Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Навчання в Латвії Європейська освіта англійською за доступною ціною
Європейська освіта англійською за доступною ціною

Аналіз десяти спеціальностей англійською в Латвії: доступна ціна, чудові перспективи

Європейська освіта англійською за доступною ціною

Освіта в Латвії відома, перш за все, тим, що в цій країні можна за відносно невелику плату отримати європейську освіту англійською мовою. Не дивлячись на те, що Латвія - країна невелика, в якій всього 56 вузів, міжнародним абітурієнтам, які бажають отримати освіту англійською, є з чого вибрати. Давайте розглянемо, які спеціальності англійською мовою пропонують латвійські університети.

  • Комп'ютерні науки та інформаційні технології. За оцінками і прогнозами більшості експертів, IT-фахівці будуть затребувані ще дуже багато років. Тому, якщо ваша дитина сильна в математиці і їй легко даються логічні завдання, то освіта англійською в сфері IT - це саме те, що буде їй до душі і забезпечить безбідне майбутнє. Однак врахуйте, що невідривність від комп'ютера зовсім не означає здібність дитини до комп'ютерних наук! Крім IT (робота з програмним забезпеченням), до комп'ютерних наук можна також віднести ICT (робота з комп'ютерними мережами). Запропонувати різні спеціалізації в області IT і ICT можуть багато як державних, так і приватних університетів Латвії. Найвідомішим з них, звичайно, є РТУ (Ризький технічний університет), але навчальні програми в цій області представлені також Латвійським університетом, Латвійським сільськогосподарським університетом, Резекненською академією технологій, Лієпайським університетом, Вентспілською вищою школою. Попит на фахівців в області комп'ютерних наук та інформаційних технологій в Європі такий великий, що деякі латвійські університети мають контракти з найбільшими роботодавцями та гарантують своїм студентам не тільки оплачувану практику вже з другого курсу, а й працевлаштування після випуску. Зрозуміло, мова йде про студентів і випускників англомовних програм.
  • Інженерія, машинобудування, авіабудування. Мабуть, не варто пояснювати, чому фахівці в області даних спеціалізацій залишатимуться затребуваними в перспективі найближчих десятиліть. Як би далеко людство не просунулося зі штучним інтелектом, автомобілі без водія і космічні кораблі Tesla, які борознять простори нашого всесвіту, не самі себе побудували. Краще ми розповімо, чому варто вивчати ці спеціальності в Латвії англійською. Рига є найбільшим транспортним вузлом між Європою, Азією і Скандинавією. Саме тут знаходиться найбільший порт і найбільша авіакомпанія Балтії. Це означає, що у вас буде більш ніж достатньо можливостей для проходження практики та працевлаштування. А освоєння інженерних спеціальностей англійською мовою в одному з університетів Європи, автоматично відкриває вам двері в кращі компанії Євросоюзу. Лідерами серед латвійських вузів в області підготовки фахівців інженерних спеціальностей є Ризький технічний університет і Латвійський університет.
  • Міжнародний туризм і готельний бізнес. Ці спеціальності - відмінний вибір для «творчих гуманітаріїв», інакше кажучи - для тих, кому математика не дається. У будь-якому випадку - на рівні, необхідному для IT і інженерії. Спеціалізація в галузі туризму та готельного бізнесу за визначенням передбачає вільне володіння англійською мовою. Інакше виникає резонне питання: «Навіщо?» Вивчати міжнародний туризм локальною мовою (наприклад, українською) - це все одно, що вивчати IT за картинками. До речі, злі язики кажуть, що це, мовляв, за спеціальність така? Навіщо здобувати вищу освіту в галузі туризму? Можна самому щось почитати, закінчити якісь курси, і стати фахівцем. Ну, якщо бути гідом-екскурсоводом - межа ваших кар'єрних планів, то, дійсно, немає сенсу йти до університету. А якщо ви хочете стати частиною величезної індустрії туризму з мільярдними оборотами і вагомою часткою в структурі ВВП Євросоюзу, доведеться повчитися. Латвія - туристична країна