Особливості вступу до вишів Німеччини та Австрії
PR

Як випускникам без проблем вступити до престижних університетів Німеччини та Австрії

Особливості вступу до вишів Німеччини та Австрії

Німеччина, як і Австрія, входить до числа лідерів світової освіти. Для українців ці країни пропонують кращі університети, сучасні програми навчання, престижні дипломи і все це – практично безкоштовно. Спеціалісти компанії Albion Education підготували поради, на що звернути увагу, плануючи отримання вищої освіти в німецьких або австрійських університетах.

Система середньої освіти в Європі має свої особливості. Навчання в Німеччині, як і в Австрії, в середній школі триває 12 років, в Україні – 11.

Відповідно, випускники українських шкіл не можуть бути зараховані безпосередньо до університету, різницю в шкільній освіті потрібно перекрити – це перша вимога при вступі.

У Німеччині перекрити її є два варіанти:

  • перший – це вступ в штудіенколлег (спеціалізований навчальний заклад, коледж, який займається довузівською підготовкою іноземних студентів з метою усунути різницю між системами освіти та підготувати молодь до навчання в університеті німецькою мовою). На сьогоднішній день мережа підготовчих коледжів налічує 37 установ;
  • другий варіант – вчитися один рік в українському університеті за тією ж спеціальністю, після чого вступати безпосередньо в університет.

В Австрії ж штудіенколлегів немає. Усунути різницю в освіті абітурієнти можуть вже в процесі навчання, пройшовши підготовчі курси з тих чи інших предметів і склавши іспити.

Друга вимога при вступі до університету – високі знання німецької мови.

При вступі до німецького університету абітурієнт вже повинен мати сертифікат TestDaf 4, Goethe-Zertifikat C1, Telc B2 або інший еквівалентний сертифікат, що підтверджує високий рівень володіння мовою.

Австрія ж дає можливість вивчити німецьку перед початком навчання, при університеті, будучи вже в статусі студента. Дані курси можливі тільки для спеціальностей, які не передбачають вступні іспити, та тільки у Відні, Граці та Леобені.

І третя, основна, вимога – оцінки.

Німеччина приймає кандидатів на основі оцінок в шкільному атестаті, дипломі, атестаті зі штудіенколлега чи виписки за перший рік навчання в українському університеті.

Австрія ж приймає абітурієнтів або без іспитів, не звертаючи уваги на оцінки, або на основі успішно складених вступних іспитів.

З усіх питань вступу до Німеччини й Австрії звертайтеся за безкоштовною консультацією за телефоном (044) 466-44-74.

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

Освіта.ua
29.05.2018