Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Магістратура за кордоном Чи потрібен ступінь PhD (Doctor of Philosophy)?
Чи потрібен ступінь PhD (Doctor of Philosophy)?

Для багатьох людей, зацікавлених у академічному житті, ступінь доктора філософії (PhD) є головним визнанням рівня освіти та інтелектуальних здібностей

Чи потрібен ступінь PhD (Doctor of Philosophy)?

Ступінь PhD, серед інших ступенів, вирізняє орієнтація на дослідження, а також глибокий і детальний підхід, який доступний лише небагатьом студентам.

Щоб отримати ступінь PhD студент має зробити дві речі: опанувати повністю однією предметною областю чи її вузькою складовою і значно розширити обсяг знань у цій сфері.

Навчання в докторантурі в даний час користується великою популярністю, рухомою вимогами сучасної економіки, заснованої на знаннях. Доктора філософії вважаються ключовими працівниками розумової праці в рамках всього міжнародного ринку праці і користуються особливою увагою національних і міжнародних політиків.

Існує багато питань, на які слід відповісти, розмірковуючи про міжнародну програму PhD: скільки часу буде потрібно на здобуття ступеня, скільки це буде коштувати, як профінансувати навчання, яка кваліфікація потрібна для вступу на програму, як вибрати дослідний проект, як писати дослідницьку роботу і що насправді собою являє здобуття ступеня PhD? Коротка відповідь на всі ці питання полягає в тому, що кожна система освіти, кожна установа і навіть кожна предметна область - має різні підходи до докторантів і до умов вступу.

Одним з найважливіших моментів, спільних для всіх здобувачів PhD, є вибір і спілкування з науковим керівником. У тих, хто вступає на PhD програму, майже завжди є освітній досвід, будь то диплом бакалавра, диплом магістра або диплом про професійну освіту. Вступ на PhD програму передбачає не тільки існуючі академічні досягнення, а й можливість наукового керівництва з обраної вами теми досліджень.

Програми PhD відрізняються як за тривалістю, так і за структурою в залежності від місця навчання. У США, і все частіше у Великобританії, і в усій Європі, значна частина першого року навчання проводиться в аудиторіях в процесі уточнення теоретичних знань та опрацювання методологічного підходу до вашої теми. Далі йде період від двох до чотирьох років, присвячений дослідженням і написанню роботи під наглядом невеликої кількості вчених, у результаті чого з'являється дисертація обсягом у 80-100 тисяч слів.

Вибір університету здобувачем ступеня PhD, як правило, залежить від характеру пропонованої області досліджень і якості академічного складу цього університету. Нгуен Кієн Куонг, докторант інженерного факультету в University of Melbourne, ілюструє одну з основних причин вибору університету та факультету: "Я приїхав до Мельбурну головним чином тому, що професор, який на даний час є моїм науковим керівником, мав наукові інтереси, відповідні до моєї дослідної пропозиції".

Хто наймає випускників з кваліфікацією PhD? Вочевидь - університети і коледжі всього світу. У багатьох університетах звичайним явищем стало призначення на нові академічні посади тільки тих кандидатів, які мають ступінь PhD. Такі посади пропонуються власникам цього ступеня, а також тим, хто на момент співбесіди вже близький до його отримання.

Однак, це не все - різноманітність сфер зайнятості, які на даний час пропонують роботу власникам ступеня PhD просто приголомшує. Усі сфери бізнесу, промисловості, наукових досліджень і розробок, урядової та суспільної діяльності, навчання вимагають ступеня PhD, особливо там, де потрібна концентрація знань.

Карстен Вандруп, менеджер зі стратегічного планування в компанії Nokia пояснює, чому власники ступеня PhD мають особливе значення для інформаційно-комунікаційної галузі: "Ми залежимо від інновацій. При наборі персоналу ми шукаємо специфічні навички, а не кваліфікацію. Володарі ступеня PhD можуть також виступати в якості мосту між університетами та промисловістю, сприяючи трансферу технологій і руху потоку знань у обох напрямках".

Незалежно від вашої спеціалізації, здобуття ступеня доктора філософії за кордоном розглядається як вищий рівень у вашій області. Зусилля, необхідні для навчання протягом трьох, чотирьох, а іноді й п'яти років величезні, але результати варті того. Оскільки в сучасному світі ми надаємо великої ваги накопиченню знань і шукаємо нові розробки, які можуть революціонізувати наш побут і роботу, перспективи працевлаштування за наявності найвищої академічної кваліфікації вражають різноманітністю.

Освіта.ua
24.10.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!