і великий транспортний вузол. Це визначає досить серйозний підхід латвійських ВНЗ до підготовки спеціалістів в галузі міжнародного туризму і готельного бізнесу. Саме в Латвії знаходиться найбільший з підготовки фахівців міжнародного туризму університет в країнах Балтії і Північної Європи. Turiba University - перший вищий навчальний заклад в країнах Балтії та Скандинавії, що був акредитований всесвітньою туристичною організацією ЮНВТО і отримав відповідний сертифікат tedQual. Примітним також є інноваційний підхід до навчання студентів за програмою «Готельний бізнес» в університеті Turiba. У навчальному закладі давно і успішно працює освітній проект «StartUp Hotel», в рамках якого молодь може створити власний готельний бізнес прямо під час навчання. Звичайно ж, студенти - майбутні менеджери туристичного та готельного бізнесу - проходять численні практики в кращих готелях Європи.
  • Медицина, стоматологія, оптометрія. Ні для кого не секрет, що медичні спеціальності є найдорожчими і найскладнішими у світі для вступу та навчання. В цьому відношенні варіант навчання англійською в Латвії стає особливо привабливим. По-перше, вартість навчання на медичних спеціальностях в латвійських університетах значно нижча, ніж у багатьох інших країнах, по-друге, вступний конкурс буде не такий великий, як, наприклад, в Німеччині, яка так популярна серед абітурієнтів, які мріють про медицину. Ну а про якість медичної освіти в Латвії говорить той факт, що найбільший відсоток іноземних студентів складають якраз-таки німці. Деякі медичні спеціальності англійською пропонують Латвійський університет і Ризький університет імені Паула Страдиня.
  • Бізнес-адміністрування. Про особливе місце спеціальності «Бізнес-адміністрування» серед навчальних програм латвійських університетів ми писали в окремій статті. Дійсно, завдяки підтримці уряду, особливому законодавству, що сприяє розвитку бізнесу в країні і залученню інвестицій, Латвія впевнено стає Європейським центром стартапів. Це, відповідно, впливає і на бізнес-освіту в Латвії. Студентські бізнес-інкубатори, лекції від успішних бізнесменів загальноєвропейського рівня, міжнародні практики, помірна вартість навчання, можливість для іноземців стати єдиним засновником бізнесу в Латвії - все це робить бізнес-освіту в Латвії більш ніж привабливою. Навчитися тонкостей бізнес-адміністрування англійською мовою ви зможете в таких визнаних бізес-школах, як Turiba University і Riseba University, а також в EKA University, Латвійському університеті, Ризькому технічному університеті, Вентспілській вищій школі, Латвійському сільськогосподарському університеті, в Резекненській академії технологій. Як бачите, вибір великий.
  • Архітектура, ландшафтна архітектура, аудіовізуальне медіамистецтво, дизайн. Цей блок спеціальностей можна умовно віднести до творчих. Про кожну з них можна було б розповідати окремо, але скажемо тільки, що будь-яка з цих спеціальностей підійде вам, якщо ви володієте відчуттям кольору, форми і гармонії. В архітектурі і дизайні від вас буде потрібно ще вміння і бажання малювати. В аудіовізуальному медіамистецтві - уявляти і втілювати за допомогою цифрових технологій. І скрізь ви зможете і повинні будете реалізувати свій креативний потенціал. Навчитися цих спеціальностей англійською мовою ви зможете в Riseba University, Латвійському сільськогосподарському університеті, Лієпайському університеті.
