Мовні сертифікати для вступу до німецького ВНЗ

Для вступу до університету необхідно скласти іспити та отримати сертифікат з німецької мови

Мовні сертифікати для вступу до німецького ВНЗ

Однією з головних умов прийому іноземних студентів до німецьких вищих навчальних закладів є наявність спеціального сертифіката про знання німецької мови. Існує п’ять можливостей скласти іспит з німецької та отримати бажаний сертифікат.

Передусім це екзамен вже в самій Німеччині – в обраному вами університеті. Називається цей іспит DSH (німецький мовний іспит для вступу у вищий навчальний заклад іноземних абітурієнтів).

Про особливості цього іспиту розповідає керівник мовного відділу українського представництва Ґете-Інституту Крістіна Павловіч: «Цей іспит проводиться лише в Німеччині і лише за особистої присутності. В Україні його скласти неможливо. зазвичай, цьому іспиту передують підготовчі курси. Як правило, цей іспит безкоштовний, але в деяких університетах за участь у ньому необхідно сплатити від 30 до 60 євро. Але є один недолік: якщо ви його провалили, то перездати його можна лише один раз».

     

На іспиті DSH немає оцінок. Результатом іспиту може бути "складено" або "не складено". Іспит вважається складеним, якщо ви правильно виконали щонайменше дві третини поставлених завдань. Кожен кандидат може побачити свої екзаменаційні папери після оголошення результатів іспиту.

Якщо ж здавати іспити у Німеччині ви не хочете, то протестувати свої знання мови можете і в Україні, склавши тест з німецької мови як іноземної для іноземних студентів – TestDaF. Іспит проводиться п´ять разів на рік в чотирьох тестових центрах: у Києві, Полтаві, Одесі та Львові. Тест централізовано розробляється та оцінюється в Німеччині, що значною мірою забезпечує рівні шанси для всіх учасників.

Розповідає відповідальна за проведення іспиту TestDaF у Києві Світлана Іваненко: «Ми існуємо вже два роки і за цей час більше сотні людей здало іспит на сертифікат TestDaF і багато хто вже вчиться в Німеччині. Запис на ці іспити закінчується за місяць до екзамену. Терміни іспиту уніфіковані. По всьому світу ці екзамени проводяться в одні дні. І саме о 10 годині й не пізніше. Це такі умови. Цей іспит проводиться в один день – це його перевага».

TestDaF можна складати скільки завгодно разів, але участь у ньому є платною.

Жодних іспитів з мови для вступу в німецький університет здавати не потрібно, якщо ви маєте або Малий диплом (KDS), або Великий диплом з німецької мови (GDS), або ви вже пройшли Центральний іспит вищого рівня (ZOP). Кожен з цих документів ви можете отримати, якщо здасте спеціальні іспити у Ґете-Інституті, а точніше - у його київському представництві.

Розповідає керівник мовного відділу українського представництва Ґете-Інституту Крістіна Павловіч: «Це іспити розроблені Ґете-Інститутом для іноземців. Вони проводяться однаково в усіх країнах Європи. Це екзамен розроблений не спеціально для вищої школи. Він тестує загальні глибокі знання з німецької мови. Але в будь-якому разі всі ці три дипломи визнаються в усіх університетах Німеччини».

Ці іспити можуть скласти всі бажаючі, які знають німецьку мову як іноземну на досить високому рівні. Мінімальний вік учасників - 18 років.

Більше про навчання у Німеччині>>>

Німецька хвиля
26.04.2013