Освіта за кордоном: прямий шлях до Німеччини
PR

Декілька найбільш цікавих та вигідних освітніх програм та фондів для українських студентів

Освіта за кордоном: прямий шлях до Німеччини

Якість, прогрес, розвиток – це те, що незмінно асоціюється з Німеччиною. Німецький виробник вже давно став гарантом якості та довіри. І недарма. Німеччина – це країна, яка не тільки заохочує та використовую кращі кадри, Німеччина – це країна, яка сама готує ці кращі кадри. Тому, поруч з якісним машинобудівництвом, економікою, яка постійно розвивається, прогресуючою хімічною та високорозвинутою електротехнічною промисловістю, не менш впевнено існує німецька освітня система.

На відміну від британської чи американської, вислів «німецька система освіти» не поширений, однак, це не скасовує того факту, що система все ж існує. Суттєвої відмінності у системі дошкільної та середньої освіти від інших країн немає: дошкільна освіта в Німеччині - необов'язкова, шкільна - обов'язкова та безкоштовна. Чому ж тоді німецька система освіти існує відокремлено? Вся справа в системі організації вищої освіти, яка має свої особливості, в основному, приємні для іноземних студентів.

Головною перевагою отримання вищої освіти в Німеччині є те, що вона безкоштовна як для німців, так і для закордонних студентів в університетах усіх земель Німеччини. Але через те, що української шкільної освіти недостатньо для вступу до німецького університету, українцям пропонують пройти так звану підготовку – Studienkolleg. Навчання в якому також безкоштовне; необхідно сплатити лише студентський внесок (до 500 євро в семестр). Studienkolleg – це не просто формальність, це чудова можливість для іноземних студентів пройти вступний курс до майбутньої професії, крім того, значно покращити рівень володіння німецькою мовою. А при високому рівні володіння мовою, можна претендувати на стипендію, яка не просто покриє усі витрати, пов'язані з навчанням, але також і житло та частково кишенькові витрати.

Пропонуємо Вашій увазі декілька найбільш цікавих та вигідних програм та фондів для українських студентів:

DAAD

Найбільшим та одним з найбільш популярних серед українців фондом є DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst – Німецька служба академічних обмінів). DAAD дає стипендії і для студентів, і для молодих вчених, і для викладачів з досвідом. Крім того, DAAD – єдиний фонд, який дає стипендії для навчання у літніх мовних школах, які можуть допомогти краще вивчити мову майбутньому студенту. А завдяки тому, що школи, зазвичай, функціонують при університетах, можна ознайомитися з університетами Німеччини безпосередньо. У DAAD  є спеціальні пропозиції для журналістів, архітекторів, економістів та художніх діячів. Це найбільш універсальний фонд, який, мабуть, може запропонувати стипендію для кожного, у кого є достатньо мотивації навчатися у Німеччині.

Для кого: студентів (старше 2 курсу), аспірантів, молодих вчених, викладачів.

Мінімальний рівень німецької: В1.

Розмір стипендії: від 750 € (залежить від стипендіальної програми).

Тривалість: від 4 тижнів (залежить від стипендіальної програми).

Подробиці: https://www.daad-ukraine.org

Телефон: +380 (44) 204-85-41; моб.+380 (99) 341-25-09.

E-Mail: info@daad-ukraine.org.

https://www.facebook.com/DAAD.Ukraine.

HEINRICH BÖLL STIFTUNG

Фонд Генріха Бьолля пропонує стипендії як для студентів Німеччини, так і для міжнародних студентів, в тому числі і українських.

Стипендію може отримати кожен студент, однак, переважними напрямками є математика, інформатика, природничі та технічні науки, а також інженерія.

Важливо: до розгляду приймаються лише заявки, які були залишені онлайн!

Для кого: студентів, аспірантів.

Мінімальний рівень німецької: В2.

Розмір стипендії: 750 €/місяць – для студентів, от 1000 €/місяць – для аспірантів.

Строк подачі заявки: до 1 березня.

