Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Магістратура за кордоном IT-менеджмент: магістратура у форматі хай-тек
IT-менеджмент: магістратура у форматі хай-тек

Фахівців, здатних стратегічно управляти IT-інфраструктурою компаній, готують і в Німеччині

IT-менеджмент: магістратура у форматі хай-тек

Сучасні бізнес-процеси складно уявити собі без IT-технологій. Попит на спеціалістів, які вміють не тільки розробляти програмне забезпечення, а й управляти технологічними ресурсами компаній відповідно до їх потреб, постійно зростає. Німецькі ВНЗ слідують вимогам ринку.

В обхід MBA

Почнемо з того, що за рідкісним винятком, яким, наприклад, є бакалаврська програма «IT-менеджмент» у Вищій школі прикладних наук Остфалія, управлінню інформаційними системами в Німеччині навчають переважно в магістратурі. Причому мова йде не про програми МВА, які розраховані більше на фахівців з досвідом роботи, а про «рядову» магістратуру.

Такі освітні послуги пропонують у кількох державних і приватних ВНЗ. Так, Гамбурзький університет щорічно випускає близько сорока фахівців, навчених тонкощів управлінської справи, а також консалтингу у сфері інформаційних технологій. Схожу програму пропонують і у Вищій школі в Майнці. І в тому, і в іншому ВНЗ навчання безкоштовне, але отримати диплом можна тільки при регулярному відвідуванні занять на стаціонарному відділенні.

Можливість набути знання й навички, необхідні для роботи керівником у сфері IT без відриву від виробництва, забезпечують приватні ВНЗ. Один з них - Вища школа FOM (Hochschule FOM). Дворічне навчання за спеціальністю «IT-менеджмент» тут обійдеться приблизно в 11 тисяч євро. Схожа заочна програма вже кілька років працює й у Німецькому об'єднанні приватних ВНЗ AKAD. А з липня 2013 року тут запущено новий експрес-курс підвищення кваліфікації.

Менеджмент експрес-методом


Стати студентом курсу програми «IT-менеджмент» тривалістю в дев'ять місяців можна в будь-який час. Навчання ведеться дистанційно. А обов'язкові (як правило, триденні) семінари, як і складання іспитів, проходять в одному з найближчих для студента міст Німеччини: Аугсбурзі, Берліні, Ганновері, Дюссельдорфі, Ларі, Лейпцигу, Мюнхені, Франкфурті або Штутгарті.

«Курс передбачений для фахівців, які вже мають вищу освіту з інформатики або економічної інформатики», - пояснює професор AKAD Роланд Швезіг (Roland Schwesig). Крім вищої освіти від абітурієнтів вимагають знання німецької та англійської мов.

Мета курсу - навчити студентів комплексного підходу до реалізації IT-проектів і стратегічного управління ними. Тому для розробки та оптимізації інформаційних систем особлива увага під час навчання приділяється використанню новітніх наукових досягнень, підкреслює професор Швезіг.

«Саме в цій сфері сьогодні відчувається гострий брак фахівців, тому й експрес-курс, і навчання в магістратурі дуже привабливі для іноземних фахівців», - зазначає в інтерв'ю DW Хайке Вінхольц (Heike Wienholz), відповідальна за зв'язки із громадськістю в AKAD. У цілому, за її словами, сьогодні у вищих школах об'єднання навчаються 250 іноземців.

Під час навчання увага приділяється не тільки традиційному менеджменту, а й таким аспектам, як аналіз і проектування інформаційних систем, управління інформаційними ресурсами організації, інформаційна безпека, IT-маркетинг та інші. Після завершення курсу видається спеціальний сертифікат. А тому, для тих хто вирішує продовжити навчання в магістратурі AKAD за спеціальністю «IT-менеджмент», академічні години зараховуються повністю. Плата за дворічне навчання в заочній магістратурі AKAD становить близько 12 тисяч євро. Експрес-курс обійдеться у 2500 євро.

Інга Ваннер, Deutsche Welle

Deutsche Welle
06.08.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!