Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Навчання в Німеччині Улюбленці науки: рейтинг німецьких ВНЗ
Улюбленці науки: рейтинг німецьких ВНЗ

До яких німецьких університетів прямують і де подають надії вчені з усього світу?

Улюбленці науки: рейтинг німецьких ВНЗ

Інтерес до занять наукою в Німеччині в молодих фахівців, спраглих нових відкриттів, зростає. Про це свідчить рейтинг популярності німецьких ВНЗ серед учених. Цей список щорічно складає Фонд імені Александра фон Гумбольдта (Alexander von Humboldt - Stiftung) на підставі власних даних про те, до яких університетів воліють приїжджати на стажування й роботу стипендіати. Ідеться про провідні наукові кадри, що стікаються до Німеччини з усього світу.

За останні кілька років уподобання молодих учених із ближнього й далекого зарубіжжя майже не змінились, повідомляє глава відділу комунікацій фонду Георг Шоль (Georg Scholl). Більшість стипендіатів вибирають саме університет як майданчик для наукової роботи, і всього чверть з них - науково-дослідні інститути.

Хоча фонд і дає необхідну інформацію про можливості наукової діяльності в Німеччині, рішення приймають самі стипендіати. Тому рейтинг можна вважати більш-менш надійним показником репутації університетів та інститутів у міжнародному контексті.

Які ж ВНЗ вибирають корифеї науки в Німеччині? У рейтингу 2012 року абсолютними фаворитами є Берлінський вільний університет (Freie Universität Berlin) та університет імені Александра фон Гумбольдта (Humboldt-Universität Berlin). На третьому місці п'єдесталу – університет імені Людвіга й Максиміліана в Мюнхені (Ludwig-Maximilians-Universität München). При цьому вчених, які зробили вибір на користь столиці, удвічі більше.

Так виглядає ситуація в цілому. Якщо ж подивитись на окремі наукові дисципліни, то переваги вчених розставлені трохи інакше. Гуманітарії вибирають, як правило, Вільний університет та університет імені Александра фон Гумбольдта в Берліні, а також університет у Фрайбурзі. У Берлінському вільному університеті, Потсдамскому університеті (Universität Potsdam) і Технічному університеті Кайзерслаутен (TU Kaiserslautern) найчастіше можна зустріти зарубіжних учених, які працюють у сфері медицини та біології.

Для природознавців найбільш привабливі університет у Регенсбурзі (Universität Regensburg), університет імені Людвіга й Максиміліана в Мюнхені та Білефельдський університет (Universität Bielefeld). У сфері інженерних технологій молоді вчені вибирають університети Гьоттінгена (Universität Göttingen), Мюнстера (Universität Münster) і столичний університет імені Александра фон Гумбольдта.

Серед позауніверситетських центрів науково-дослідної діяльності найбільша кількість стипендіатів Фонду Гумбольдта вибирають інститути Товариства імені Макса Планка (Max-Planck-Gesellschaft).

Із 2007 по 2011 рік понад 6000 талановитих учених з усього світу стали учасниками програми підтримки Фонду імені Александра фон Гумбольдта й отримали можливість пройти стажування в Німеччині, здійснити свої проекти, налагодити зв'язки, обмінятись досвідом з колегами з інших країн.

За словами Георга Шоля, серед представлених напрямів переважають хімія, біологія, фізика та математика. Після перебування в Німеччині фахівці впроваджують отримані знання на батьківщині, продовжуючи дослідницьку роботу. ВНЗ у свою чергу допомагають їм підтримувати контакт із дружною когортою найсвітліших голів світу.

Наскільки добре вони справляються з цим завданням? І цей аспект теж не випущений з уваги. Зокрема, у 2012 році Фонд імені Гумбольдта провів конкурс на найбільш ефективний проект роботи серед стипендіатів-випускників (Forscher-Alumnideutscher Universitäten). Перемогли проекти Берлінського вільного університету, Кельнського університету та Технічного університету в Мюнхені (Technische Universität München). Ці ВНЗ проявляють найбільшу активність, підтримуючи академічний обмін та організовуючи семінари й консультації для вчених-іноземців.

Більше про навчання у Німеччині>>>

Немецкая волна
06.04.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!