Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Навчання в Німеччині Літні університети у Німеччині - не тільки німецька
Літні університети у Німеччині - не тільки німецька

Спираючись на приклад Америки, Німеччина освоює систему літніх курсів при університетах

Літні університети у Німеччині - не тільки німецька

Молоді люди з усіх куточків світу в період літніх канікул приїжджають до Німеччини, щоби пройти місячний курс навчання в одному з німецьких ВНЗ. Хтось з них бажає отримати додаткові залікові бали (Credits) для основного місця навчання, хтось - підтягнути рівень німецької, а дехто - просто познайомитися з країною та її освітньою системою.

На відміну від США, де «літні університети» - явище поширене, Німеччина почала вводити літні курси при ВНЗ порівняно недавно. Але при цьому справляється ФРН із нововведеннями в освітній системі дуже успішно. Статистика показує, що кількість слухачів літніх університетських курсів (Sommer universitäten) у Німеччині рік з року зростає.

Літні курси при ВНЗ розраховані насамперед на іноземців, охочих підтягнути рівень німецької мови та познайомитися з університетською освітою в Німеччині. «Багато студентів приїжджають на такі курси, щоби «примірятись» до німецької освітньої системи, спробувати свої сили в роботі на семінарах і вже остаточно вирішити, хочуть вони поступати у ВНЗ у Німеччині чи ні», - розповідає координатор літніх курсів при Вільному університеті Берліна Крістіна Реддер (Christine Rödder).

За її словами, серед учасників є і студенти, які приїжджають не тільки для того, щоб вивчити німецьку, а і щоби пройти англомовні курси з різних спеціальностей.

Кожен слухач курсів має право самостійно складати свій навчальний план і визначати навчальне навантаження. Хтось захоче відвідати якомога більше семінарів та отримати максимальну кількість залікових балів, а хтось залишить більше часу на екскурсії та прогулянки містом.

Однак слід пам'ятати: щоб успішно завершити проходження курсів, доведеться попрацювати, оскільки залікові бали треба заслужити. Як і звичайні німецькі студенти, слухачі літніх курсів повинні писати реферати, контрольні роботи і складати іспити.

Безліч німецьких ВНЗ, серед яких університети Берліна, Дюссельдорфа, Кельна, Майнца, пропонують іноземним студентам літні курси на вибір. Спектр предметів, які можна вивчати, дуже широкий: германістика, економіка, юриспруденція, математика, інформатика, соціологія, культурологія та багато інших.

Поряд із семінарськими заняттями, які часто читають англійською мовою, студентам пропонують і курси німецької. Кожний може знайти підходящу йому за рівнем та інтенсивністю програму.

Незважаючи на навчальну орієнтацію літніх курсів, велику роль в їх ході відіграє й вільний час студентів. Координатори курсів організовують для учнів культурну програму: відвідування музеїв, театрів, виставок, екскурсії по містах та інші заходи. «Дозвілля знаходиться далеко не на останньому місці за ступенем важливості. Розваги добре доповнюють навчання», - зауважує Крістіна Реддер.

Тривають літні курси, як правило, місяць або трохи більше. Наприклад, вільний університет Берліна пропонує студентам дві літні зміни тривалістю в шість і чотири тижні. Перший потік слухачів відвідує курси з кінця травня по початок липня, другий - із середини липня по початок серпня. Вартість курсу коливається в межах 1200-2000 євро.

А для чого це потрібно самим ВНЗ? «Літні університети» служать відмінною рекламою вищої освіти в Німеччині, що, у свою чергу, повинно забезпечити приплив талановитих іноземних студентів у німецькі університети.

І хоча Sommer universitäten розраховані в основному на іноземців, у вивченні окремих програм можуть брати участь і німецькі учні і таким чином, не покидаючи межі Німеччини, перейнятись духом глобалізації та поспілкуватись із представниками різних національностей.

Пошук літніх курсів у Німеччині>>>

Немецкая волна
16.05.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!