IT-менеджмент: магістратура у форматі хай-тек

Фахівців, здатних стратегічно управляти IT-інфраструктурою компаній, готують і в Німеччині

IT-менеджмент: магістратура у форматі хай-тек

Сучасні бізнес-процеси складно уявити собі без IT-технологій. Попит на спеціалістів, які вміють не тільки розробляти програмне забезпечення, а й управляти технологічними ресурсами компаній відповідно до їх потреб, постійно зростає. Німецькі ВНЗ слідують вимогам ринку.

В обхід MBA

Почнемо з того, що за рідкісним винятком, яким, наприклад, є бакалаврська програма «IT-менеджмент» у Вищій школі прикладних наук Остфалія, управлінню інформаційними системами в Німеччині навчають переважно в магістратурі. Причому мова йде не про програми МВА, які розраховані більше на фахівців з досвідом роботи, а про «рядову» магістратуру.

Такі освітні послуги пропонують у кількох державних і приватних ВНЗ. Так, Гамбурзький університет щорічно випускає близько сорока фахівців, навчених тонкощів управлінської справи, а також консалтингу у сфері інформаційних технологій. Схожу програму пропонують і у Вищій школі в Майнці. І в тому, і в іншому ВНЗ навчання безкоштовне, але отримати диплом можна тільки при регулярному відвідуванні занять на стаціонарному відділенні.

Можливість набути знання й навички, необхідні для роботи керівником у сфері IT без відриву від виробництва, забезпечують приватні ВНЗ. Один з них - Вища школа FOM (Hochschule FOM). Дворічне навчання за спеціальністю «IT-менеджмент» тут обійдеться приблизно в 11 тисяч євро. Схожа заочна програма вже кілька років працює й у Німецькому об'єднанні приватних ВНЗ AKAD. А з липня 2013 року тут запущено новий експрес-курс підвищення кваліфікації.

Менеджмент експрес-методом


Стати студентом курсу програми «IT-менеджмент» тривалістю в дев'ять місяців можна в будь-який час. Навчання ведеться дистанційно. А обов'язкові (як правило, триденні) семінари, як і складання іспитів, проходять в одному з найближчих для студента міст Німеччини: Аугсбурзі, Берліні, Ганновері, Дюссельдорфі, Ларі, Лейпцигу, Мюнхені, Франкфурті або Штутгарті.

«Курс передбачений для фахівців, які вже мають вищу освіту з інформатики або економічної інформатики», - пояснює професор AKAD Роланд Швезіг (Roland Schwesig). Крім вищої освіти від абітурієнтів вимагають знання німецької та англійської мов.

Мета курсу - навчити студентів комплексного підходу до реалізації IT-проектів і стратегічного управління ними. Тому для розробки та оптимізації інформаційних систем особлива увага під час навчання приділяється використанню новітніх наукових досягнень, підкреслює професор Швезіг.

«Саме в цій сфері сьогодні відчувається гострий брак фахівців, тому й експрес-курс, і навчання в магістратурі дуже привабливі для іноземних фахівців», - зазначає в інтерв'ю DW Хайке Вінхольц (Heike Wienholz), відповідальна за зв'язки із громадськістю в AKAD. У цілому, за її словами, сьогодні у вищих школах об'єднання навчаються 250 іноземців.

Під час навчання увага приділяється не тільки традиційному менеджменту, а й таким аспектам, як аналіз і проектування інформаційних систем, управління інформаційними ресурсами організації, інформаційна безпека, IT-маркетинг та інші. Після завершення курсу видається спеціальний сертифікат. А тому, для тих хто вирішує продовжити навчання в магістратурі AKAD за спеціальністю «IT-менеджмент», академічні години зараховуються повністю. Плата за дворічне навчання в заочній магістратурі AKAD становить близько 12 тисяч євро. Експрес-курс обійдеться у 2500 євро.

Інга Ваннер, Deutsche Welle

Deutsche Welle
06.08.2013