Документи для магістерських та докторських програм за кордоном

Більшість магістратур вимагають однаковий набір вступних документів; вимоги для вступу на програми PhD, як правило, можуть відрізнятися в залежності від установи та предметної області

Документи для магістерських та докторських програм за кордоном

Зазвичай, для вступу до магістратури чи докторантури потрібні такі документи:

Форма заявки: загальна форма на традиційному паперовому носії або, частіше, в електронному вигляді. Необхідна інформація в цілому відображає CV чи резюме і включає в себе особисті дані, дані про успішність, назву обраної вами програми, результати всіх тестів, які ви зобов'язані здати, а також імена тих, хто вас рекомендує. Майте на увазі, що будь-які помилки, перебільшення та неточності в заявці будуть працювати проти вас.

Відомості про академічну успішність: в залежності від вимог навчального закладу, ви маєте подати оригінали або завірені копії витягів про академічну успішність за всіма програмами, що ви пройшли після здобуття середньої освіти. Магістратури та докторантури можуть дозволити подати копії, щоб прискорити процес подання заявки, але вимагають, щоб ви показали оригінали в момент реєстрації.

     

Заява про цілі або особиста заява: в залежності від вимог вузу, вам буде необхідно викласти причини, з яких ви хочете навчатися на обраній вами програмі. Цей документ, як правило, має вирішальне значення при вступі. Він має включати в себе поєднання особистого і професійного досвіду у обраній вами програмі, а також бути показником ефективності для вас зазначеної програми навчання. Чесність, прозорість і узгодженість є тут ключовими питаннями - подумайте про описання своїх цілей як про інтерв'ю на папері і підготуйтеся відповідним чином.

Рекомендації або листи підтримки: всі магістратури і докторантури вимагають мінімум два, а іноді й три рекомендаційні листи. Ці рекомендації, як правило, вкрай важливі, особливо, для програм кращих університетів світу, на які є великий конкурс. Вибір особи, що рекомендує вас, може бути дуже важким, і ви маєте керуватися вимогами програми, на яку ви вступаєте. Деякі програми вимагають тільки академічні рекомендації, інші тільки професійні, але більшість приймає суміш і того й іншого. Оберіть людей, які добре знають вас, знайомі з вашою роботою і можуть прокоментувати ваш потенціал. Пам'ятайте, що ці люди можуть бути зайняті, так що звертайтеся до них завчасно.

Результати тестів: більшість магістерських та докторських програм на разі вимагають проходження одного або декількох стандартизованих, всесвітньо визнаних тестів, таких як GRE, GMAT, TOEFL, IELTS або PTE. Переконайтеся у своєчасності надання результатів тестів, щоб рішення за вашою заявкою не затримувалося. Багато закладів вимагатимуть лише отримання офіційних результатів тесту, інші ж будуть приймати рішення на основі вашої заявки в цілому і на основі певних характеристик, що стосуються ваших оцінок за тестами IELTS чи GRE.

Вступний внесок: внесення оплати за розгляд вашої заявки поширена практика серед міжнародних навчальних закладів, що застосовується як для покриття вартості розгляду заявки, так і для відсіву менш серйозних претендентів. Якщо ви не можете дозволити собі заплатити вступний внесок, зв'яжіться з приймальною комісією безпосередньо, щоб пояснити причину. Без вступного внеску, багато програм не почнуть обробляти ваші документи, і будуть затримувати рішення.

На додаток до зазначених елементів при подачі заяви деякі програми можуть вимагати й інші, більш специфічні матеріали, такі як зразок академічної роботи, частину проекту, а для здобувача ступеня PhD - розширену заяву про цілі, в якій викладається область досліджень, на якій ви хочете зосередити увагу. У всіх випадках магістерська або докторська програми будуть містити інформацію про те, що необхідно для процесу подачі заявки. Тим не менш, ви відповідальні за виконання цих вимог, а при нездатності зробити це, рішення буде затримано або, в гіршому випадку, вашу заяву буде відхилено.

Автор: Тім Роджерс - екс-керівник з набору студентів у London School of Economics and Political Science (LSE)

Посилання по темі:

Освіта.ua
28.09.2011