Європейська освіта англійською за доступною ціною

Аналіз десяти спеціальностей англійською в Латвії: доступна ціна, чудові перспективи

Європейська освіта англійською за доступною ціною

Освіта в Латвії відома, перш за все, тим, що в цій країні можна за відносно невелику плату отримати європейську освіту англійською мовою. Не дивлячись на те, що Латвія - країна невелика, в якій всього 56 вузів, міжнародним абітурієнтам, які бажають отримати освіту англійською, є з чого вибрати. Давайте розглянемо, які спеціальності англійською мовою пропонують латвійські університети.

  • Комп'ютерні науки та інформаційні технології. За оцінками і прогнозами більшості експертів, IT-фахівці будуть затребувані ще дуже багато років. Тому, якщо ваша дитина сильна в математиці і їй легко даються логічні завдання, то освіта англійською в сфері IT - це саме те, що буде їй до душі і забезпечить безбідне майбутнє. Однак врахуйте, що невідривність від комп'ютера зовсім не означає здібність дитини до комп'ютерних наук! Крім IT (робота з програмним забезпеченням), до комп'ютерних наук можна також віднести ICT (робота з комп'ютерними мережами). Запропонувати різні спеціалізації в області IT і ICT можуть багато як державних, так і приватних університетів Латвії. Найвідомішим з них, звичайно, є РТУ (Ризький технічний університет), але навчальні програми в цій області представлені також Латвійським університетом, Латвійським сільськогосподарським університетом, Резекненською академією технологій, Лієпайським університетом, Вентспілською вищою школою. Попит на фахівців в області комп'ютерних наук та інформаційних технологій в Європі такий великий, що деякі латвійські університети мають контракти з найбільшими роботодавцями та гарантують своїм студентам не тільки оплачувану практику вже з другого курсу, а й працевлаштування після випуску. Зрозуміло, мова йде про студентів і випускників англомовних програм.
  • Інженерія, машинобудування, авіабудування. Мабуть, не варто пояснювати, чому фахівці в області даних спеціалізацій залишатимуться затребуваними в перспективі найближчих десятиліть. Як би далеко людство не просунулося зі штучним інтелектом, автомобілі без водія і космічні кораблі Tesla, які борознять простори нашого всесвіту, не самі себе побудували. Краще ми розповімо, чому варто вивчати ці спеціальності в Латвії англійською. Рига є найбільшим транспортним вузлом між Європою, Азією і Скандинавією. Саме тут знаходиться найбільший порт і найбільша авіакомпанія Балтії. Це означає, що у вас буде більш ніж достатньо можливостей для проходження практики та працевлаштування. А освоєння інженерних спеціальностей англійською мовою в одному з університетів Європи, автоматично відкриває вам двері в кращі компанії Євросоюзу. Лідерами серед латвійських вузів в області підготовки фахівців інженерних спеціальностей є Ризький технічний університет і Латвійський університет.
  • Міжнародний туризм і готельний бізнес. Ці спеціальності - відмінний вибір для «творчих гуманітаріїв», інакше кажучи - для тих, кому математика не дається. У будь-якому випадку - на рівні, необхідному для IT і інженерії. Спеціалізація в галузі туризму та готельного бізнесу за визначенням передбачає вільне володіння англійською мовою. Інакше виникає резонне питання: «Навіщо?» Вивчати міжнародний туризм локальною мовою (наприклад, українською) - це все одно, що вивчати IT за картинками. До речі, злі язики кажуть, що це, мовляв, за спеціальність така? Навіщо здобувати вищу освіту в галузі туризму? Можна самому щось почитати, закінчити якісь курси, і стати фахівцем. Ну, якщо бути гідом-екскурсоводом - межа ваших кар'єрних планів, то, дійсно, немає сенсу йти до університету. А якщо ви хочете стати частиною величезної індустрії туризму з мільярдними оборотами і вагомою часткою в структурі ВВП Євросоюзу, доведеться повчитися. Латвія - туристична країна і великий транспортний вузол. Це визначає досить серйозний