Як вибрати магістерську програму за кордоном?

Майже у всіх країнах світу університети і коледжі збільшили кількість пропонованих магістерських програм

Як вибрати магістерську програму за кордоном?

В останнє десятиліття спостерігався бум інтересу до магістерських програм з боку студентів зі всього світу, які бажають здобути освіту за кордоном і розширити свої знання та навички в області майбутньої професії.

Магістерські програми тривалістю, як правило, від одного до двох років, залежно від того, де і як ви будете вчитися, охоплюють увесь спектр наукових та професійних дисциплін.

Для багатьох студентів ступінь магістра надає можливість отримати спеціальні знання в короткий проміжок часу, уникаючи при цьому поглиблених дослідницьких програм. Для більшості студентів магістерська програма стане останнім етапом їх навчання і, отже, отримані тут навички та досвід будуть мати безпосередній вплив на їх кар'єрне зростання, як у випадку продовження роботи в обраній галузі, так і у випадку зміни сфери діяльності.

Деякі предметні області, такі як проектні розробки, економіка, міжнародні відносини, право і управління користуються особливою популярністю, що призводить до високої конкуренції за місця у найкращих університетах світу.

     

Для успішного вступу на магістерську програму потрібно показати зразкову успішність, хороші результати проходження тестів, таких як GRE, GMAT, IELTS чи TOEFL, відмінні рекомендації, а в деяких випадках і відповідний досвід роботи.

Вибір магістерської програми та університету в значній мірі залежить від особистих уподобань студента. Тим не менш, важливо вибрати програму і університет, що добре себе зарекомендували як завдяки загальній репутації, так і за рахунок якості магістерської програми, що вас цікавить. Для цього переконайтеся, що ви використовуєте якомога більше джерел інформації.

Університетські сайти і брошури програм є гарною відправною точкою, але оцінити рівень викладачів, дізнатись про їхні наукові інтереси та публікації буде ще краще. Крім того, хороші магістерські програми пропонують контакти зі своїми випускниками, які тепер конкурують на ринку праці. Отримати інформацію про випускників - відмінний спосіб оцінити якість, як університету, так і програми: чи вдалося випускникам зробити кар'єру у сфері, що вас цікавить.?

Крім того, в останні роки спостерігається бум рейтингів, що пропонують різні організації, щоб допомогти оцінити університети на міжнародному рівні. Це може надати велику допомогу потенційним магістрантам, бо дає можливість порівняти університети за цілою низкою критеріїв, у тому числі щодо працевлаштування та академічного рівня. Зрозуміло, що потенційному магістранту слід націлюватися на ВНЗ присутні в рейтингах.

Витрати на магістерську програму варіюються від країни до країни і від університету до університету. Найкраще безпосередньо контактувати з конкретним університетом, щоб з'ясувати чи пропонує він фінансову допомогу потенційним магістрантам. У багатьох випадках можливості фінансової допомоги та стипендій на рівні магістратури обмежені, хоча багато урядів, що зацікавлені в залученні іноземних студентів виділяють деякі кошти для найбільш здібних студентів у конкретних предметних областях. Крім того, деякі міжнародні організації, такі як Rotary Foundation, Association of Commonwealth Universities, ЮНЕСКО, а також The International Institute of Education пропонують студентам деяке фінансування.

Магістерські програми є цінним доповненням до вашого резюме і можуть дати вам життєво необхідні навички та досвід для кар'єрного зростання у вибраній області. Вибір магістерської програми і університету може бути тривалим процесом, а ресурси Інтернету є гарною відправною точкою.

Освіта.ua
28.10.2011