Подробиці: https://www.boell.de/de/stipendien-bewerbung     

FRIEDRICH EBERT STIFTUNG

Фонд Фрідриха Еберта активно підтримує молодих людей, які жадають займатися соціально-політичною діяльністю та досягати значних успіхів на цьому поприщі. Головною задачею фонду є мотивування своїх стипендіатів на заняття активної позиції у житті своєї країни.

Для кого: студентів.

Розмір стипендії: 650 €/місяць.

Строк подачі заявки: магістратура – до 30.11 на зимній семестр, до 31.05 на літній семестр;

Бакалавр/спеціаліст – в будь-який час в період після одного семестру навчання та за три семестри до закінчення навчання.

Подробиці: http://www.fes.de/studienfoerderung/bewerbung/bewerbungsprozess 

COPERNIKUS

Програма КОПЕРНІКУС дає від шести до десяти стипендій на кожний семестр навчання в університетах Берліну та Гамбурга. Загалом, стипендія покриває 6 місяців навчання: 4 місяця навчання та від 6 до 10 тижнів  виробничої практики на німецькому підприємстві, концерні або фірмі. Зимовий семестр починається 1 жовтня (заявки на стипендію приймаються до 1 березня), літній семестр починається 1 квітня (заявки на стипендію приймаються до 1 вересня).

Зверніть увагу, що програма КОПЕРНІКУС підтримується університетом Гумбольта у Берліні, в зв´язку з чим, для стипендіатів програми спрощені умови вступу до цього університету.

Для кого: студентів.

Мінімальний рівень німецької: В2.

Розмір стипендії: встановлюється індивідуально (покриває навчання, житло та частково особисті витрати).

Строк подачі заявки: до01.09 / 01.03.

Тривалість: 4 місяців (1 семестр) + проходження практики (6-10 тижнів).

Подробиці: http://www.copernicus-stipendium.de/stipendium/       

BAYHOST

Особливістю цієї програми є те, що стипендія надається лише для навчання у вищих школах та університетах, які знаходяться на території землі Баварія. Стипендія надається студентам, які вже отримали диплом для продовження навчання у аспірантурі або докторантурі. Перевага надається кандидатам, які вже мають практичний досвід, академічні успіхи (участь у змаганнях, конференціях, отримані раніше стипендії і т.п.), проекти (в тому числі міжнародні), а також тим, хто замає активну соціальну позицію.

Для кого: студентів (повнолітніх, до 30 років).

Мінімальний рівень німецької: В2.

Розмір стипендії: 700 €/місяць.

Строк подачі заявки: до01.12.2015 (початок навчання – 01.10.2016).

Тривалість: 1 рік.

Подробиці: http://www.uni-regensburg.de/bayhost/stipendien/incoming/index.html 

Претендентам на стипендію слід пам´ятати, що відбіркова комісія надає перевагу не найрозумнішому, а найбільш мотивованому та самостійному. Не дарма вирішальним документом для прийняття рішення є мотиваційний лист!

Німецькі, як і всі європейські ВНЗ зацікавленні в обдарованих студентах, тому активно приймають участь у програмах обміну та підтримки міжнародних студентів. Німецькі вищі школи та університети активно співпрацюють з українськими партнерами, які допомагають їм знаходити гідних претендентів стати кращими студентами та зайняти передові посади на німецьких фірмах, концернах та підприємствах. Одним з таких партнерів є освітня агенція Karandash, яка втілює мрії українських студентів отримати європейську освіту та стати високо затребуваними фахівцями світового класу.

Досупна європейська освіта – це реальність. Потрібно всього лише переконати себе та відбіркову комісію, що Ви точно знаєте, що Ви хочете та готові зробити для цього все, що в Ваших силах та навіть більше!

Координати освітньої агенції Karandash:
вул. Артема 14, оф. 7, Київ, 04053, Україна.
+38 (044) 247-09-27, +38 (063) 247-09-27, +38 (050) 31-31-021.
karandash.ua
office@karandash.ua

Освіта.ua
08.09.2015