Навчання у Баварії: онлайн-ярмарок для молоді
PR

У ході онлайн-зустрічей молоді українці зможуть дізнатися про можливості здобуття вищої освіти в Баварії

Навчання у Баварії: онлайн-ярмарок для молоді

Українських вступників запрошують узяти участь в онлайн-ярмарку «Навчання в Баварії», де молоді українці зможуть дізнатися про можливості здобуття вищої освіти в Німеччині.

Участь у заході може взяти молодь, яка бажає розпочати навчання після закінчення школи, студенти та випускники закладів вищої освіти, які думають про навчання на магістратурі в Баварії, а також їхні батьки.

Під час онлайн-ярмарку 18 закладів вищої освіти з усієї Баварії представлять себе українським абітурієнтам, презентуючи свої заклади та освітні пропозиції спеціально для української аудиторії та відповідаючи на поставлені запитання.

Трохи цікавого про навчання в Баварії

Навчання у державних закладах вищої освіти Баварії є безкоштовним. Ви сплачуєте лише семестровий внесок (100–300 євро) за семестр, який одночасно є квитком на проїзд у громадському транспорті. Вам також потрібна медична страховка. Для студентів це коштує близько 120 євро на місяць.

Для вступу до закладу вищої освіти Баварії необхідно мати атестат про повну загальну середню освіту (Hochschulzugangsberechtigung, HZB), тобто диплом, який дає право на навчання.

Після 11 років навчання в школі в Україні Ваше свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти ще не відповідає вимогам HZB. Ви повинні або успішно навчатися принаймні один рік в українському університеті (і мати можливість офіційно підтвердити своє навчання та отримані оцінки), або відвідувати Штудіенколєг (Studienkolleg) в Баварії.

Важливо зауважити, що в такому випадку потрібно володіти німецькою мовою не нижче рівня В1+ та скласти вступний іспит.

Оскільки університети та інститути не мають власних гуртожитків, доводиться шукати житло самостійно. Ви можете орендувати власне житло або ділити спільну квартиру (так звана Wohngemeinschaft або WG). Або можна подати заявку на кімнату в гуртожитку – є приватні організації, або гуртожитки студентських профспілок.

Перелік презентацій та розклад ярмарку можна переглянути за посиланням.

На сайті Ви також зможете знайти загальну інформацію про університети, спеціальності, відгуки іноземних студентів про навчання саме в цих університетах та багато цікавої інформації.

Онлайн-ярмарок відбудеться з 26 до 28 жовтня 2022 року.

Організовує захід Бюро Вільної держави Баварія в Україні та Координаційний офіс України при Баварському академічному центрі для Центральної, Східної та Південно-Східної Європи (BAYHOST).

Освіта.ua
20.10.2022