34 тисяч євро, але нерідко вона доходить і до 60‑70 тисяч.

Утім, доцільність подібних витрат є наявною: так, 90 відсотків випускників MIM влаштовуються на роботу протягом трьох місяців після закінчення вишу. Їх річний дохід (у перший же рік роботи) складає в середньому 42 500 євро.

Попит на кваліфікованих управлінців зростає, і це ще далеко не межа, відзначає Томас Граф у інтерв’ю виданню Spiegel Online. Позитивна тенденція, на його думку, уже з’явилася: далекоглядні керівники крупних підприємств і концернів усе частіше посилають своїх співробітників на подібне «підвищення кваліфікації», надаючи їм при цьому фінансову підтримку.

Томас Граф підсумовує: програми MIM більш підходять «свіжим» випускникам вишів, охочим зробити кар’єру в менеджменті чи науці, магістрати MBA розраховані на тих, хто вже має певний досвід і збирається піднітися кар’єрними сходами або змінити сферу діяльності.

Deutsche Welle
06.09.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!