Чи потрібен ступінь PhD (Doctor of Philosophy)?

Для багатьох людей, зацікавлених у академічному житті, ступінь доктора філософії (PhD) є головним визнанням рівня освіти та інтелектуальних здібностей

Чи потрібен ступінь PhD (Doctor of Philosophy)?

Ступінь PhD, серед інших ступенів, вирізняє орієнтація на дослідження, а також глибокий і детальний підхід, який доступний лише небагатьом студентам.

Щоб отримати ступінь PhD студент має зробити дві речі: опанувати повністю однією предметною областю чи її вузькою складовою і значно розширити обсяг знань у цій сфері.

Навчання в докторантурі в даний час користується великою популярністю, рухомою вимогами сучасної економіки, заснованої на знаннях. Доктора філософії вважаються ключовими працівниками розумової праці в рамках всього міжнародного ринку праці і користуються особливою увагою національних і міжнародних політиків.

Існує багато питань, на які слід відповісти, розмірковуючи про міжнародну програму PhD: скільки часу буде потрібно на здобуття ступеня, скільки це буде коштувати, як профінансувати навчання, яка кваліфікація потрібна для вступу на програму, як вибрати дослідний проект, як писати дослідницьку роботу і що насправді собою являє здобуття ступеня PhD? Коротка відповідь на всі ці питання полягає в тому, що кожна система освіти, кожна установа і навіть кожна предметна область - має різні підходи до докторантів і до умов вступу.

Одним з найважливіших моментів, спільних для всіх здобувачів PhD, є вибір і спілкування з науковим керівником. У тих, хто вступає на PhD програму, майже завжди є освітній досвід, будь то диплом бакалавра, диплом магістра або диплом про професійну освіту. Вступ на PhD програму передбачає не тільки існуючі академічні досягнення, а й можливість наукового керівництва з обраної вами теми досліджень.

     

Програми PhD відрізняються як за тривалістю, так і за структурою в залежності від місця навчання. У США, і все частіше у Великобританії, і в усій Європі, значна частина першого року навчання проводиться в аудиторіях в процесі уточнення теоретичних знань та опрацювання методологічного підходу до вашої теми. Далі йде період від двох до чотирьох років, присвячений дослідженням і написанню роботи під наглядом невеликої кількості вчених, у результаті чого з'являється дисертація обсягом у 80-100 тисяч слів.

Вибір університету здобувачем ступеня PhD, як правило, залежить від характеру пропонованої області досліджень і якості академічного складу цього університету. Нгуен Кієн Куонг, докторант інженерного факультету в University of Melbourne, ілюструє одну з основних причин вибору університету та факультету: "Я приїхав до Мельбурну головним чином тому, що професор, який на даний час є моїм науковим керівником, мав наукові інтереси, відповідні до моєї дослідної пропозиції".

Хто наймає випускників з кваліфікацією PhD? Вочевидь - університети і коледжі всього світу. У багатьох університетах звичайним явищем стало призначення на нові академічні посади тільки тих кандидатів, які мають ступінь PhD. Такі посади пропонуються власникам цього ступеня, а також тим, хто на момент співбесіди вже близький до його отримання.

Однак, це не все - різноманітність сфер зайнятості, які на даний час пропонують роботу власникам ступеня PhD просто приголомшує. Усі сфери бізнесу, промисловості, наукових досліджень і розробок, урядової та суспільної діяльності, навчання вимагають ступеня PhD, особливо там, де потрібна концентрація знань.

Карстен Вандруп, менеджер зі стратегічного планування в компанії Nokia пояснює, чому власники ступеня PhD мають особливе значення для інформаційно-комунікаційної галузі: "Ми залежимо від інновацій. При наборі персоналу ми шукаємо специфічні навички, а не кваліфікацію. Володарі ступеня PhD можуть також виступати в якості мосту між університетами та промисловістю, сприяючи трансферу технологій і руху потоку знань у обох напрямках".

Незалежно від вашої спеціалізації, здобуття ступеня доктора філософії за кордоном розглядається як вищий рівень у вашій області. Зусилля, необхідні для навчання протягом трьох, чотирьох, а іноді й п'яти років величезні, але результати варті того. Оскільки в сучасному світі ми надаємо великої ваги накопиченню знань і шукаємо нові розробки, які можуть революціонізувати наш побут і роботу, перспективи працевлаштування за наявності найвищої академічної кваліфікації вражають різноманітністю.

Освіта.ua
24.10.2011