Навчання за кордоном: найкраще співвідношення ціна-якість

У важкі часи для економіки саме час ознайомитися з недорогими варіантами навчання за кордоном, де низька ціна зовсім не позначається на якості освіти та студентському досвіді

Навчання за кордоном: найкраще співвідношення ціна-якість

Розкидані всією Європою навчальні заклади з найкращим співвідношенням ціна-якість пропонують унікальний досвід освіти за кордоном для тих, хто хоче збалансувати якість післядипломної освіти зі своїми фінансовими можливостями.

Маріанн Лагус з фонду Архімеда - незалежного органу, створеного урядом Естонії в 1997 році для стимулювання інтернаціоналізації в Естонії, вважає, що нові осередки освіти можуть запропонувати студентам прекрасний досвід.«Якість і англомовні програми доступні в багатьох країнах, але тільки зараз, коли все більше студентів дійсно замислюються про освіту за кордоном, деякі з менш очевидних напрямків набувають великої популярності», - каже Маріанн Лагус.

Естонія є типовою невеликою країною в Північній Європі, яка пропонує без шкоди для якості освіти як недороге навчання (зазвичай дешевше, ніж 3000 євро на рік), так і помірні ціни на проживання. Шість державних і чотири приватних університети пропонують англомовні програми та активно підтримують студентів протягом усього періоду їх навчання.

«Під час недавнього опитування наших іноземних студентів, ми виявили, що вважаємося одним з найпривабливіших напрямів у всьому світі для навчання з найкращим співвідношенням ціна-якість і з низькою вартістю житла, що дуже важливо для студентів», - підкреслює Маріанн Лагус.

Менш ніж за 80 кілометрів від Естонії через Балтійське море, знаходиться інша країна з прекрасним співвідношенням ціна-якість для отримання освіти - Фінляндія. Протягом багатьох років, Фінляндія приваблює безліч підприємливих студентів якістю своїх дослідницьких освітніх програм, унікальними природними умовами і національною політикою безкоштовного навчання.

     

Кіммо Куортті, директор з міжнародних відносин одного з провідних університетів Фінляндії, University of Oulu, вважає, що країни, де традиційно не стягувалася плата за навчання з іноземних студентів, чи була невеликою, значною мірою ігноруються багатьма студентами.

«Занадто багато студентів традиційно вважають, що якщо немає плати за навчання, то якість освіти, ймовірно, буде поганою. Це не той випадок - наша політика відсутності оплати викликана тим, що ми хочемо, щоб хороші студенти могли у нас вчитися, незалежно від їхніх матеріальних можливостей, а також тому, що наш уряд готовий фінансувати їх навчання», - говорить Кіммо Куортті.

Але є й інша стаття витрат, яку слід враховувати всім іноземним студентам - вартість проживання. Як у Фінляндії, так і в сусідній Норвегії, відсутність плати за навчання для іноземних студентів маскує той факт, що вартість продуктів харчування, розваг та проживання може бути дорожче, ніж зазвичай.

Тим не менш, не стягуючи плату за навчання, на противагу університетам Великобританії або Нідерландів, такі країни дійсно є конкурентоспроможною альтернативою найбільш відомим і дорогим напрямкам, які користуються популярністю у студентів.

Але, мабуть, одне з кращих співвідношень ціна-якість для іноземних магістрантів і докторантів у Європі, продовжує пропонувати Німеччина. Оскільки більшість державних університетів не стягують плату за навчання зі студентів (а там, де за новими законами, ця плата існує, її розмір становить менше 1000 євро на рік), університетські програми Німеччини залучають іноземних студентів з усіх куточків світу.

Як і в багатьох інших країнах, більшість іноземних студентів тягнуться до столиці - в даному випадку - до Берліна, який багатьма вважається «крутим» і динамічним містом у Європі. Берлін, у якому розташовані деякі провідні університети країни, пропонує ідеальне поєднання високоякісних академічних програм і низької вартості життя.

Д-р Урсула Ганс, директор Міжнародного бюро Humboldt University в Берліні, вважає, що місто створене спеціально для іноземних студентів і це його перевага.

«Жити в Берліні як і раніше дуже вигідно і, безумовно, він є одним з найбільш економічно ефективних студентських міст світу. Те, що ми називаємо кооперативним проживанням з іншими студентами, пропонується за розумними цінами, а також дає великі комунікативні та міжкультурні можливості навчання. Їжа та розваги коштують дешево в усьому місті, а вартість суспільного транспорту входить до нашого реєстраційного внеску. Іноземному студентові, легко прожити на 400 - 600 євро на місяць. Ми вважаємо, що тут знання не вганяють вас у борги», - каже Урсула Ганс.

Виберете ви Німеччину чи іншу недорогу країну для навчання в Європі, буде корисним вивчити більш детально коло країн, що приймають іноземних студентів. Крім таких популярних і порівняно дорогих країн як Великобританія, США і деякі інші, є багато можливостей для навчання на найвищому рівні, не викладаючи при цьому круглу суму.

Автор: Тім Роджерс, QS TopUniversities.

Освіта.ua
11.11.2011