Чи варто отримувати ступінь магістра за кордоном?

Розмови про підвищення вартості навчання в Австралії, Великій Британії та Європі взагалі, змусили майбутніх випускників турбуватися про фінансовий бік післядипломної освіти, а також подумати двічі, розраховуючи вартість навчання

Чи варто отримувати ступінь магістра за кордоном?

Обережний підхід і детальне дослідження може стати вирішальним фактором у визначенні магістерської програми, що відповідає вашим амбіціям і розмірам гаманця, з огляду на деякі нові напрямки в освіті за кордоном, що пропонують відмінне співвідношення ціни та якості для більш підприємливого студента.

Можливо, щоб зрозуміти, скільки ступінь магістра буде коштувати вам насправді, слід дізнатися, за що саме вам доведеться платити, починаючи з оплати за навчання за кордоном, що є лише початком інвестицій. Витрати на проживання, книги, транспортні витрати, втрата доходу, якщо ви відмовляєтеся від роботи, щоб вчитися один, два роки або більше, все це складе ту суму грошей, яка вам буде потрібна перед тим як вступити на вашу програму навчання.

Більшість іноземних студентів зосереджені на розмірі плати за навчання та витрат на проживання, пов'язаних з їх першою навчальною програмою, але додаткові витрати, викликані віддаленістю від дому і перебуванням у іншій країні, можуть додати ще 25% до необхідної суми.

     

Вартість вищої освіти за кордоном у цілому і здобуття ступеня магістра, зокрема, надзвичайно змінюється від країни до країни, надаючи студентам можливість скористатися післядипломними програмами високої якості та різних цінових рівнів. Тенденція останніх років - відносна подібність розмірів плати за навчання в ключових країнах: від 24 000 доларів у Новій Зеландії до 26 000 доларів у Великій Британії, де значна частка витрат на освіту була перекладена на плечі іноземних студентів.

Тільки у Франції, Німеччині та Італії залишається відносно низька вартість навчання, де структура вищої освіти передбачає, що іноземні студенти фінансуються національними урядами в тій чи іншій формі.

Основна відмінність у оплаті міжнародних магістерських програм пояснюється особливостями фінансування університетів у тій країні, де вони розташовані. Професор Селеста Шенк, президент Американського університету в Парижі (AUP), пояснює деякі з найбільш важливих відмінностей плати за навчання в різних країнах і університетах. "Рівень оплати варіюється в значній мірі залежно від структури і ситуації кожного університету. Протягом багатьох років, уряд країни, в якій знаходиться навчальний заклад, субсидіював студентів для отримання магістерського та інших ступенів. У міру того, як фінансування вищої освіти потрапило під більший тиск, багато країн вирішили, що оскільки іноземні студенти та їх батьки не вносили вклад у місцеву податкову систему (головне джерело фінансування студентів вузів) необхідно перенести повну вартість освіти на їх плечі".

Незалежно від країни і магістерського курсу, який ви обираєте, існує велика кількість способів, за допомогою яких ви можете компенсувати ваші загальні витрати в залежності від того, де ви навчаєтесь. Майже всі країни, які приймають іноземних студентів, дозволяють роботу з неповним робочим днем протягом терміну навчання і зазвичай дають дозвіл на роботу з повною зайнятістю, коли студент не відволікається на навчання під час канікул.

Правила Австралії, Данії, Естонії, Франції, Німеччини, Нової Зеландії, Сінгапуру, Швеції, Нідерландів, Великої Британії та США дозволяють студентам працювати протягом терміну навчання і на канікулах та значно полегшують отримання дозволу на роботу на строк від одного до двох років після закінчення навчання. Однак, існує складність для багатьох іноземних студентів (які навчаються за магістерськими програмами та мають намір компенсувати витрати на навчання роботою з неповним або повним робочим днем), яка полягає в тому, що візові правила вимагають, наявності у студента достатньої суми грошей для покриття всього їх періоду навчання.

Хоча винахідливі студенти зазвичай обходять такі вимоги, імміграційні органи стають все більш суворими в тому, щоб нові іноземні студенти фактично мали ті кошти, які вони заявили, звертаючись за візою.

При розгляді вартості магістерської програми в будь-якій країні світу, єдиним і найважливішим фактором у оцінці фінансових витрат на здобуття ступеня, є питання задоволення ваших амбіцій. У деяких сферах, особливо при розгляді таких програм як MBA або інших бізнес-орієнтованих програм, це часто називається "віддачею від інвестицій", або ROI фактором. Проте, насправді, все набагато складніше, ніж просто можливість відшкодування плати за навчання та вартість проживання за рахунок більш високої зарплати після закінчення навчання.

Для багатьох студентів так само важливо розглянути питання про виправданість навчання за кордоном, а також те, чи зможуть вони зробити ту кар'єру, на яку вони розраховували на початку навчання. Зваживши такі фактори, як ступінь, програма і репутація університету, зміст курсу, розташування університету, країна навчання, практичний досвід і конкурентоспроможність одержуваної кваліфікації можна уявити загальну вартість магістерської програми в більш широкому контексті і формувати набагато більш обґрунтоване рішення про те, де і чому вчитися.

У даний час, коли все більше країн відкрито для майбутніх іноземних студентів, можна сміливо стверджувати, що ніколи не було кращого часу, щоб знайти недорогий варіант отримання ступеня магістра.

Автор Тім Роджерс, QS TopUniversities.

Освіта.ua
22.09.2011