  • Біотехнології, хімічні технології, захист навколишнього середовища. Всю найбільш економічно розвинену частину світу хвилюють питання екології та харчування людства. Мова навіть не про якість їжі, а про її кількість. Близько третини населення планети голодує, інші дві третини переїдають. Добре, що є світлі голови, які думають, як прогодувати голодуючу частину планети і зберегти цю планету для майбутніх поколінь. А ще добре, що робота цих світлих умів підкріплена величезними інвестиціями тієї самої економічно розвиненої частини Землі. До них відноситься Євросоюз і, зокрема Латвія. Латвія, сама по собі, є чи не найбільш екологічним регіоном Європи. У будь-якому випадку, кількість природних ресурсів на душу населення перевищує середньоєвропейські показники. Більше 50% території Латвії вкрито лісами, а на одного жителя припадає в 10 разів більше землі, ніж, наприклад, в Нідерландах, і в 10 разів більше поновлюваних водних ресурсів, ніж в середньому в світі. За індексом екологічної ефективності Латвія входить в топ країн з найвищим його показником. Це все характеризує Латвію як чудову країну для життя. Але не тільки! У Латвії, крім того, знаходяться дві найбільші фармацевтичні компанії Балтії - Grindex і Olainfarm, що є найбільшими роботодавцями регіону для фахівців в області хімічних технологій. Ці фактори зумовлюють відмінні можливості для отримання освіти англійською в Латвії в сфері зазначених спеціалізацій. Наприклад, Даугавпілський університет відомий не просто лабораторіями, а цілим лабораторним корпусом, сучасним і відмінно обладнаним. А ще - власним дослідницьким центром лісового різноманіття. Також ці спеціальності можна вивчати в Латвійському університетіЛієпайському університетіРизькому технічному університеті та Резекненській академії технологій.
  • Ветеринарія. Частково, актуальність цієї спеціальності пов'язана з тією ж необхідністю нагодувати все населення Землі, про яку ми говорили вище. Але не тільки. Адже утримання домашніх улюбленців - одне з найпоширеніших хобі двох третин ситого і благополучного населення планети. Вивчити ветеринарію англійською - задоволення не з дешевих. Але Латвійський сільськогосподарський університет може запропонувати вам якісну освіту за доступною ціною.
  • Спортивні науки. Говорячи про спеціальності тренера або спортивного педагога, слід відразу зламати стереотип, що живе в головах багатьох наших співвітчизників. Це тільки на пострадянському просторі вважається, що інститут фізкультури - це для тих, кого більше нікуди не беруть. У цивілізованому світі це цілком гідна спеціальність, а якщо вона отримана ще й англійською мовою - то й більш ніж перспективний варіант успішного майбутнього. Просто згадайте європейські, американські, канадські спортивні клуби та культ спорту в англомовному світі. Подумайте, скільки батьків виховують своїх дітей, мріючи про спортивну стипендію, наприклад, в США. Згадайте всіх знаменитих спортсменів і новини про їхні доходи. Припустіть кількість спортивних секцій на території одного тільки Євросоюзу. А тепер спробуйте спрогнозувати майбутнє вашої спортивної дитини, якщо у неї буде відповідна академічна освіта англійською мовою. Здобути таку освіту можна в Латвійській академії спортивної педагогіки.
  • Логістика. Ми вже говорили про те, що Латвія є великим транспортним вузлом між Європою, Азією і Скандинавією, Ризький порт - один з найбільших в Балтії, а AirBaltic є найбільшою авіакомпанією в регіоні. Звідси і перспективність вивчення логістики англійською мовою в Латвії. Говорячи про більш широкі перспективи, напевно, не варто говорити про неймовірні обсяги переміщуваних вантажів і людей у світі. Торгові та транспортні зв'язки між країнами зростають і зміцнюються, а разом з ними - потреба у фахівцях з логістики. Звичайно, зі спеціалізованою освітою англійською мовою, отриманою, наприклад, в Ризькому технічному університеті.

Як бачите, варіантів вищої освіти англійською в Латвії багато. Але приділивши певний час вивченню освітніх програм, ви зможете вибрати саме те, що забезпечить ваше успішне майбутнє.

Дар'я Курдюмова, директор ТОВ «Інтелект Гід».

Отримати професійну консультацію з усіх питань, що стосуються прийому на навчання до університетів Латвії, отримання студентської візи, умов навчання та проживання, ви можете у офіційного представника латвійських університетів в Україні - компанії «Інтелект Гід». Для отримання консультації телефонуйте +38 (044) 229-90-20.

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ

Освіта.ua
14.02.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!