Підготовка до іспиту з німецької мови DSH

Для того щоби вступити в німецький ВНЗ, треба мати сертифікат DSH мінімум другого рівня

Підготовка до іспиту з німецької мови DSH

Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang (DSH) складається з чотирьох частин: Hörverstehen, Leseverstehen, Textproduktion, Wissenschaftssprachliche Strukturen (Grammatik) та окремо – Mündliche Prüfung. Найменшу частину в загальній оцінці за іспит займає Wissenschaftssprachliche Strukturen, але це не означає, що його можна завалити.

Мені вдалося скласти цей іспит на 72 і 75 % (Mündliche), чого цілком вистачило для вступу в німецький ВНЗ на спеціальність «Інформатика» (успішне проходження іспиту означає результат у середньому більше 67 %). Варто враховувати, що є спеціальності, де вимагають DSH третього рівня, тобто 82 % і вище. Хочу поділитися з вами досвідом підготовки до DSH.

Методика підготовки

Leseverstehen. 
Як би це не звучало по-капітанськи, але треба читати. Причому найрізнішу літературу. На іспиті вам дозволять використовувати німецько-німецький словник (тлумачний словник, словник синонімів тощо). Тому варто при читанні використовувати саме його, а не перекладач. Цю частину тесту видають разом з Wissenschaftssprachliche Strukturen. Я би порадив спочатку зайнятись структурами (витративши на них не більше тридцяти хвилин) і тільки потім братися за читання. Частину з синонімами варто робити після того, коли ви дійсно зрозумієте весь текст. І пам'ятайте: чим більше ви пишете, тим більше допускаєте помилок у тесті.

Wissenschaftssprachliche Strukturen. Тут усе просто. Ви або знаєте граматику німецької мови, або ні. Вам треба буде перефразовувати близько десяти речень, використовуючи вже зазначені слова. А також тут буде невеликий абзац тексту, який треба буде переписати, використовуючи Konjunktiv I.

Hörverstehen. Раджу слухати подкасти, дивитися фільми, переводити тексти пісень, а також тренуватися записувати текст під диктовку. В одному завданні цієї частини іспиту треба практично повністю записати абзац тексту середніх розмірів. Не варто фантазувати, треба писати виключно те, що ви почули. Текст читатимуть два рази, після першого читання видадуть запитання. Записуйте все, що стосується запитань, і нічого більше. Але врахуйте, що в тексті відповіді можуть наводитись не в тому порядку, в якому видаються запитання.

Textproduktion. Це найлегша частина іспиту. Усе, що вам треба зробити, - це описати графік і відповісти на пару запитань про нього. Для опису графіка є набір фраз, використовуючи які, можна швидко набрати потрібну кількість слів. Ці фрази викладені мало не в кожному підручнику з підготовки до DSH. Відповідаючи на запитання, головне – не писати повну маячню, а виключно логічні відповіді на запитання.

Mündliche Prüfung. Ходіть і ведіть діалог з уявним другом і відповідайте за нього. Не бійтеся здатись божевільним. Говоріть якомога більше й на найрізніші теми. Вам запропонують графік, картинку або текст, і на цю тему з вами будуть розмовляти. Можуть узагалі почати вести бесіду про життя. Не бійтесь і не переживайте, просто розмовляйте, як із друзями. Але стежте за граматикою під час розмови – позицією дієслів, правильним часом і т. д. Частіше використовуйте складні конструкції. Тим самим ви покажете, що знаєте мову.

Алекс Старцев,
Лайфхакер.ru

Лайфхакер.ru
21.04.2014