підхід латвійських ВНЗ до підготовки спеціалістів в галузі міжнародного туризму і готельного бізнесу. Саме в Латвії знаходиться найбільший з підготовки фахівців міжнародного туризму університет в країнах Балтії і Північної Європи. Turiba University - перший вищий навчальний заклад в країнах Балтії та Скандинавії, що був акредитований всесвітньою туристичною організацією ЮНВТО і отримав відповідний сертифікат tedQual. Примітним також є інноваційний підхід до навчання студентів за програмою «Готельний бізнес» в університеті Turiba. У навчальному закладі давно і успішно працює освітній проект «StartUp Hotel», в рамках якого молодь може створити власний готельний бізнес прямо під час навчання. Звичайно ж, студенти - майбутні менеджери туристичного та готельного бізнесу - проходять численні практики в кращих готелях Європи.
  • Медицина, стоматологія, оптометрія. Ні для кого не секрет, що медичні спеціальності є найдорожчими і найскладнішими у світі для вступу та навчання. В цьому відношенні варіант навчання англійською в Латвії стає особливо привабливим. По-перше, вартість навчання на медичних спеціальностях в латвійських університетах значно нижча, ніж у багатьох інших країнах, по-друге, вступний конкурс буде не такий великий, як, наприклад, в Німеччині, яка так популярна серед абітурієнтів, які мріють про медицину. Ну а про якість медичної освіти в Латвії говорить той факт, що найбільший відсоток іноземних студентів складають якраз-таки німці. Деякі медичні спеціальності англійською пропонують Латвійський університет і Ризький університет імені Паула Страдиня.
  • Бізнес-адміністрування. Про особливе місце спеціальності «Бізнес-адміністрування» серед навчальних програм латвійських університетів ми писали в окремій статті. Дійсно, завдяки підтримці уряду, особливому законодавству, що сприяє розвитку бізнесу в країні і залученню інвестицій, Латвія впевнено стає Європейським центром стартапів. Це, відповідно, впливає і на бізнес-освіту в Латвії. Студентські бізнес-інкубатори, лекції від успішних бізнесменів загальноєвропейського рівня, міжнародні практики, помірна вартість навчання, можливість для іноземців стати єдиним засновником бізнесу в Латвії - все це робить бізнес-освіту в Латвії більш ніж привабливою. Навчитися тонкостей бізнес-адміністрування англійською мовою ви зможете в таких визнаних бізес-школах, як Turiba University і Riseba University, а також в EKA University, Латвійському університеті, Ризькому технічному університеті, Вентспілській вищій школі, Латвійському сільськогосподарському університеті, в Резекненській академії технологій. Як бачите, вибір великий.
  • Архітектура, ландшафтна архітектура, аудіовізуальне медіамистецтво, дизайн. Цей блок спеціальностей можна умовно віднести до творчих. Про кожну з них можна було б розповідати окремо, але скажемо тільки, що будь-яка з цих спеціальностей підійде вам, якщо ви володієте відчуттям кольору, форми і гармонії. В архітектурі і дизайні від вас буде потрібно ще вміння і бажання малювати. В аудіовізуальному медіамистецтві - уявляти і втілювати за допомогою цифрових технологій. І скрізь ви зможете і повинні будете реалізувати свій креативний потенціал. Навчитися цих спеціальностей англійською мовою ви зможете в Riseba University, Латвійському сільськогосподарському університеті, Лієпайському університеті.
  • Біотехнології, хімічні технології, захист навколишнього середовища. Всю найбільш економічно розвинену частину світу хвилюють питання екології та харчування людства. Мова навіть не про якість їжі, а про її кількість. Близько третини населення планети голодує, інші дві третини переїдають. Добре, що є світлі голови, які думають, як прогодувати голодуючу частину планети і зберегти цю планету для майбутніх поколінь. А ще добре, що робота цих світлих умів підкріплена величезними інвестиціями тієї самої економічно розвиненої частини Землі. До них відноситься Євросоюз і, зокрема