Бізнес-освіта в Латвії: переваги та перспективи
PR

Бізнес-освіта в Латвії - відмінне поєднання ціни, якості, перспектив і комфортної адаптації

Бізнес-освіта в Латвії: переваги та перспективи

Безумовно, після закінчення школи перед абітурієнтом стоїть, мабуть, одне з найважливіших питань у житті - куди, а головне, на кого піти вчитися? І тут важливо зважити всі «за» і «проти» серед великого кола пропозицій. Яка спеціальність в майбутньому дозволить вам не шкодувати про прийняте рішення, де її краще отримати? Питання дійсно складне, оскільки світ так стрімко змінюється, що жоден експерт не може точно спрогнозувати перспективність тієї чи іншої спеціальності.

Якщо ви з дитинства мріяли стати, наприклад, біологом або фізиком - вам пощастило! Ви відноситесь до зовсім невеликого відсотку людей, які точно знають, чого хочуть. А що робити, якщо у вас все непогано виходить, але ким бути, ви ніяк не можете визначитись? Рекомендуємо вам придивитися до спеціальності «Бізнес-адміністрування». У цій статті ми розглянемо, що таке бізнес-освіта і чому Латвія є однією з кращих країн в світі для навчання за спеціальністю «Бізнес-адміністрування».

Бізнес-адміністрування - це синтез знань в області менеджменту, маркетингу та економіки. Підготовка за спеціальністю «Бізнес-адміністрування» передбачає, що ви будете володіти великою кількістю знань і певними навичками, заснованими на глибокому розумінні особливостей ринкової економіки та її можливостей, функцій і економічної ролі держави. Простіше кажучи, у вас будуть знання і навички, які дозволять вам в майбутньому реалізувати себе в будь-якій області. Ви зможете керувати господарською діяльністю на будь-якому підприємстві, чим би воно не займалося через 10, 20, 30 років. Крім того, в бізнес-школі (саме так прийнято називати вищі навчальні заклади, що спеціалізуються на підготовці фахівців в області бізнес-адміністрування) вас навчать мислити, як бізнесмен. Це означає, що ви зможете організувати власний бізнес на професійному рівні, створивши таким чином робоче місце для себе.

Фахівці з бізнес-адміністрування можуть працювати на посадах:

  • функціональних менеджерів різних підприємств;
  • керівників усіх рівнів: малих, середніх і великих підприємств;
  • керівників або спеціалістів з управління проектами та програмами;
  • професіоналів у сфері державної служби.

Де ж навчатися за цією чудовою спеціальністю? Відверто кажучи, вивчитися за фахом «Бізнес-адміністрування» можна в будь-якій країні. При цьому вартість навчання може доходити до 30 000 доларів на рік (в США, наприклад). Але є і значно доступніші варіанти. Зокрема, Латвію сміливо можна назвати не тільки європейським центром стартапів, але і європейським центром бізнес-освіти. Це пов'язано з державною політикою Латвійської Республіки. Існує державна програма, метою якої є виведення Латвії до 2020 року в європейські лідери за кількістю і простотою створення стартапів.

Передумовою до такої політики стали, в тому числі, географічні особливості Латвії. Країна є великим транспортним вузлом і знаходиться в центрі торгово-економічних відносин між країнами СНД, Європи і Скандинавії. Тут розташований найбільший в Балтійському морі вільний порт, який через Ригу відкриває шлях до Швеції, а далі - в країни Скандинавії.

Говорячи про переваги бізнес-освіти в Латвії, варто відзначити той факт, що латвійські університети входять до світових, в тому числі американських, асоціацій кращих бізнес-шкіл, мають найпрестижніші міжнародні акредитації. Латвія відзначається прекрасно організованими студентськими бізнес-інкубаторами та іншими інноваційними освітніми проектами. Крім того, латвійські університети, як і інші університети Євросоюзу, беруть активну участь в міжнародних програмах обміну студентами і викладачами, таких як ERASMUS+ та інших, в програмах подвійного диплому.

Вартість навчання в латвійських бізнес-школах є більш ніж привабливою. Бізнес-освіта в Латвії обійдеться вам приблизно в 2000 - 3000 євро в рік, що цілком може конкурувати навіть з вартістю навчання в українських бізнес-школах. Додайте до цього той факт, що навчатися ви будете англійською мовою, серед ваших викладачів будуть успішні бізнесмени Європи, а на виході ви отримаєте диплом, який визнають і шанують не тільки в Євросоюзі, а й в усьому світі. Поєднання всіх цих факторів робить бізнес-освіту в Латвії, мабуть, найкращою в Європі за співвідношенням ціни і якості.

Додатковими перевагами Латвії як країни навчання є доступна вартість проживання. Місце в гуртожитку, наприклад, буде вам коштувати від 50 євро за місяць. В цілому, Латвія є однією з найбільш фінансово доступних країн для проживання в Європі. Не зайвим буде сказати, що в Латвії є також російськомовні програми бакалаврату та магістратури. Звичайно, навчання англійською в Європі є значно перспективнішим, але якщо ваш рівень англійської недостатньо високий, ви можете почати навчатися російською і з часом перейти на англомовне навчання.

Резюмуючи, скажімо, що бізнес-освіта в Латвії - це відмінне поєднання ціни, якості, прекрасних перспектив і комфортної адаптації для українських студентів.

Дар'я Курдюмова, директор ТОВ «Інтелект Гід».

Отримати професійну консультацію з усіх питань, що стосуються прийому на навчання в університети Латвії, отримання студентської візи, умов навчання та проживання, ви можете у офіційного представника латвійських університетів в Україні — компанії «Інтелект ГІд». Для отримання консультації телефонуйте за номером +38 (044) 229 90 20.

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

Освіта.ua
06.02.2018