Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Магістратура за кордоном Магістерські та докторські програми в США
Магістерські та докторські програми в США

США залишаються найпопулярнішим у світі напрямком для отримання магістерського і докторського ступенів

Магістерські та докторські програми в США

І не важко зрозуміти чому. По-перше - це велика кількість навчальних закладів (понад 1700), що пропонують великий вибір різноманітних програм. По-друге - якість американських навчальних закладів. У США знаходиться найбільша кількість кращих університетів світу.

Міжнародний досвід

З 2,6 мільйона здобувачів вчених ступенів у США, понад 10,5% становлять іноземні студенти, чисельність яких зростає. Так, у 2009 році спостерігалося збільшення загальної кількості зарахованих іноземних студентів на 8%. "Іноземних студентів приваблює те значення, яке надають роботодавці міжнародному досвіду - будь то навчання чи робота", - говорить Лорен Уелч, завідувач консультуванням у програмі Фулбрайта.

Вищі навчальні заклади США діляться на приватні й державні. Приватні навчальні заклади фінансуються за рахунок студентів та випускників. "Найчастіше це невеликі установи з тісним співтовариством, - зазначає Уелч, - тому вони більше підходять іноземним студентам, які хочуть швидше адаптуватися до життя в США".

Державні університети зазвичай є більш великими установами. Плата за навчання в державних вузах однакова як для місцевих студентів, так і для студентів з-за кордону. При цьому, державні вузи мають більшу гнучкість і тому можуть запропонувати іноземним студентам нижчі ціни, ніж приватні вузи.

Фінансування освіти

Середня ціна післядипломної освіти в США складає 21,000-34,000 доларів США на рік, це стосується як  державних, так і приватних ВНЗ. Для докторантів, ця цифра зростає до 28,000-40,000 доларів США на рік. Однак, за словами Лорена Уелча, зважаючи на значні вкладення у дослідження, більшість докторантів у галузі науки і техніки отримують значні обсяги фінансування (як приблизно і половина студентів у галузі мистецтва).

Одним з таких способів залучення фінансування є асистентська схема. "У обмін на фінансування студенти працюють в університеті від 15 до 20 годин на тиждень, - каже Уелч. - Це реальна вигода для студентів, так як вони не тільки заробляють гроші, а й формують свої резюме".

Студентам, які бажають поповнити свій бюджет, дозволяється 20 годин оплачуваної роботи на тиждень на території університетського містечка (кампуса), а під час канікул цей ліміт збільшується до 40 годин. "Вони можуть шукати роботу і за межами кампуса, але це тільки для тих студентів, яким це вкрай необхідно, - каже Уелч. - Наприклад, деяким студентам знадобиться зовнішнє стажування, але більшість студентів працює в університетському містечку".

Подання документів

Перше правило для вступу на післядипломні програми в США стосується часу: чим більше його у вас буде - тим краще. Уелч каже: "Дуже важливо, не дивлячись на престиж університету, звертатися до того закладу, який влаштовує саме вас". Плата за розгляд документів становить 50-100 доларів у кожному вузі, тому Уелч рекомендує звертатися в 4-6 установ. "Я б рекомендував подавати документи в університет своєї мрії і в декілька запасних вузів. Варто розширювати свій вибір", - говорить він.

Приймаючи документи, кожен навчальний заклад пред'являє різні вимоги, але для більшості необхідно три рекомендаційні листи, особиста заява, можливо науковий реферат та копії документів з університету в якому ви навчалися. "Як правило, вам вкажуть два останніх терміни прийому документів, - каже Уелч. - Формально крайній термін прийому - в березні, однак для більш престижних вузів останній термін подачі документів може бути в грудні". При цьому останній термін внесення оплати за навчання може бути вже в грудні або січні, а до 15 квітня вуз має повідомити вас про результати вступу.

При подачі заяви на навчання до США, іноземні магістранти і докторанти мають здати додатково один або кілька вступних іспитів. Більшість студентів здає тест Graduate Record Examination (GRE). Також можуть бути необхідними результати інших тестів: GMAT для вступу на програми бізнес-освіти (MBA), MCAT для медичних програм і LSAT - для юридичних.

Процес отримання візи для іноземних студентів тепер спрощено. "Найважча частина поїздки до Америки - це отримання місця магістранта або докторанта, - говорить Уелч. - Після цього, процес отримання візи відносно простий". При цьому ви маєте довести, що домоглися місця в акредитованій програмі, у вас є гроші або фінансування, щоб покрити ваші витрати, і що ви плануєте залишити США після завершення навчання.

Автор: Джеймс Дональд. QSTopUniversiries. Переклад з англійської Освіта.ua.

Посилання по темі:

Освіта.ua
22.09.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!