Латвія. Латвія, сама по собі, є чи не найбільш екологічним регіоном Європи. У будь-якому випадку, кількість природних ресурсів на душу населення перевищує середньоєвропейські показники. Більше 50% території Латвії вкрито лісами, а на одного жителя припадає в 10 разів більше землі, ніж, наприклад, в Нідерландах, і в 10 разів більше поновлюваних водних ресурсів, ніж в середньому в світі. За індексом екологічної ефективності Латвія входить в топ країн з найвищим його показником. Це все характеризує Латвію як чудову країну для життя. Але не тільки! У Латвії, крім того, знаходяться дві найбільші фармацевтичні компанії Балтії - Grindex і Olainfarm, що є найбільшими роботодавцями регіону для фахівців в області хімічних технологій. Ці фактори зумовлюють відмінні можливості для отримання освіти англійською в Латвії в сфері зазначених спеціалізацій. Наприклад, Даугавпілський університет відомий не просто лабораторіями, а цілим лабораторним корпусом, сучасним і відмінно обладнаним. А ще - власним дослідницьким центром лісового різноманіття. Також ці спеціальності можна вивчати в Латвійському університетіЛієпайському університетіРизькому технічному університеті та Резекненській академії технологій.
  • Ветеринарія. Частково, актуальність цієї спеціальності пов'язана з тією ж необхідністю нагодувати все населення Землі, про яку ми говорили вище. Але не тільки. Адже утримання домашніх улюбленців - одне з найпоширеніших хобі двох третин ситого і благополучного населення планети. Вивчити ветеринарію англійською - задоволення не з дешевих. Але Латвійський сільськогосподарський університет може запропонувати вам якісну освіту за доступною ціною.
  • Спортивні науки. Говорячи про спеціальності тренера або спортивного педагога, слід відразу зламати стереотип, що живе в головах багатьох наших співвітчизників. Це тільки на пострадянському просторі вважається, що інститут фізкультури - це для тих, кого більше нікуди не беруть. У цивілізованому світі це цілком гідна спеціальність, а якщо вона отримана ще й англійською мовою - то й більш ніж перспективний варіант успішного майбутнього. Просто згадайте європейські, американські, канадські спортивні клуби та культ спорту в англомовному світі. Подумайте, скільки батьків виховують своїх дітей, мріючи про спортивну стипендію, наприклад, в США. Згадайте всіх знаменитих спортсменів і новини про їхні доходи. Припустіть кількість спортивних секцій на території одного тільки Євросоюзу. А тепер спробуйте спрогнозувати майбутнє вашої спортивної дитини, якщо у неї буде відповідна академічна освіта англійською мовою. Здобути таку освіту можна в Латвійській академії спортивної педагогіки.
  • Логістика. Ми вже говорили про те, що Латвія є великим транспортним вузлом між Європою, Азією і Скандинавією, Ризький порт - один з найбільших в Балтії, а AirBaltic є найбільшою авіакомпанією в регіоні. Звідси і перспективність вивчення логістики англійською мовою в Латвії. Говорячи про більш широкі перспективи, напевно, не варто говорити про неймовірні обсяги переміщуваних вантажів і людей у світі. Торгові та транспортні зв'язки між країнами зростають і зміцнюються, а разом з ними - потреба у фахівцях з логістики. Звичайно, зі спеціалізованою освітою англійською мовою, отриманою, наприклад, в Ризькому технічному університеті.

Як бачите, варіантів вищої освіти англійською в Латвії багато. Але приділивши певний час вивченню освітніх програм, ви зможете вибрати саме те, що забезпечить ваше успішне майбутнє.

Дар'я Курдюмова, директор ТОВ «Інтелект Гід».

Отримати професійну консультацію з усіх питань, що стосуються прийому на навчання до університетів Латвії, отримання студентської візи, умов навчання та проживання, ви можете у офіційного представника латвійських університетів в Україні - компанії «Інтелект Гід». Для отримання консультації телефонуйте +38 (044) 229-90-20.

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ

Освіта.ua
14.02.2018